BLOGCZEJNalpha

STEEM-UA : Nowy rodzaj oceny reputacji i wsparcie dla uczciwych użytkowników [PL]

User Authority (UA) może być postrzegane jako nowy wskaźnik reputacji na platformie STEEM. Algorytm UA analizuje cały zakres działań danego użytkownika. Poziom reputacji UA nie zależy bezpośrednio od tego, jak bogate jest konto i ile ma lat. Na wynik ma wpływ użycie botów, głosowanie na siebie i używanie kilku kont. Ilość SP i stara reputacja tylko pośrednio wpływają na wynik UA.


aa.png


Obecnie używana miara reputacji na Steem ma wadę: można sobie ją kupić. Obecna reputacja jest mierzona sumą wartości głosów, jakie dane konto otrzymywało od początku jego utworzenia. Jednak używając botów, każdy użytkownik mógł szybko zwiększyć swoją własną reputację, która tak naprawdę nie odzwierciedla prawdziwej reputacji tego konta. Stąd konta o wysokich poziomach, które często nie prezentują zbyt ciekawych treści. UA to pomysł opracowania wyniku, który lepiej odzwierciedlałby prawdziwą reputację konta, którą powinien wyznaczać prawdziwy wkład pracy włożonej w budowanie swojego konta.


Możesz sprawdzić aktualny ranking 100 najlepszych użytkowników i swój aktualny wynik w rankingu UA na naszej stronie https://steem-ua.com/ (aby uzyskać własny wynik i pozycję w rankingu UA, zaloguj się przez SteemConnect, podając posting key). Oto mój wynik:


b.jpg


Zachęcam Was do wklejania swoich wyników w komentarzach. Niestety nie można pobrać całości danych np. tagu #polish. Ciekawe jakby prezentował się ranking w naszej społeczności.


Jak zwiększyć swój własny wynik UA? Mówiąc prosto: będąc interesującym i atrakcyjnym dla innych. Trzeba publikować interesujące treści, które ludzie chcą czytać i komentować. Otrzymywanie jak największej liczby zróżnicowanych głosów i komentarzy pomoże. Bycie świadkiem STEEM także pomaga. Steem UA pomoże wykryć konta skupujące się na własnych zyskach. Może zostać użyte do wygenerowania prawdziwej strony głównej Trending, gdzie będą faktycznie te posty, które docenili użytkownicy, a nie boty. Mogą to wykorzystać nowe interfejsy i pokazać prawdziwy STEEM, taki jaki miał być, bez botów.


Konto @steem-ua jest narzędziem do wspierania twórców na podstawie punktów reputacji UA. Jeśli mamy wysoki poziom UA, to warto spróbować, bo od tej reputacji zależy wartość ich głosu. Aby dostawać od nich głosy, należy delegować im STEEM POWER:

✅ 25 STEEM POWER : Otrzymasz 1 głos w tygodniu

✅ 50 STEEM POWER : Otrzymasz 2 głosy w tygodniu

✅ 100 STEEM POWER : Otrzymasz 4 głosy w tygodniu

✅ 250 STEEM POWER : Otrzymasz 7 głosów w tygodniu

Myślę, że to ciekawa forma bota nowej generacji, który wspiera osoby z wysoka reputacją UA. Możliwe, że przetestuję te formę wsparcia, bo delegacje nie są wysokie, a zawsze można je cofnąć.


Szczegółowe informacje o projekcie UA znajdziecie w tych linkach:

Introducing UserAuthority (UA), @steem-ua and UA-API !

@steem-ua, Let's UNITE: My Open Letter to All Accounts


Dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam!

KOMENTARZE

 • jacekw

 • grecki-bazar-ewy

  Przechwytywanie.PNG

 • saladyn276

  Welcome saladyn276 !
  Your ua score is 1.542 and you have a ua rank of 35728
  Last blocknumber included: 28130677, Updated at: 2018-11-29T17:48:24

 • anshia

  Ja się czuję takim biedakiem :|

  Welcome anshia !
  Your ua score is 3.446 and you have a ua rank of 6722

 • breadcentric

  Screenshot_20181204-221022-01.jpeg

 • fervi

  Your ua score is 5.127 and you have a ua rank of 922

 • ewkaw

  Fajnie sobie to wymyslili :)

  Capture.JPG

 • noisy

  Sam pomysł rankingu jest ciekawy. Jednak jest to nadal dalekie od doskonałości. O tym, że nadal jest to niedoskonałe, niech choćby świadczy warunek początkowy, który daje:

  50 jerrybanfield 7.554 40578 13 74.56

  Dla niezorientowanych... te konto zostało sprzedane, a o tym co wyprawia Jerry i dlaczego szkodzi całej społęczności, to nawet nie mam już siły rozprawiać.

 • ratelmiodozer

  Abstrakcja! Z jednej strony reputacja zależna jest od używania botów ( nie używania). Z drugiej namawianie do używania bota. "pokazać prawdziwy STEEM, taki jaki miał być, bez botów" a później namawianie na delegacje dla kolejnego bota "Myślę, że to ciekawa forma bota nowej generacji"

  Czyli kolejny bot, który nie lubi konkurecji?

 • mys

  Już już prawie top 1000
  image.png