BLOGCZEJNalpha

"Ciężkie Granie"- zespół - Ektomorf


Przeszukując Youtube aby czegoś posłuchać, trafiłem na ten zespół.
Jest to Węgierska grupa muzyczna wykonująca groove metal, zespół powstał w 1993 roku. Swój pierwszy album wydali w 1996 roku.
Po wydaniu debiutanckiego albumu zespół zyskał popularność w swoim kraju. Po wydaniu kilku kolejnych albumów kapela zdobyła także popularność na świecie, jest to najbardziej znana Węgierska metalowa kapela na świecie, coś jak nasz Vader.


Ektomorf - The Prophet Of Doom

https://youtu.be/Qc0yQtINPf8


To jest pierwszy utwór który usłyszałem, od razu zrobił na mnie wrażenie, świetne gitary, perkusja, po prostu muzyka na wysokim poziomie.
Muzyka Ektomorf jest porównywana do grupy Sepultura, sam wokalista twierdzi że ten zespół miał duży wpływ na ich twórczość.


Ektomorf - Outcast
https://youtu.be/agEUv0naLI4


Zespół nagrywa i koncertuje najwięcej w Niemczech, ich teksty poruszają takie sprawy jak, rasizmem i uprzedzenie, dyskryminacje rasowe.
W zespole często dochodziło do zmian personalnych, do dnia dzisiejszego z pierwszego składu zespołu został tylko wokalista, który jest też kompozytorem.
Ten utwór pochodzi z albumu pod tym samym tytułem, wydany w 2006 roku.


Ektomorf - Aggressor

https://youtu.be/WOhxEhJ7Eg4


Ten utwór pochodzi z poprzedniego albumu, wydanego w 2015 roku. Album ten zebrał pozytywne opinie.


Ektomorf - Holocaust

https://youtu.be/C09XcI7eJTA


Kolejny utwór z albumu "Aggressor", świetna muzyka, dobry wokal, moim zdaniem kapela zasługuje na wielkie brawa. Może nie jest tak znany jak ich koledzy po fachu z zespołu Omega, bo to chyba pierwszy Węgierski zespół który wybił się na świecie, ale trzeba przyznać że potrafią dobrze zagrać.


Ektomorf - You Can't Control Me

https://youtu.be/eWw2E77aG64


Ten kawałek pochodzi z albumu "Retribution" wydanego w 2014 roku.
Od roku 1996 zespół wydał 12 albumów studyjnych, dema, single, album akustyczny oraz dwa albumy koncertowe, jak widać niezły dorobek mają na swoim koncie

KOMENTARZE

  • bartheek

    Sprawdzę jak wrócę z roboty :)

  • gradzio

    O Węgrzy - nie spodziewałem się !!!

  • dedarknes

    Eh dobrzy są :) A czy był już opisany Seether??