BLOGCZEJNalpha

Don't lose faith in STEEM! / Nie trać wiary w STEEM! [PL]

Now is a very difficult time for everyone invests in Steem and other cryptocurrencies. The markets are bleeding and there seems to be no bottom. Steem from $8 fell to 32 cents, and it may fall even lower when Bitcoin gets closer to the $3,000 border. I see myself how the value of my account has fallen, which makes me sad. And although it hurts, there is no need to panic, it's fine. Remember that the value still exists. 1 STEEM is still 1 STEEM. Only its FIAT value has changed.


a.png


Everyone can now think, I regret that I haven't sold STEEM before, now I could buy them much more. However, it isn't safe to play. Even with your STEEM in a free-form, imagine that you have sold now and are waiting for its re-purchase. Suppose you are waiting for a price of 20 cents, you don't have own STEEM. And suddenly the price jumps above the one for which you sold. You count for correction to buy. Instead, the price is still growing. In the end, you succumb to FOMO (the phenomenon of buying a given asset, the value of which increases, so that you will not miss profit) and buy more expensive than you sold. It happens so often. That is why it is safest to keep your STEEM in STEEM POWER and increase their number in any way (creating on the platform, or buying new STEEM). Having STEEM helps you succeed here. Do you think about other platforms? It is enough to delve into the technical aspects of many projects to realize that they have real value. I choose STEEM. I am collecting STEEM up and waiting for better times. Bitcoin will rebound, the market will start to grow again, and STEEM will surprise us again. The most important thing in investing is: I know what I invest in. There is no project on the market whose success would be more certain than STEEM.


Thank you for reading and greetings!


[PL]


Teraz jest bardzo trudny czas dla wszystkich inwestujących w Steem i inne kryptowaluty. Rynki krwawią i wydaje się, że nie widać dna. Steem z 8 dolarów spadł do 32 centów, a może spaść jeszcze niżej, gdy Bitcoin coraz bardziej zbliża się do granicy 3000 dolarów. Sam widzę jak wartość mojego konta spadła, co smuci. I choć to boli, to nie ma co panikować, jest w porządku. Pamiętaj, że wartość nadal istnieje. 1 STEEM to nadal 1 STEEM. Zmieniła się tylko jego wartość FIAT.


Każdy może sobie teraz myśleć, szkoda, że nie sprzedałem STEEM wcześniej, teraz mógłbym kupić ich znacznie więcej. Jednak to nie jest bezpieczne zagranie. Nawet mając swoje STEEM w wolnej postaci, wyobraź sobie, że sprzedałeś teraz i czekasz na jego ponowny zakup. Załóżmy, że czekasz na cenę 20 centów, nie posiadasz STEEM. A tu nagle cena skacze powyżej tej, za którą sprzedałeś. Liczysz w nerwach na korektę, żeby kupić. Zamiast tego cena nadal rośnie. W końcu ulegasz FOMO (zjawisko zakupu danego aktywa, którego wartość rośnie, aby nie ominęły Cię zyski) i kupujesz drożej, niż sprzedałeś. Tak często bywa. Dlatego najbezpieczniej jest trzymać swoje STEEM w STEEM POWER i zwiększać ich ilość na wszelkie sposoby (tworzenie na platformie, czy zakup nowych STEEM). Posiadanie STEEM pomaga w osiąganiu sukcesów tutaj. Myślisz o innych platformach? Wystarczy zagłębić się w techniczne aspekty wielu projektów, aby zdać sobie sprawę, które mają faktyczną wartość. Ja wybieram STEEM. Spokojnie sobie go zbieram i czekam na lepsze czasy. Bitcoin odbije, rynek zacznie znów rosnąć, to i STEEM znów nas zadziwi. Najważniejsze w inwestowaniu jest to: wiem, w co inwestuję. Nie ma na rynku projektu, którego sukcesu byłbym bardziej pewny niż STEEM.


Dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam!

KOMENTARZE

 • baro89

  Jak wychodzą wypłaty w Steemach? W sensie dostajemy tak samo z wypłat z postów, co wcześniej jak Steem był droższy czy mniej? Oczywiście biorąc pod uwagę, że tyle samo upvotów o takiej samej procentowej wartosci i od tych samych osób byśmy takowe dostali.

  Szkoda, że po 7 dniach, jak otrzymujemy wypłatę za post, pokazuje kwoty w dolarach a nie w Steemach czy SBD.

 • khrom

  Ludzie zainteresowani kryptowalutami czesto ulegaja głupiemu przeswiadczeniu ze jak cos w swiecie krypto nie przynosi zysków od razu to lepiej sie wycofac bo waluta która ma wiecje niz 2 lata to juz dinozaur. Jdka dla mnie to głupota i błedne zrozumienie mechanizmów działanai rynku. 2 lata to nie jest wystarczajaca ilośc czasu zeby jakiekolwiek podwaliny pod realny buisnes sie rozwineły a prawdziwe zyski firmy osiagaja czesto dopiero po 5 - 6 latach. Wazne jest wiec spojrzenie na to czy to co reprezentuje soba waluta ma szanse powodzenia w przyszłosci a nie to czy w obecnej chwili idzei w góre czy w dół . Panikarstwo niestety nigdy nie sprzyjało i sprzyjac nie bedzie robieniu pieniedzy.

 • ludomir

  Czy jak ktoś teraz chce wszystko inwestować w SP to lepiej ustawiać 50/50 czy 100% SP?

 • ratelmiodozer

  @astromaniak znów orbituje :) Założenie, że cena nagle skacze w górę co najmniej odrealnione :) Steem to dopiero po świętach będzie można kupować jak cena zejdzie do 15 centów.

  Macie rację, że to inwestycja długoterminowa. Tylko czym ten STEEM się wyróżnia, że miałby osiągnąć sukces? Tym , że jest połączony z platformą blogową o której wie garstka osób i są to zazwyczaj gimnazjaliści, którzy ubzdurali sobie, że dzięki temu zostaną milionerami?