BLOGCZEJNalpha

10 powodów, dla których warto zbierać STEEM POWER!

Być może jako nowi użytkownicy nie wiecie o wszystkich korzyściach, które daje posiadanie SP, czyli tak naprawdę udziałów VESTS. Oto 10 najważniejszych powodów, dla których warto sobie zbierać STEEM POWER lub też go zakupić i od razu móc cieszyć się łatwiejszym zdobywaniem popularności tutaj. Zapraszam do przeczytania.

a.jpg
Źródło: Pixabay link [Licencja CC0]


1.✅ Stajecie się udziałowcami platformy STEEM. Automatycznie znaczycie więcej od tych, którzy udziałów nie posiadają. Dostajecie władzę na platformie. W przyszłości może to być władza na większą skalę...


2.✅ Macie możliwość głosowania, czyli decydowania kto dostanie każdego dnia nowe tokeny. Do tego otrzymujecie nagrody kuratorskie za głosowanie. Można wyciągnąć około 0.3 STEEM dziennie głosując mocą 1000 SP.


3.✅ Zyskujecie duże zasoby Resource Credits, które pozwalają na intensywne używanie platformy bez większych ograniczeń w ilości dodawanych postów, komentarzy czy głosów. Nowe, słabe konta nie mogą zbyt intensywnie używać platformy bo mają mało RC.


4.✅ Głosując na swój post zaraz po dodaniu, zyskujecie widoczność tak ważną na początku, gdy Wasz post utrzymuje się w zakładce gorące. Oczywiście nie zalecam głosowania na siebie częściej niż raz dziennie!


5.✅ Zyskujecie głosy wielu osób, liczących na Wasz głos o większej wadze niż większości...


6.✅ Zarabiacie nowe tokeny STEEM 24 godziny na dobę! Posiadaczom SP do salda dodawane jest około 0.05 STEEM na dobę, na każde 1000 SP. Za samo trzymanie SP rośnie więc wasze saldo!


7.✅ Im więcej SP posiadacie, tym łatwiej jest Wam zdobywać go coraz więcej. Kuracja z głosów, nagrody z postów i saldo cały czas samo rosnące. Niestety bez SP jest o wiele trudniej zbudować mocne konto od zera.


8.✅ Wasze tokeny STEEM pod postacią SP są zabezpieczone przed kradzieżą konta. Wypłacić je można dopiero po 13 tygodniach, a pierwsza rata wypłycana jest po tygodniu, wiec macie tydzień na procedurę odzyskania konta. Wolny STEEM lub SBD zostałyby natychmiast skradzione.


9.✅ Przyczyniacie się do wzrostu ceny tokenu STEEM przez jego trzymanie w portfelu.


10.✅ W przyszłości jest szansa na większe zarobki, jeśli cena STEEM wzrośnie to i Wasz głos może być znacznie większy. Wasza pozycja na platformie może być wtedy jeszcze lepsza niż dziś, gdy STEEM jest jeszcze tani...


Dziękuję za przeczytanie i Pozdrawiam!

KOMENTARZE

 • kargul09

  Powody mocne, a cena STEEM zachęca do zakupów teraz. Szkoda, że akurat nie mam wolnych kilku tysięcy xd

 • nervi

  Fajne, podoba mi się :)

  Jedyne do czego się mogę przyczepić to do punktu 2.

  2.✅ Macie możliwość głosowania, czyli decydowania kto dostanie każdego dnia nowe tokeny. Do tego otrzymujecie nagrody kuratorskie za głosowanie. Można wyciągnąć około 0.1 STEEM dziennie głosując mocą 1000 SP.

  Można wyciągnąć o wiele więcej oraz o wiele mniej. Wszystko zależy od tego jak pożytkujemy nasz głos.

  Przykłady:
  @pomocnik - około 0.6 dziennie/1000SP
  @the.nervi - około 0.33 dziennie/1000SP
  @nervi - około 0.2 dziennie/1000SP

 • msmp

  No i proszę, artykuł jakby pisany dla mnie na zamówienie :)
  Choć staram się dużo czytać, głosować i komentować, to nie da się ukryć, że jestem nowicjuszem na tej platformie (konto mam dopiero od 10 dni).
  Stąd też jeszcze nie bardzo ogarniam to rozróżnienie pomiędzy STEEM, STEEM POWER, STEEM DOLLARS i Resource Credits oraz do czego to wszystko służy.
  Oczywiście to tylko kwestia czasu, gdy posiądę tę wiedzę, ale to właśnie dzięki takim artykułom jak Twój, będę mógł tego czasu sporo zaoszczędzić :)
  Stąd dziękuję @astromaniak za posta i pozdrawiam.

 • santarius

  Można wyciągnąć około 0.1 STEEM dziennie głosując mocą 1000 SP.

  Oooj, dla takiego wyniku to chyba i 100 SP starczy, nie przesadzajmy ;P

 • herbacianymag

  Wielokrotnie słyszałem, że powyżej 1000 SP dostaje się 1%, czyli 10 STEEM na miesiac, a tu widzę 0,05*30=1,5 STEEM. Coś się zmieniło, czy zostałem wprowadzony w błąd?

 • ilovecryptopl

  Warto przypominać o tym jak dobrze jest zbierać Steemy :)

 • muffoni

  Witaj astromaniku, Twój post właśnie zachęcił mnie do zakupu 1000 SP. :)

 • ktl21

  Dzięki za dobry artykuł! Tak szczerze to nie wiedziałem, że SP daje, aż tak dużo :)

 • darjo-game

  woow. Dzięki za artykuł :)