BLOGCZEJNalpha

Smart Media Tokens Whitepaper [PL] cz. 1

Protokół tokenowy dla treści stron internetowych, aplikacji, społeczności online i gildii poszukujących finansowania, zarabiania i wzrostu użytkownika


SMT.jpg


Tokeny Smart Media (SMT) firmy Steem dają każdemu możliwość uruchamiania i sprzedaży tokenów opartych na Proof-of Brain (dowodzie pracy umysłowej), które są dystrybuowane za pomocą algorytmów "upvote" i "like" i można je zintegrować ze stronami internetowymi, aby dostosować zachęty i pobudzić wzrost, strony internetowe są uprawnione do przyjmowania trwałych, zorientowanych na waluty modeli przychodów. Ten model został przetestowany i jest nadal sprawdzany przez steemit.com, busy.org, chainbb.com, dsound.audio, dtube.video i inne interfejsy Steem, które zarabiają na treściach, tokenach i mediach w sposób niespotykany dotąd.


Kilka popularnych protokołów tokenu, takich jak ERC-20 firmy Ethereum, pozwala tworzyć i uruchamiać dowolne tokeny, ale żaden protokół nie umożliwia przedsiębiorstwom z branży treści wykorzystywanie tych tokenów poprzez dostosowywanie zachęt między użytkownikami i aplikacjami. Ze względu na nieoptymalne struktury kosztów transakcyjnych, które powodują opłaty za podstawowe działania, takie jak głosowanie lub księgowanie, niedopasowanie interesów między tokenami pobocznymi, a tokenami podstawowymi, które nie zostały stworzone w celu wpływania na dystrybucje oparte na Proof-of-Brain, hierarchie kluczy prywatnych, które nie obsługują do operacji społecznych i finansowych oraz powolne transakcje, które nie są zsynchronizowane z witrynami czasu rzeczywistego - żaden z tych protokołów nie może zapewnić satysfakcjonującego wrażenia użytkownika dla witryn z treścią, takich jak Twitter, Reddit.


W przypadku witryn i tokenów treściowych dostosowanie motywacyjne między stronami internetowymi i użytkownikami pochodzi z ciągłego, a także zdecentralizowanego i matematycznie gwarantowanego wydania nowych tokenów oraz zachęt, które muszą być przydzielane użytkownikom - w tym blogerom, vloggerom, komentatorom i kuratorom. Dystrybucja nowych tokenów odbywa się na podstawie głosowania ważonego udziałami w celu zapobiegania hazardowi. Jakość doświadczeń użytkownika wynika z tokenów, które mogą być bezpiecznie transferowane (za pomocą oddzielnych kluczy prywatnych dla różnych zestawów działań), bez opłat i przy prędkościach w czasie rzeczywistym. Dalsza korekta motywacyjna wynika ze zdolności spółki do pozyskania kapitału w ICO. Wszystkie tokeny Smart Media mają wbudowaną obsługę ICO, jeśli wystawca chce ją uruchomić.


Wprowadzenie


Tokeny Smart Media (SMT) to propozycja zbudowania protokołu wystawiania tokenu na poziomie consensusu na blockchainie Steema. Zainspirowany rewolucyjnymi właściwościami tokenu STEEM, w tym automatycznymi dystrybucjami dla twórców treści, SMT będą ulepszeniem poza wcześniej stworzonymi protokołami emisji tokenów blockchain dzięki starannie opracowanemu programowaniu sprzedaży tokenów, automatycznym dostawcom płynności, zdecentralizowanym rynkom tokenów i dynamicznym parametrom rozkładu tokenów, jak również duży ekosystem narzędzi (portfele open source, narzędzia do współdzielonego podpisywania kluczy itp.) do integracji na stronach internetowych i warstwach aplikacji.


SMT to ewolucja udanej relacji między STEEM a portalami społecznościowymi, takimi jak steemit.com, która w ciągu zaledwie jednego roku stała się najpopularniejszą witryną w rankingach Alexa, wyłącznie poprzez integrację modelu motywacyjnego STEEM. W przypadku witryn SMT dowolna witryna internetowa lub biblioteka treści w internecie może zawierać jeden lub więcej tokenów zintegrowanych w interfejsie w celu ułatwienia pozyskiwania funduszy i autonomicznego wzrostu.


Te tokeny zostały zaprojektowane, aby umożliwić operatorom stron internetowych elastyczność podczas integracji tokena ze społecznością, wybierając spośród wielu parametrów, które mogą być konstruowane kreatywnie na początku lub udoskonalone w czasie. Wszelkie tokeny uruchamiane jako SMT będą korzystać z ekosystemu blockchain zbudowanego z wbudowaną zdecentralizowaną wymianą, a także ekosystemu aplikacji i bibliotek open-source dla wsparcia udanego wdrażania, pozyskiwania funduszy i rozwoju.


***cdn. wkrótce kolejne części...***


Dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam!


All rights reserved by @astromaniak 2018

KOMENTARZE

  • ilovecryptopl

    Bardzo fajne tłumaczenie. Zostawiamy upvote i podbijamy w ramach akcji #perpetuummobile