BLOGCZEJNalpha

Jednostki zasobów skutecznie blokują spam na STEEM

Po wprowadzeniu Resource Credits konta z niewielką ilością STEEM POWER mają znacznie ograniczoną możliwość spamowania. Rozwiązanie to spełnia swoje założenia. Po dodaniu większej ilości postów lub komentarzy użytkownik słabego konta może się pożegnać z możliwością dodawania czegokolwiek na minimum dobę. Zapewne po tej aktualizacji widzicie spadek aktywności na STEEM, jest to jednak prawidłowe. Każdy rodzaj aktywności kosztuje teraz odpowiednią porcję zasobów. STEEM POWER daje więc przewagę w możliwości bycia bardziej aktywnym na STEEM niż inni!


Pasek mocy głosu oraz zasobów na stronie https://steemd.com/@astromaniak (wpisz swoją nazwę konta).

a.jpg


Jak było do tej pory? Do 25 września obowiązywał system przepustowości (bandwidth). Od ilości STEEM POWER zależała przepustowość danego konta. Na ogół komunikat ''Bandwidth limit exceeded'' wyskakiwał na słabych kontach tylko wtedy, gdy w sieci STEEM panował duży ruch. Wtedy słabe konta mogły mieć problemy z działaniem. Jednak w większości przypadków można było spamować sieć wieloma postami dziennie czy komentarzami z różnego rodzaju linkami, czy reklamami. System ten był więc dość mało uciążliwy dla nowych użytkowników bez większej ilości STEEM POWER, pozwalał jednak na zaśmiecanie platformy, szczególnie przez wszelkiego rodzaju boty reklamowe.


Statystyki, które pokazują, na co pozwalają nasze zasoby (https://steemd.com/@astromaniak).

b.jpg


Nowy system to oczywiście zmiana na lepsze. Ruch w sieci spadł, jednak nawet patrząc na nasz tag #polish, widać, że zrobiło się bardziej przejrzyście. Czy nowy system jest wymagający? Wydaje mi się, że nie. Aby móc sprawnie i aktywnie korzystać ze STEEM wystarczy 20 - 50 STEEM POWER. Na stronie steemd (link powyżej) każdy z nas może zobaczyć informacje, ile może dodać komentarzy/postów, głosów oraz liczbę transferów, jaką może wykonać z ilości SP, jaką aktualnie posiada i wartości z naładowaną mocą. Jednostki Resource Credits tak samo, jak nasz Voting Power regenerują się w tempie 20 procent na dobę.


Wyskoczył Ci ten komunikat? To oznacza, że zużyłeś swoje zasoby, zapewne masz mało jednostek STEEM POWER. Musisz poczekać, aż zasoby się naładują lub dokupić SP , aby móc wykonać jakąkolwiek aktywność.

c.jpg


Tak więc mając mało STEEM POWER, musicie uważać, żeby na przykład nie zapomnieć się i rozpisać się w komentarzach, bo potem się okaże, że musicie czekać kilak dni. Ratunkiem przy zużytym do zera Resource Credits jest otrzymanie od kogoś delegacji SP lub zakup SP na giełdzie zewnętrznej i użycie opcji Zwiększ moc. Dodanie sobie kilku jednostek STEEM POWER powoduje automatyczne odnowienie się części zasobów Resource Credits. Mam nadzieję, że informacje te będą dla Was pomocne, bo na przykład moja narzeczona ostatnio dodawała sobie osoby do obserwowanych, kiedy nagle się okazało, że zasoby się skończyły i nie mogła już odpisać na komentarze. Dorzuciłem jej kilka SP i po problemie.


***Dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam!***

KOMENTARZE

 • fervi

  No i w razie czego ktoś może zdelegować SP, więc tragedii nie ma ;)

 • franino

  Kolega z zagranicy od popcornu chyba na tym ucierpiał :)

 • gtg

  Mój przedostatni post to swego rodzaju konkurs na uzyskanie dodatkowych SP na potrzeby RC właśnie dla początkujących.

 • suchy

  Dzisiaj z angielskiego konta osiagnelismy swoj limit, jest to mega uciazliwe, ale dzieki @pibyk, ktory poratowal SP wrocilismy do aktywnego social life :D

 • moonwind

  Resteem.