BLOGCZEJNalpha

SteemPeak - przegląd platformy

intro.JPG
Większość użytkowników zdaje sobie sprawę z tego, że Steemit.com nie rozwija się tak szybko jak byśmy chcieli. Wynika to zapewne z faktu, że firma jest zaangażowana nie tylko w rozwój strony internetowej, lecz także całego blockchaina STEEM.
Jednak dzięki zasadom działania STEEM nie jesteśmy zdani wyłącznie na jedną platformę dostępową. Poza przykładowymi steemit.com lub busy.org od niedawna mamy również SteemPeak. Nową i świeżą alternatywę do przeglądania Steemblockchain.
Zawiera te same treści, ale przedstawione w ładniejszej i bardziej eleganckiej formie. Ponadto zawiera wiele ciekawych i przydatnych funkcji.
Fakt, nie jest to absolutnie najlepszy i najlepiej dopracowany frontend dla Steemblockchain, jednak stanowi doskonały zamiennik lub uzupełnienie dla już istniejących.

Interfejs

To co widzimy tuż po wejściu i zalogowaniu? W górnym prawym rogu mamy przycisk do logowania poprzez SteemConnect. Myślę, że z logowaniem nie będzie problemu, więc przejdźmy od razu dalej.
head.jpg
Na górnej belce widzimy standardowy podział:

 • Przegląd treści użytkowników, których śledzimy Feed
 • Podgląd naszych postów Profile
 • Odpowiedzi na nasze komentarze Replies
 • Przeglądarka tagów Topics
 • Wyszukiwarka, która na razie wyszukuje tylko po słowie kluczowym użytkowników lub w postach w oparciu wyszukiwarkę AskSteem.
 • Tworzenie posta (przejście do wersji roboczych lub szablonów) Ikona ołówka
 • Lista zadań Ikona szuflady
 • Powiadomienia Dzwonek
 • Opcje profilu - Zakładki, aktywności, portfel, panel kontrolny, ustawienia, zmiana użytkownika, wylogowanie

Tryb przeglądu

Treść możemy przeglądać w tradycyjny sposób jako listę tematów. W pierwszym trybie wyświetlania widzimy posty podobnie jak w busy.org.
list.JPG


Jeśli ktoś nie lubi marnować miejsca po bokach, może zmienić sposób wyświetlania na kafelki (tzw. Grid).
grid.JPG


W drugim trybie, widzimy tytuł posta , podgląd zdjęcia/filmu (jeśli takowe jest dodane) i belkę z informacjami o komentarzach, wypłacie, upvoteach (tutaj występującymi pod ikonką serca). Możemy również dodać post do naszych zakładek lub oflagować (trzy kropki).
Brakuje podglądu pierwszych kilku linijek posta w trybie kafelek, ale jeśli nastawiamy się na przegląd treści foto/wideo lub szybką prasówkę to jest to duże ułatwienie.
Ponadto w obu trybach możemy odfiltrować sobie treści "Resteem" jeśli nie chcemy ich widzieć. Tak jak w busy.org widzimy także pierwszy tag posta. Jeśli post został dodany przez Steempeak zostanie opatrzony adekwatną ikonką.
Popularne odtwarzacze (Youtube, Vimeo, Dtube) oraz gify odtwarzają się w trybie poglądu postów. Nie musimy otwierać osobnego postu, co ułatwia i przyśpiesza przegląd treści. Ponadto w opcjach profilu możemy właczyć możliwość przewijania zdjęć w przeglądzie postów.
imageslider.JPG

Tagi / Topics

Tagi możemy wyświetlać z podziałem na nagrody lub od ostatnio dodanych. Świetną opcją jest możliwość agregacji swoich ulubionych tagów i użytkowników poprzez zaznaczenie gwiazdki w widoku interesującego nas tagu lub użytkownika. Zostanie on dodany do listy znajdującej się po prawej stronie co ułatwia poruszanie się po naszych ulubionych miejscach.
topics.JPG

Podgląd posta

Podobnie jak w busy.org możemy podejrzeć nie tylko ile osób zagłosowało na dany post, ale również kto dokładnie i o jakiej wartości. Co więcej, nie musisz nawet otwierać posta i możesz sprawdzić to bezpośrednio ze strony podglądu postów. Na plus zasługuje również rozbudowany edytor komentarzy.
post.jpg

Bogaty w funkcje edytor

Edytor postów oferuje podgląd tworzonego posta obok okna edycji, ale możemy użyć "standardowego" układu z podglądem poniżej.
editor.JPG


Możemy przełączyć się pomiędzy edytorem Markdown/HTML.
HTMLeditor.JPG
W edytorze Markdown pod znakiem zapytania mamy świetną ściągę.
help.JPG


Poza standardowymi funkcjami mamy tu jeszcze możliwość dodania beneficjentów do których trafi część nagrody z posta.
beneficiaries.JPG


Oraz możliwość dodania terminarza na dodanie posta później i zapisanie go jako szablon/kopie roboczą.
addschedule.JPG
save template.JPG

Panel kontrolny / Dashboard

Szczególnie interesująca funkcja, ponieważ oferuje zestaw różnych danych w formie wykresów. Pokazuje informacje nagrodach autorskich i kuratorskich, wzrost wartości konta, głosy przychodzące i wychodzące, a także liczbę postów i odpowiedzi. Coś dla fanów statystyk :)
dashboard.JPG

Zakładki / Bookmarks

Nie tylko możemy oznaczać nasze ulubione/do przeczytania później artykuły i posty, ale mamy również możliwość porządkowania ich dzięki etykietom.
bookmarks.JPG

Kopie robocze i szablony / Drafts i Templates

Podobne do Busy.org, SteemPeak pamięta szkice naszych postów, ale dodatkowo możemy również zapisywać szablony, dla regularnie publikowanych treści. Etykiety również tu działają :)
drafts.JPG

Planowanie / Scheduled Post

Lista planowanych przez nas postów. Możemy wcześniej stworzony artykuł opublikować o interesującej nas porze bez pilnowania daty i zegarka. Steempeak zrobi to za nas.
schedule.JPG

Gwarantowany minimalny dochód Steemit

Ciekawe narzędzie pozwalające zorientować się w poziomie oczekiwanych zarobków. Chociaż nie ma możliwości, aby był on w 100% dokładny, analizuje on przychodzące głosy i przedstawia wstępną ocenę na podstawie aktualnej ceny rynkowej i liczby postów, które planujesz.
est_income.JPG

Powiadomienia i ustawienia

Znowu podobnie jak w busy.org mamy wyświetlanie powiadomień na górnej belce, z tym że dodatkowo, możemy je odfiltrować na te najbardziej nas interesujące. Przykładowo, jeśli chcemy tylko wiedzieć o nowych odpowidziach, zaznaczamy tylko włączoną opcję Replies.
settings.JPG


W panelu ustawień możemy ponadto ustawić domyślne wartości dla upvote-ów postów i komentarzy, auto-upvote swoich postów, wyłączenie powiadomień i ich filtry, zmianę domyślnego widoku podglądu, wcześniej wspomniane przewijanie zdjęć w trybie przeglądu, włączyć tryb nocny i ustawić @steempeak jako domyślnego beneficjenta 5% nagrody z naszych postów.

Podsumowanie

Twórcy SteemPeak odwalili kawał solidnej roboty, oddając nam w ręce świetnie skonstruowaną i dopracowaną platformę. Całość działa szybko i nie zawiera wielu błędów oraz jest doskonale przemyślana. Zaawansowany edytor wspierający szerokie ekrany oraz wiele wbudowanych funkcji wspomagających zarówno przeglądanie jak i tworzenie treści, w pełni zasługuje na uznanie. Wiele rzeczy jest tu wbudowanych i dostępnych od razu, którymi w przypadku innych platform musimy posiłkować się zewnętrznymi narzędziami.
Jeśli macie już jakieś doświadczenia ze SteemPeak podzielcie się nimi w komentarzu :)If You like this post, do not forget to upvote, comment or follow me @bargolis or resteem!

KOMENTARZE

 • akikur100

  Hopefully post is very great. Thank you

 • wzp

  Wygląda obiecująco

 • rashidul10

  very well post. But we need english. Goodluck

 • ilovecryptopl

  Wygląda bardzo ciekawie, na pewno sprawdzimy jak odnajdziemy się na platformie :)

 • anshia

  Brakowało mi tekstu pomagającego ogarnąć SteemPeak, bo na pierwszy rzut oka całkiem fajny, robi wrażenie, ale nie do końca wiedziałam jak się nim odpowiednio obsługiwać. Dzięki za ten tekst!

 • kargul09

  Też używam od początków jego powstania i jestem bardzo zadowolony. Już same powiadomienia dają wyższość nad Steemit :)

 • nacotokomu

  NIe mogę upublicznić swojego posta, wyskakuje komunikat ''error during post broadcast, please try again in few moments''. Próbuję to zrobić od wczoraj i cały czas to samo. To ma być mój 1 post w życiu na steemit.. Idę zobaczyć czy na busy.org nie będzie łatwiej, aczkolwiek mam nadzieję że problem ze Steempeak jest chwilowy albo ja coś źle robię ;)