BLOGCZEJNalpha

Plusy obecnie niskiej ceny STEEM. Patrzmy na to długoterminowo!

Od początku roku większość kryptowalut cięgle notuje spadki. Związane jest to oczywiście z pęknięciem bańki Bitcoina. Monety wielu projektów kosztują teraz bardzo mało w stosunku do swojego ATH. Podobnie nasz STEEM, który traci sporo do swej maksymalnej ceny w BTC jak i w USD. Są jednak pozytywne strony obecnej sytuacji, szczególnie dla tych, którzy wierzą w STEEM długoterminowo...

a.jpg
Źródło: Pixabay link [Domena publiczna]

Wraz ze spadkiem ceny STEEM, spada również aktywność na platformie, sporo osób odchodzi, wycofując swoje STEEM POWER. To osoby, które nie dowierzają, że kurs odbije, są niecierpliwe i boją się o swoje pieniądze. Natomiast Ci, którzy wierzą w projekt powinni myśleć o zyskach tylko długoterminowo.

Sugeruję obecną sytuację na rynku traktować jako czas zakupów i akumulacji. Sprzedawanie po niskiej cenie podczas trudnych czasów jest oznaką słabej psychiki i osoby, które tak robią zawsze tracą najwięcej. Obserwuję rynek kryptowalut od maja 2017 roku i widzę, że psychologia ma ogromny wpływ na zachowania inwestorów. Większość kupuje tylko wtedy gdy, są wzrosty. Dlaczego teraz cena STEEM nie rośnie? Bo ludzie się boją kupować. A kto zarobi długoterminowo najwięcej? Ci, którzy sytuacje jak teraz wykorzystują, aby zwiększyć swoje zasoby.

Jednym słowem : Gdy inni wpadają w panikę, Ty dokupuj, pomnażaj, a w czasie hossy, to Ty będziesz liczyć zyski. Poza tym wiele osób na giełdzie handluje tokenami STEEM nie wiedząc nawet o istnieniu platformy! Na grupach kryptowalutowych ludzie często pytali jaki jest portfel na STEEM, żeby nie trzymać go na giełdzie. Nie mówiąc już o korzyściach zamiany go na STEEM POWER, idealnej do inwestycji długoterminowej. Wielu traderów nawet o tym nie wie...

Ja być może nigdy nie sprzedam swojego SP. Długoterminowo może to kiedyś pozwolić generować realne zyski posiadaczom dużej ilości SP. Wszyscy chcieli dołączyć na STEEM, gdy jego cena osiągała 8 dolarów. Teraz, gdy aktywność w sieci STEEM jest niska, wykorzystaj to, by móc zarobić większą liczbę tokenów niż podczas wysokiej ceny...

https://cdn.pixabay.com/photo/2015/10/29/16/42/money-1012599_960_720.jpg
Źródło: Pixabay link [Domena publiczna]

Zaletą obecnie niskiej ceny STEEM jest to, że jeśli teraz cały czas tworzysz posty, to zarabiasz naprawdę sporo tokenów, mimo wyświetlanej niskiej wartości W USD. Jeśli Twój post zarobi powiedzmy 5 USD, teraz przy cenie STEEM około dolara, to dostajesz około 0.55 SBD i 4.45 STEEM. Jeśli było by tak samo przy cenie STEEM na poziomie 5 dolarów, to otrzymał byś tylko około 0.55 SBD i 0.89 STEEM. Rozumiecie już, że jest to świetny czas na zbieranie STEEM POWER?

Im większa cena tokenu, tym mniej sztuk zarabiacie. Dlatego obecna sytuacja rynkowa powinna być dla wszystkich zainteresowanych platformą okazją do zwiększenia swojej mocy. Gdy zbliżymy się do kolejnej bańki BTC i cena STEEM przekroczy 10 dolarów, to zapewne już na obecne poziomy nie wróci, a wtedy zbudowanie mocnego konta będzie już tylko dostępne dla bogatych.

Drugą zaletą niskiej aktywności na platformie jest to, że mamy większą szansę dostać nagrody. Codziennie tworzona jest taka sama liczba nowych tokenów(i zmniejsza się ona co rok z tego co pamiętam). Im mniejsza aktywność, tym po prostu łatwiej o głos. Dlatego zachęcam Was teraz do tworzenia dobrych postów i do długoterminowej wiary w STEEM.

Ci, którzy dołączyli na początku platformy już się dorobili. Jednak cały czas długoterminowo każdy z Was ma jeszcze szansę! Platforma ma ponad 1 100 000 kont (w miesiąc przybyło 100 tyś.) Mają podobno ruszyć z czasem procedury przyśpieszające rejestrację nowych użytkowników, wiec zapewne w roku 2019 przekroczymy 2 miliony, potem 5, 10 i tak dalej... Cały czas jesteśmy jeszcze na początku rozwoju tego ''nowego internetu''.

Patrzmy więc na STEEM długoterminowo!

Dziękuję za przeczytanie i Pozdrawiam!

KOMENTARZE

 • franino

  Mam wrażenie od czasu spadków, że aktywność faktycznie spadła na stronie. Jednak niska cena jest faktycznie zaletą. Mam w Coinpot to zawsze przy zmianie na STEEM mam za lepszą dla siebie cenę. Steem raz spada, raz leci w górę. Pamiętam jak pomiędzy styczniem a kwietniem miał spadki a w maju trzymał bardzo wysoki kurs (13 zł) a potem spadał stopniowo, najpierw do 11, potem 9-8 zł a potem trzymał się jakiś czas stabilnie w miarę 6-7 zł, potem znów upadek do 4-5 zł jak teraz. Oby to nie był wielki kryzys STEEM, a faktycznie czas do kupna i dobrej inwestycji.
  To tylko moja opinia, więc proszę się nią nie kierować czy brać do siebie.

 • karlosbadz

  Ze wszystkim się zgadzam z Tobą oprócz stwierdzenia że pękła bańka na bitcoinie :)

 • flmh49

  To chyba w dobrej chwili pojawiłem się na Steemit, ponieważ wszystko, co zarobię ładuje w SP. A jak to jest najlepszy czas na inwestycje, to mam szansę zbudować silne konto, a w czasie hossy (miejmy nadzieję, że kiedyś nadejdzie) będę mógł coś zarobić :).

 • bartheek

  Bardzo dobry artykuł.
  Ja właśnie traktuję Steemit jako inwestycję długoterminową i być może jako III Filar, bo nie liczę na ZUS i OFE. Mam tylko nadzieję, że to kiedyś nie je... padnie. Ale jak mawia klasyk "no risk, no fun". :)

 • kubak

  Dzięki za dobry tekst, motywuje on do inwestycji w STEEM POWER.

 • lokibalboa

  Ja bym ostrzegał przed huraoptymizmem. STEEM jest młodą kryptowalutą. Co więcej, wszystkie instrumenty finansowe takie jak akcje, forex czy ostatnio właśnie kryptowaluty są bardzo podatne na wahania kursu. O ile rynek akcji jest ryzykowny, to rynek kryptowalut jest ultra ryzykowny. Stąd zalecam ostrożność.

  Jeśli faktycznie chcecie inwestować w STEEM, to z mojej strony polecam dywersyfikację swoich inwestycji. Pod żadnym pozorem nie pakujcie całych oszczędności w STEEM!!! To, że teraz wydaje się być tani, nie znaczy wcale, że nie będzie jeszcze tańszy.

  Moim zdaniem, jeśli chcecie inwestować w STEEM, to względnie bezpieczną inwestycją będzie przeznaczenie około 10÷20% tego co miesięcznie odkładacie. Rozumiem wiarę, jednak wiara to nie wszystko.

  W inwestycjach trzeba na prawdę uważać i ważyć każdą złotówkę nim się ją zainwestuje. Nawet jeśli są to instrumenty uchodzące za bezpieczne.
  I mówię to jako osoba, która się przejechała na funduszach inwestycyjnych (bezpiecznych i tych mniej również) oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych z obrotem akcjami...

 • ludomir

  Jak to powiedział Frederic Bastiat, między złym a dobrym ekonomistą istnieje tylko jedna różnica: pierwszy poprzestaje na skutku widocznym, drugi zaś bierze pod uwagę zarówno skutek, który widać, jak i skutki, które należy przewidzieć.

 • ilovecryptopl

  W punkt - dołki to często dobra okazja na wejście, a nie narzekanie na niską cenę

 • jimmydesailor

  dobra robota, chłodne spojrzenie na sprawę, pozdrawaim

 • shogunma

  LOONG TERMIN Taka mam swoja prywatną politykę. Teraz dobra pora, tak jak piszesz, aby zbierać Steem. Pozdrawiam.

 • wedkarstwo

  Ja zmieniłem wszystkie SBD i Steem na Game( Game Credits () i na razie jestem do przodu z kuponie po 75gr średnio a obecnie jest po 87 gr . Nie liczę że Game wystartuje na 20zł ale na 5zł mi wystarczy. Mam tyle steemów ile w SP . Inwestycja w Steem Power to mrożenie kapitału Pieniądz musi pracować a nie leżeć odłogiem. cyt... Platforma ma ponad 1 100 000 kont (w miesiąc przybyło 100 tyś.) z tego treści jest nie wiele bo 70% kont to multi konta albo boty. Raczej przyszłość widzę mgliście i nie napawa to optymizmem. Chcesz się rozwijać to twoje oszczędności lokuj w kolejne konta i zamieniaj je na boty tak jak to robi ....... wielu wielu innych idoli..... Na stronie możecie sprawdzić jak userzy w tym autor maja przerobione konta na botowe ... zobaczcie zyski z kuratorskich i co ile jest upvout Konto naszego autora : czy np mys . Jak zrobić bota tu instrukcja i to prosta bot zyski zamieniaj na inna walutę jest ich sporo ( na Giełdzie największe pieniądze zarabiałem na "groszówkach "
  choć jest duży zysk to ryzyko jest tez większe bo z 0,10gr na 0,12 to 20% ale na spadkach tez to działa w ta stronę )

  Pamiętaj zasadę jak cie namawiają na kupno to znaczy że trzeba z takiego waloru uciekać To działało na Giełdach GPW i nawet na Bitcoinie pamiętacie zaraz przed nowym rokiem nagonkę nawet w TV na Crypto ...KUPUJ KUPUJ KUPUJ a teraz co jak z Frankowiczami . Myśl logicznie nie daj się namówić tracisz czas na strimy czy artykuły to pamiętaj że to dobro twoje i dbaj o nie . żeby mieć jednego steema z kuratorskich musisz mieć 20 000 SP to przy obecnym kursie 68 000 by zrobić potem około 20 zł dziennie ... czyli wielkie g....no . około 600zł miesięcznie czyli zwrot po 110 miesiącach czyli 10 lat oraz kolejne 10 lat by to uzbierać.