BLOGCZEJNalpha

Lek na długowieczność - suplement diety

Polska telewizja przepełniona jest różnego rodzaju reklamami, które występują w przerwie emisji programów (a może to programy są w przerwach reklam?). Długie, nudne i sprawiające, że człowiek zna każdą z nich na pamięć.

hands-1903104_1920.jpg

Można zauważyć, że co druga lub co trzecia reklama dotyczy suplementów diety. Tabletki, które należy zażywać rano, w południe, wieczorem, po posiłku lub przed, a najlepiej na każdy narząd człowieka osobno.

Suplementy diety często stosowane są jako zamiennik różnorodnej diety lub lek, co nie powinno w ogóle mieć miejsca. Wiele osób w ogóle nie skupia się na składzie preparatów, które tak naprawdę są najistotniejsze i nieważne czy farmaceuta nam poleci ten preparat czy nie. My powinniśmy sami być odpowiedzialni za to, jakie farmaceutyki przyjmujemy. Nie sugerować się reklamami, bo koncerny farmaceutyczne to wielki biznes światowy, który w głównej mierze kieruje się zyskiem ze sprzedaży swoich produktów, a na dalszym planie jest dobro i zdrowie konsumenta.

Dzięki reklamom mam wrażenie, że tylko wzięcie odpowiedniej ilości tabletek sprawi, że będę się czuł wyśmienicie przez całe życie. A może w ogóle nie umrę?

Skoro będę brał systematycznie farmaceutyki, moje narządy nigdy nie odmówią posłuszeństwa, stawy będę miał jak nowe, wątroba, skoro się sama regeneruje to za pomocą tabletki nawet nie będzie miała okazji tego robić, sokoli wzrok i słuch, zero grypy czy choćby kataru, nigdy niczego nie zapomnę, a włosów bede miał więcej niż Kryszak. Nie będę już wspominal o gładkiej  cerze jak u niemowlaka... Po tych wszystkich zaletach już czuję się zdrowszy 😉

Jednym słowem będę Nieśmiertelny!

Jaki wpływ na nasze zdrowie miałaby taka ilość dziennej dawki "witamin" oczywiście sztucznych. Skoro chcielibyśmy być zdrowi to teoretycznie musimy brać leki na wszystko.

hand-3632914_1920.jpg

Na każdej ulotce dołączonej do opakowania substytutu widnieje taki zapis

Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

To powinno dać ludziom do myślenia. W dzisiejszych czasach nie mamy czasu na "zróżnicowaną dietę". Często w biegu jemy posiłki (najczęściej fast foody), a gdzie warzywa i owoce, które są najlepszym źródłem witamin? Wystarczyłoby do swojej diety dodać te produkty, do tego dobrze byłoby dołączyć aktywność fizyczną i przepis na zdrowe życie gotowy.

A Wy co sądzicie o suplementach diety?


Zdjęcia pochodzą z www.pixabay.com


Post zgłaszam do temaTYgodnia #46
Temat nr 1

KOMENTARZE

 • herbacianymag

  Zacznijmy od tego, że suplementy diety są wytwarzane na innej zasadzie niż leki i skład na pudełku może być dość różny od rzeczywistości i różnić się między seriami, bo nikt w zasadzie tego nie kontroluje, więc dobra wola wytwórcy.

 • anka

  Co ja sądzę o suplementach diety? To nie nadaje się do druku, najdelikatniej rzecz ujmujac.
  Suplementy to wielkie naciąganie i oszukiwanie ludzi. To biznes tak jak napisałeś.
  Suplementy możesz wytwarzać w garażu, zrobić opakowanie, napisać cokolwiek, zawiadomić sanepid-możesz mejlem- żeś takie coś wyprodukował. Nikt tego nie sprawdza, nie analizuje składu - bo to nie są LEKI!
  Suplement diety= worek kartofli.
  W suplementach może być zadeklarowana jakaś zawartość witaminy, tauryny, wapnia, z tym, że nijak sprawdzić czy tego jest tyle i czy w ogóle jest. Najcześciej nie ma :(
  Tak, jak napisałeś, lepiej zjeść owoce, warzywa, świeże lub przetworzone.
  Natka pietruszki uzupełni szereg witamin, pomarańcza, marchewka.
  Nie chcę się rozwodzić, dla mnie suplementy diety nie mają żadnego sensu. Gdyby rzeczywiście pomagały, uzupełniały, usprawniały to nie musiałbyś ich jeść/łykać kartonami przez lata.

 • jacekw

  Są suplementy i są suplementy. Zdecydowana większość do niczego się nie nadaje, są tylko skokiem na kasę obywateli i wymyślaniem sztucznych dolegliwości ;). Ale są też takie, które naprawdę są wartościowe. Tylko ich reklam nie uświadczymy w TV, a cena nie będzie taka jak pudełka witamin w supermarkecie. Konkurencja nie śpi, więc renomowane marki nie mogą sobie pozwalać na sprzedawania cukru pudru. Jako ciekawostka powiem, że na różnych forach sportowych często użytkownicy robią zrzutkę, żeby wysłać jakiś środek do Hamiltona czy innego laboratorium :)

 • fervi

  Suplementy mogą być szkodliwe co potwierdzają badania.
  https://www.youtube.com/watch?v=tnqKtslm-xg

 • mykitchenlab

  tak, często najprostsze rozwiązania w jakiś sposób odsuwamy na dalszy plan, a jak mówisz, przepis na sukces(w tym przypadku zdrowie i dobre samopoczucie) jest nam dobrze znany.

  ja staram się prowadzić taką dietę dla mnie i męża, ale nie jest łatwo, zwłaszcza że warzywa w UK wydają się jakby..plastikowe.

  suplementy stosujemy na dodatek, jak pamiętamy, z założeniem, że największy skutek odniesie zdrowa dieta i aktywność, a jak coś dodatkowo zadziała, to na plus :-)