BLOGCZEJNalpha

The Rain - recenzja postapokaliptycznego serialu od Netflixa

https://www.youtube.com/watch?v=P2gI1Cp3na4

Nikt już dzisiaj nie boi się deszczu. Przecież z cukru nie jesteśmy, a niektórzy lubią się czasem zmoczyć, jednak co by się zdarzyło, gdyby deszcz zawierał wirusa i był śmiertelnie niebezpieczny? Na te pytania stara się odpowiedzieć The Rain.

https://www.whats-on-netflix.com/wp-content/uploads/2018/01/the-rain-logo-netflix.jpg

ŹRÓDŁO Whats-on-netflix.com

Kolejny eksperyment Netflixa


Netflix eksperymentuje z europejskimi produkcjami w języku innym niż angielskim. Pierwszym projekt to niemiecki Dark. Serial spotkał z bardzo ciepłym przyjęciem i uzyskał bardzo wysokie noty. Czy duński The Rain powtórzył sukces?

Pierwszy deszcz


Akcja filmu zaczyna się praktycznie od razu. Bohaterowie prowadzą wyścig z czasem, by zdążyć przed szkodliwym deszczem i zamykają się w bunkrze. Wydarzenia te dzieją się bardzo szybko, sprawiając, że tworzy to na widzu dobre pierwsze wrażenie i próbuje go wciągnąć w obejrzenie całej serii.

https://steemitimages.com/DQmRgrssKEa3JX55obTR7AiJn5MBrwizfmxk2MLZpB5kh6v/image.png

ŹRÓDŁO Inverse.com

Otwarty teren


Większość fabuły rozgrywa się na otwartym terenie. Istnieje więc ryzyko zakażenia się bardzo niebezpiecznym wirusem, jednak bohaterowie są do tego poniekąd zmuszeni. Są chwile spokoju, jednak dość gwałtownie przerywane przez ryzykowne sytuacje. Do tego w The Rain cały czas ciąży na nas tajemnicą genezy powstania morderczego deszczu. Czy to możliwe, że natura obróciła się przeciwko człowiekowi, a może to ludzie odwrócili się do niej? Ta zagadka jest powoli ujawniana przez reżyserów.

https://steemitimages.com/DQmYfyLZ7jXTJpU3ta3CN87i8uVNjeCWcjSPuZJdTk7PbBv/image.png

ŹRÓDŁO Thenerddaily.com

Świetny klimat


Produkcję charakteryzuje świetny postapokaliptyczny klimat. Sceny dobrze ukazują zniszczoną Skandynawię. Chaos, morderstwa są na porządku dziennym. A większością ludzi kierują instynkty zwierzęce zamiast serca. Ponadto teren jest kontrolowany przez wojsko, które przeżyło apokalipsę. Wszystko dopełniają retrospekcje, które są umiejętnie wprowadzenie wraz rozwojem fabuły.

Irracjonalne zachowania


Szczególnie początkowe nielogiczne zachowania mogą zniechęcić do dalszego oglądania. W pierwszym odcinku zachowanie głupie zachowanie pewnej osoby doprowadziło do tragedii. Niebezpieczeństwo zostało całkowicie zignorowane przez nastoletnią osobę. Takich sytuacji jest niestety więcej.

http://digitalspyuk.cdnds.net/18/17/768x432/gallery-1524650768-screen-shot-2018-04-25-at-110517.jpg

ŹRÓDŁO Digitalspy.com

Zakończenie? Spodziewałem się więcej.


Trochę rozczarował mnie koniec serialu. Myślałem, że twórcy szykują nam wielki finał, a dostałem praktycznie zwykły odcinek. Szkoda. Widać wyraźnie, że producenci zostawili otwarte zakończenie na następne sezony. Gdy ukończyłem w całości swoją sesję z tym filmem, miałem wrażenie, że wszystko, co zrobiła ta grupa ludzi trzymających się razem, poszło na marne i nie miało to żadnego sensu, a nawet im zaszkodziło.

Ocena filmu

Nota - 6,5/10


Generalnie serial mi się podobał, ale nie było to arcydzieło. Poprzeczka została postawiona przez Dark bardzo wysoko i trudno byłoby ją przebić. Jednakże The Rain to ciekawe widowisko skłaniające do refleksji szykujące niespodzianki dla widza i warto dać mu szansę.

https://www.nflix.pl/wp-content/uploads/2018/04/netflix-the-rain-s1-poster-top.jpg

ŹRÓDŁO Nflix.pl


✅Genialny postapokaliptyczny klimat

✅Interesujący pomysł

✅Częste zwroty akcji

✅Nie przynudza przy oglądaniu

✅Zastosowanie innego języka niż angielski (oryginalność)


⛔Niezrozumiałe zachowania bohaterów

⛔Finał nie zachwyca

⛔Niewykorzystany potencjał


KOMENTARZE

  • maras27

    No to zobaczmy co to warte ;)

  • kusior

    Pomysł na taki postapokaliptyczny świat dosyć ciekawy. Jeszcze Skandynawskie scenerie kuszą do obejrzenia :)