BLOGCZEJNalpha

🐾 Światowy Dzień Zwierząt 🐾

To już dzisiaj! Dzień zwierząt, czyli najwspanialszych istot na świecie, zamieszkujących razem z nami lądy oraz (już raczej bez nas) wody na całym globie! 🌍

World Animal Day.png

🐶🐱🐴🐻🐰🐶🐱🐴🐻🐰🐶🐱🐴🐻🐰🐶🐱🐴🐻🐰🐶🐱🐴🐻🐰

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week) trwający do 10 października. Data nie jest przypadkowa, ponieważ Święto obchodzone jest corocznie 4 października, w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii, który wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Obchody Dnia mają na celu zmianę zachowania ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i posiada swoje prawa. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, opowiadają o zazwyczaj trudnych warunkach bytowych zwierząt znajdujących się w schroniskach, apelują o sterylizację bezdomnych zwierząt - w szczególności psów i kotów, piętnują znęcanie się nad zwierzętami, ostrzegają przed nielegalnymi hodowlami zwierząt, oraz zwracają uwagę na szkolenie psów do walk, gdzie zwierzęta stają się ofiarami chęci zysku lub agresji człowieka. Rokrocznie podczas Światowego Tygodnia Zwierząt Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zachęca do adoptowania zwierząt, organizując w schroniskach Dni Otwartych Drzwi.

Ja również zachęcam was do adopcji zwierząt, a jeśli nie możecie sobie na to pozwolić lub macie już pełen dom futrzastych przyjaciół - do wsparcia schronisk lub organizacji pro zwierzęcych w ich walce o lepszy byt wszystkich zwierzaków, które mają oni pod opieką.

Życie ze zwierzetami jest po prostu lepsze, milsze, pełniejsze - nie odbierajmy sobie świata w którym są obok nas i wiernie nam towarzyszą oddając nam całe swoje serca! ❤

Jeżeli macie chęci, podzielcie się zdjęciami swoich pupili - czekam na wasze fotki! Pochwalcie się swoim psiakiem, kotem, koniem, chomikiem czy nawet rybkami akwariowymi!

🐶🐱🐴🐻🐰🐶🐱🐴🐻🐰🐶🐱🐴🐻🐰🐶🐱🐴🐻🐰🐶🐱🐴🐻🐰

Buziaki,
AdaZone

📷 @adazone

KOMENTARZE

  • followforupvotes

    As a follower of @followforupvotes this post has been randomly selected and upvoted! Enjoy your upvote and have a great day!