BLOGCZEJNalpha

Dlaczego cena Bitcoina spada? Przedtłumaczyłam fajny artykuł na temat tego jak chińscy górnicy wpływają na cenę Bitcoina...

dlaczego bitcoin spada.PNG

Jak donosi 8btc - chińscy górnicy są główną przyczyną spadku ceny Bitcoina.

"Jeżeli, mój dochód z kopania Bitcoinów to 30 BTC i zarobię je w przyszłym miesiącu to wolę sprzedać te 30 BTC teraz po cenie 3 000 USD, a dostarczyć je za miesiąc." - powiedział Jin Xin, zwyczajny Chiński górnik.

Obecna sytuacja na rynku Bitcoina jest lustrzanym odbiciem rynku niedźwiedziego w latach 2014-2015. W tamtych jednak czasach główną strategią górników-weteranów wydobywających Bitcoin było "trzymaj". Taka strategia dała im fantastyczne rezultaty w 2017 roku.

"Prawo trzymania" było dla górników "Biblią". Ale - czasy się zmieniły. Teraz sytuacja wygląda nieco inaczej. Górnicy mają do czynienia z bardziej złożonym rynkiem: w porównaniu z rynkiem sprzed czterech lat, na rynku znajduje się 4 miliony więcej Bitcoinów, a także tysiące giełd, które umożliwiają wymianę kryptowalut. Całkowita kapitalizacja aktywów cyfrowych w obiegu również osiągnęła nowy poziom.

Górnicy nowej generacji już nie trzymają swoich monet. Hedging staje się jedną z podstawowych umiejętności pozwalających przetrwać bessę. Muszą z wyprzedzeniem zabezpieczać zyski dzięki różnym narzędziom finansowym oferowanym przez giełdy w celu uniknięcia ryzyka spadku ceny Bitcoina. Model kopania Bitcoina ewoluował z modelu fabrycznego do modelu finansowego.

Jednak częste operacje zabezpieczające przed spadkiem ceny sprawiają, że górnicy przyczyniają się (umyślnie lub nieumyślnie) do jeszcze większego spadku ceny Bitcoina.

"Każdy jest krótkoterminowym sprzedawcą, robimy to dla własnej ochrony, ale to doprowadzi do dalszego spadku ceny kryptowaluty ... Bez krótkiej sprzedaży ostatecznie zostaniemy wyeliminowani, ale jeśli wszyscy to zrobią, w końcu umrzemy razem, co jest dość bohaterskie "- powiedział Jin.

Źródło: 8btc.com
Tłumaczenie: cryptoqueen.pl

KOMENTARZE

  • psychepl

    Śmieszna zagrywka marketingowa. Podobnie robili górnicy wydobywający złoto i złoto się dalej wydobywa. W tym wszystkim co się dzieje każdy coś swojego upatruje. Jedne widzi przyczynę tutaj, a inny w innych miejscach. Bear market to bardziej złożony okres dla danego waloru niż się wszystkim wydaje, ale dobrze, że kilka teorii spadków istnieje, są one "inspiracją" dla przyszłych bear marketów. Jaka jest przyczyna spadków? Odpowiedź na rynkach jest zawsze taka sama, jest więcej sprzedających niż kupujących, a cena dąży do równowagi, aby coś zbalansować, należy określić maksymalne wychylenia w obie strony i to w długim terminie rynek robi. Mniejsza o powód spadków, ważniejsze jest co zrobisz Ty jako inwestor ze swoim portfelem. Odpowiedz na to pytanie da kierunek dla Ciebie i określi zysk lub stratę. Zawsze trzeba zadawać sobie pytanie co zrobię jeżeli : 1btc=100 000 USD, 1000 USD, czy 10 USD.