BLOGCZEJNalpha

Coś na kształt "Introduce"...

Pomyślałam sobie że, o książkach nigdy za wiele. Bo mimo że wychodzą ich setki a nawet tysiące a ludzie o nich piszą i dyskutują.... kto jest w stanie uczciwie powiedzieć że "zna się na książkach"?

Fragmentarycznie - owszem ale ogarnąć to, co wydawcy proponują, autorzy wydają...
Nie da się.

U nas wprawdzie z czytelnictwem raczej kulawo ale skoro wyrabiam roczna normę lektur dla średniej wielkości miasteczka - no to kto jak nie ja? Jakiś fan Nienackiego wprawdzie niedawno bibliotekę zaczął prowadzić... ale coś czuję ze mu zapał minął i w całej bibliotece więcej niż 5 książek nie znajdę.

Życie. :(

Reklamować się za bardzo nie będę bo mój główny target to pop kultura czyli wszystko co normalny człowiek omija szerokim łukiem - zwyczajnie czasu mu szkoda na różne takie. Będzie to bardziej pisanie o tym co w ręce wpadło niż polecanie rzeczy wartościowych i skłaniających do myślenia.

A że ostatnio wszyscy mi mówią, że "książki są niepotrzebne" to taki kącik dla tego niepotrzebnego sobie tu, z przekory, wymyśliłam.

Kilka luźnych spostrzeżeń:

W Grecji - tej starożytnej - pisali ponoć ludzie na potęgę. Było tego multum i jeszcze więcej. A dotrwało do naszych czasów kilku dramatopisarzy i jeden facet od komedii.

Czas ich zweryfikował i odsiał całą resztę.

Trochę szkoda bo może ta odsiana reszta miała coś ciekawego do zaproponowania? Nigdy nie wiadomo.

Zawsze żal nam zaginionych dzieł pisarzy uznanych. Sama łkałam rzewnie nad kufrem Norwida który siostrzyczki z przytułku rzuciły w ogień bez śladowej nawet wiedzy, że te "śmieci" mogą kogokolwiek obchodzić; że mają wartość.

Popkultura to nie arcydzieła. Wiem. I co to zmienia?

Papier bywa cierpliwy - powiadali jeszcze niedawno. Liczę na to że sieć jest równie cierpliwa. Na ile mi z kolei cierpliwości wystarczy tego oczywiście wiedzieć nie mogę.

Ale póki się da... Poopisuję to, co na półkach bibliotecznych kurz zbiera zanim - nieopisane - trafi na wysypisko. Może się komuś przyda kiedyś. A może nie.

Czas pokaże.

animals1.jpg
grafika:Pixabay

KOMENTARZE

 • voluntary-io

  Welcome to Steemit @czytelnia :)

 • death-notes

  Welcome to steemit. keep blogging 😊😊😊

  Posted using Partiko Android

 • death-notes

  Welcome to steemit. keep blogging 😊😊😊

  Posted using Partiko Android

 • alicjagr

  No to czekamy na dalszy ciąg ;)

 • intro.bot

  <br> Welcome to Steemit @czytelnia!<br><br> I wish you much success and hope you find Steemit to be as rewarding and informative as I have.<br><br> Here are some links you might find useful.<br> Your stats on SteemNow<br> Your stats on SteemWorld<br> Your stats on SteemD<br> How does Steemit actually work?<br><br> Oh yea, I have upvoted you and followed you. Many blessings!<br><br>

 • tuanis

  Welcome to steemit @czytelnia.

  • Join @minnowsupport project for more help
  • Checkout @helpie for daily trivias and useful information
  • Join @qurator a good quality support project
  • Checkout @steembasicincome
  • Help us save the forest with @treeplanter
   Follow me @tuanis for random votes daily please checkout the report
   Welcome the new steemians. Have a great day!

 • zdrowie

  Ach, witaj! Ciekawa jestem co będzie dalej :))

 • grecki-bazar-ewy

  Witam serdecznie :)
  Może jednak treści zbędne okażą się niezbędne? Dobrze by było :)

  Powodzenia!