BLOGCZEJNalpha

Gdyby tak STEEM urósł do rozmiarów Facebooka

Zwykły użytkownik Facebooka raczej nie możne sobie pozwolić na zakup udziałów. Tym bardziej nie ma nawet możliwości ich zdobycia, korzystając z platformy nawet bardzo aktywnie. W STEEM udziałowcem jest każdy korzystający z platformy posiadacz STEEM POWER. Ile kosztowałby STEEM, gdyby platforma w przyszłości zdobyła kapitał podobny do Facebooka? Wykonam proste obliczenia. Nie jest to porada inwestycyjna.


a.jpeg


Facebook


b.jpg


Kapitalizacja spółki obecnie wynosi około 455 mld dolarów. Rekordowe ponad 588 mld i cenę udziału na poziomie 210 dolarów Facebook uzyskuje 20 lipca 2018 roku. W 2005, rok po powstaniu, wartość firmy wyceniano na 100 mln dolarów, czyli mniej niż połowę obecnej wartości platformy STEEM. W ciągu 13 lat wartość Facebooka zwiększyła się 5880 razy!


STEEM


c.jpg


Kapitalizacja platformy STEEM wynosi obecnie około 234 mln dolarów. Rekordowe 2 mld dolarów i cenę STEEM na poziomie 8 dolarów platforma uzyskała 3 stycznia 2018 roku. Cena tokenów STEEM jest zależna od sytuacji na rynku kryptowalut. Zapewne bliżej następnej bańki Bitcoina osiągnie nowe szczyty. Na wzrost z racji popularności musimy poczekać zapewne kilka dobrych lat.


Gdyby przy obecnej ilości tokenów, STEEM miał taki kapitał, jak rekord Facebooka (588 mld dolarów), to cena za jeden token wynosiłaby około 2100 dolarów!


Gdyby na taki kapitał STEEM musiał czekać 10 lat, licząc, że dziennie jest tworzone około 60 000 tokenów, pomijam fakt, że inflacja spada (ilość tworzonych tokenów STEEM z każdym rokiem spada, aż do stałego poziomu po około 20 latach), to w 2028 roku przy liczbie tokenów na poziomie 500 mln sztuk, wartość tokenu i tak osiągnęłaby około 1200 dolarów!


Na koniec zejdźmy na Ziemię. Do takiego potwora jak Facebook bardzo daleko, jednak jak widać inne platformy społecznościowe jak np. Instagram z czasem też urosły w siłę (wartość około 100 mld dolarów). Wniosek z tego taki, że STEEM zapewne też urośnie. Nie wiemy tylko kiedy i do jakich rozmiarów.


***Dziękuję za przeczytanie i Pozdrawiam!***

KOMENTARZE

 • pabisovsky

  Ciekawa analiza :) tak trzymać

 • annaburska

  Ojjj byłoby cudnie gdyby wartość tej platformy aż tak skoczyła w górę :)) fajnie pomarzyć

 • serowar

  Świetna analiza, dobra robota

 • msmp

  Jak miło jest przeczytać taki artykuł :)
  Tym bardziej, że Steemit dopiero się rozrasta i powoli zyskuje na popularności, stąd z pewnością przyjdzie jeszcze taki czas, kiedy wszyscy Steemianie będą baaardzo uśmiechnięci ;D
  Zresztą już teraz można prześledzić pod adresem https://www.blocktivity.info/, jak świetnie STEEM sobie radzi w stosunku do innych projektów blockchain'owych i że ten token jest faktycznie wykorzystywany przez ludzi.
  Że się powtórzę - milusio jest czytać takie artykuły :)

 • lokibalboa

  Osobiście mam wrażenie, że spora część użytkowników Steemita wyparowała. Sam miałem ostatnio przerwę półmiesięczną i przyznam, że nie czułem jakiegoś braku. Moja aktywność tutaj ostatnimi dniami sprowadza się do kilku upvote-ów i to wszystko. I póki co wątpię, czy uzyskana zostanie kiedykolwiek liczba użytkowników na poziomie chociaż 5% tych z facebooka.

 • hopyt

  Fajna analiza, ale warto pamiętać, że Instagram urósł tak głównie ze względu na to, że kupił go Facebook :)

 • zwora

  To by było cudowne: napisać artykuł o jakimś filmie i zarobić tyle co w trzy miesiące :)