BLOGCZEJNalpha

Możesz teraz handlować Steemem (i wieloma innymi kryptowalutami) na OpenBazaar.

OpenBazaar to platforma Ecommerce w technologii p2p, gdzie jedni mogą uruchomić własny sklep i sprzedawać za kryptowaluty, zaś drudzy mogą za te kryptowaluty kupować.

openbazaar-system-tray.png
Source

O OpenBazaar

Natknąłem się na ten produkt jakiś czas temu, kiedy próbowałem uruchomić w domu mikropiekarnię. Nie udało się, ale produkt wciąż obserwuję. Nadal uważam, że sprzedaż przez OpenBazaar byłaby interesująca i może kiedyś spróbuję.

Oczywiście polecam zerknąć na https://www.openbazaar.org/ aby dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu.

Jeśli chcesz spróbować, na Steemit są artykuły o OpenBazaar, na przykład How-To: Install and use OpenBazaar 2 anonymously over Tor inside Whonix Workstation autorstwa @gousasin.

Handel kryptowalutami

Jak wspomniałem w tytule, wersja 2.2.0 udostępnia nową funkcję - handel kryptowalutami. To nie jest kolejna giełda, handel następuje bezpośrednio między kupcem i sprzedawcą. @aturall podzielił się swoim zdaniem na temat tego, jak ważna może być ta funkcja w Why cryptocurrency trading on OpenBazaar is a bigger deal than you might think.

Niestety wpis autorów o nowej wersji jedynie zawiera wspomnienie "44 różnych kryptowalut obecnie i więcej z czasem".

Dlatego też pogrzebałem nieco dla Ciebie. Niektóre waluty zostały predefiniowane w kodzie źródłowym, w tym Steem. Więcej walut jest pobieranych z https://ticker.openbazaar.org/. Ticker stanowi proxy dla https://bitcoinaverage.com. Przynajmniej tak to rozumiem. To jest istotna informacja ponieważ nie możesz obecnie podać oczekiwanej ceny - obecna funkcja zezwala jedynie na użycie ceny rynkowej.

Dla bezpieczeństwa możesz wykorzystać pomoc moderatora, by mieć pewność, że transakcja nastąpi bez przekrętów. Obejrzyj ten film aby dowiedzieć się więcej:

https://www.youtube.com/watch?v=q6ki3_1Io-U

Mam nadzieję, że ta informacja Ci się przyda. Wypróbuj OpenBazaar samodzielnie i podziel się swoimi opiniami.

KOMENTARZE

  • deltor

    Trzeba wypróbować. Wygląda ciekawie.