BLOGCZEJNalpha

Praktyczna aplikacja dla każdego użytkownika Steem - Partiko

Jeśli potrzebujesz być na bieżąco ze wszystkimi akcjami, które dzieją się na Twoim koncie Steem, polecam Ci z czystym sumieniem aplikację na telefon Partiko, którą można ściągnąć ze sklepu Play na system Android.

Aplikacja zajmuje na telefonie około 90 MB przestrzeni dysku, ale za to ma wiele funkcji, których nie mają inne aplikacje i jest bardzo praktyczna i przydatna dla korzystających z platformy Steem oraz oferuje bonusy za korzystanie z niej. Jakie? Czytajcie dalej!

Logowanie do Partiko

Logowanie wygląda tak samo jak do Steemit czy Busy, czyli bezpiecznie przez Steem Connect ze swoim loginem oraz hasłem.

Poniżej screen z uprawnieniami aplikacji

Menu główne

Jeśli już uda Ci się zalogować, pojawia się Menu główne aplikacji i na dole mamy interesujące nas zakładki:

 1. Home - wyświetlają nam się posty osób, które obserwujemy (Feed), proponowane odkrywcze posty (Discover), oraz ulubione (Favorite).

 2. Trending - posty, które są na pierwszych miejscach Steema, są aktywne oraz najwięcej aktualnie zarabiają w całej sieci Steem.

 3. Chats - jest to nowość w Partiko, która daje nam możliwość bezpośredniego komunikowania się z obserwowanymi przez nas osobami.

 4. Points - punkty bonusowe, które zbieramy za wykonywane przez nas akcje na Steemie przez aplikację Partiko.

 5. Notifications - są to wszelkie powiadomienia odnośnie akcji innych osób na naszym profilu lub które nas dotyczą.

Poza tym w Menu głównym mamy możliwość wyszukiwania innych osób po nickach na Steemie oraz postów po tytułach (lupka u góry), a także bezpośrednie przejście do pisania posta (prawy dolny róg, ołówek z czerwonym tłem)

Po kliknięciu na swojego avatara mamy informacje o swoim koncie, dodatkowo możemy odebrać nasze nagrody, które zostaną dodane do naszego konta.

Posty

Przy każdym poście mamy podaną dokładną kwotę, jaką post zarobił. Gdy wejdziemy w post i zjedziemy na dół, możemy sprawdzić jakiej wartości upvote dała dana osoba, a czerwona otoczka avatara każdej osoby wskazuję orientacyjny procent głosu.

My również przez aplikację Partiko możemy oddać procentowy głos. Wystarczy kliknąć na kciuka w górę i pojawia nam się informacja ile procent chcemy dać, jakiej wartości będzie głos, oraz przedstawia obecny Voting Power i w jakim czasie zregeneruje się on do 100 %.

Jest to jedyna aplikacja, która daje możliwość dokładnego procentowego oddania głosu przy niskim Steem Power. Dzięki temu mamy większą kontrolę nad swoim Voting Powerem

Chat

Jak widać na mojej liście, osób mam wiele, z którymi mogę porozmawiać, ale czy napewno?

Bezpośrednio z daną osobą mogę rozmawiać jak przez zwykły komunikator internetowy tylko wtedy, kiedy dana osoba ma również zainstalowaną aplikację Partiko. Jeśli któraś z osób nie ma tej aplikacji, wtedy zostajemy poinformowani o tym, a nasza wiadomość zostanie opublikowana jako komentarz pod ostatnim postem danej osoby z informacją, że napisany został dzięki Partiko.

Punkty za korzystanie z aplikacji

Aby otrzymać punkty, musimy aktywnie korzystać z aplikacji. Za konkretną akcję otrzymujemy punkty:

 1. Checked in tooday - raz dziennie możemy kliknąć w to pole i otrzymujemy 10 punktów do swojego konta
 2. Write a post - za napisanie posta i udostępnienie go przez aplikację Partiko otrzymujemy 30 punktów.
 3. Upvote - jeżeli damy komuś upvote przez aplikację, otrzymujemy 5 punktów.
 4. Comment - za napisanie komentarza do jakiegoś posta przez aplikację otrzymujemy 10 punktów.

Poniżej tych informacji mamy wszystkie akcje, jakie wykonywaliśmy i ile dodano nam punktów.

Do czego służą te punkty?

Punkty są bonusem za korzystanie z aplikacji, więc skoro bonus, to musimy coś z tego mieć.
Jeśli napiszemy post przez aplikację Partiko, na dole edytora tekstu mamy informację Use your Partiko points. Klikamy w to i wyświetla nam się informacja, że możemy wykorzystać punkty i dostać dodatkowy upvote od Partiko.

Klikamy w Choose Amount i aplikacja przelicza punkty na wartość upvote, który możemy otrzymać ilość punktów wymienialnych możemy zmienić dzięki suwakowi i zostawić sobie np. ma następny post.

Obecnie maksymalna liczba punktów wymienialnych na upvote to 7612.

Powiadomienia

To najlepsza fukcja aplikacji Partiko, która daje nam możliwość pełnej kontroli nad tym, co nas dotyczy na Steemie, czyli

 1. Dostajemy informacje o transakcjach, które do nas docierają
 2. Informuje nas o każdym otrzymanym głosu zarówno na nasz post jak i komentarz.
 3. Powiadamia, gdy ktoś napisze komentarz pod naszym postem lub odpowie na nasz komentarz (dodatkowo wyświetla się cała wiadomość).
 4. Daje znać, gdy ktoś nas zaobserwuje lub oznaczy.

Dzięki tym opcjom możemy być na bieżąco i nic nam nie umknie. Czasem zdarzało się, że ktoś nas oznaczył w poście czy komentarzu, a my nawet nie mieliśmy o tym pojęcia. Teraz mamy wszystko pod kontrolą.

Minusy aplikacji

Ale żeby nie było tak kolorowo, aplikacja ma swoje minusy, które mam nadzieję w przyszłości twórcy Partiko usuną bądź zmienią.

 1. Ciężko pisze się posty na tej aplikacji. Mam zawsze problem z dolaczaniem zdjęć, bo trzeba uważać, żeby nie dodał się w innym miejscu niż byśmy chcieli.
 2. Różne linki, które np. na Steemicie wyświetlają się jako film, tutaj są zwykłymi linkami.
 3. Przy pisaniu komentarzy, zawsze dołączane jest informacja, że został on napisany przez aplikację.
 4. W treningu, gdzie można wyszukać tagi, które są popularne, nie ma polskich tagów, chociażby #polish, co utrudnia wyszukiwanie nowych postów, nowych autorów polskiej społeczności.
 5. Powiadomienia czasem przychodzą z pół godzinnym opóźnieniem, ale zazwyczaj trwa to do minuty.
 6. Brak możliwości transferów.
 7. Nie ma języka polskiego.

Podsumowanie

Aplikacja Partiko spisuje się bardzo dobrze, nie ma żadnego problemu z jej działaniem. Warto jej używać chociażby dla powiadomień, dzięki czemu niczego nie przegapimy. Oczywiście nie wymieniłem wszystkich opcji dostępnych w aplikacji. Jedynie skupiłem się na tych najważniejszych.

Aplikacja jest rozwojowa, co jakiś czas dostępne są nowe aktualizacje i myślę, że będzie co raz lepsza. Według mnie jest to najlepsza aplikacja na telefon jeśli chodzi o sieć Steem i warto z niej korzystać.

Po więcej informacji zapraszam na profil @partiko.

Posted using Partiko Android

KOMENTARZE

 • jozef230

  Partiko jest świetne! Dodam jeszcze że jest także plan delegacji
  https://steemit.com/partiko/@partiko/announcing-the-partiko-delegation-plan-dp3ywzww
  Daje to dodatkowe głosy w tygodniu od partiko a także dodatkowe punkty. Co do transferów i tagu #polish miżna napisać do nich. Tak. Pisanie postów trzeba się naumieć :-) tez mam z tym problem :-) Partkio sie rozwija i warto interesować sie. Pozdrawiam!

  Posted using Partiko Android

 • partiko

  Thank you so much for writing about us!

  Posted using Partiko Android

 • rozku

  no dobra, przekonałeś mnie,
  idę potestować.

  to gdzie mam nacisnąć, że Twojego polecenia,
  (żebyś tez coś z tego miał? :)

 • sarmaticus

  Przez komórkę tylko Partiko.
  Mi najbardziej przeszkadza brak tego co już gdzieniegdzie wprowadzają czyli ulubione tagi, oraz czasami popsute formatowanie. Nie tylko filmiki, ale np tabelki są nie tabelkowe

  Posted using Partiko Android

 • saunter

  Bardzo dobra aplikacja, sam testuje od jakiegoś czasu. Świetna recenzja.
  Dodaj tag #pl-praktycznie ;)

 • cardboard

  Fajnie opisane, będzie trzeba sprawdzić :)
  !tipuvote 1

 • tipu

  This post is supported by $0.59 @tipU upvote funded by @cardboard :)<br><strong><a href="https://busy.org/@tipu/tipu-voting-service-quick-guide-updated-05-10-2018" rel="noopener">@tipU voting service guide</a></strong> | <strong><a href="https://steemit.com/steem/@tipu/tipu-investors-guide" rel="noopener">For investors</a></strong>.