BLOGCZEJN

...

...

KOMENTARZE

 • andzi76

  Ten post został podbity przez użytkownika @mmmmkkkk311 i jego program #perpetuummobile. Z jego inicjatywy zostało przydzielone opiekunom Tag'ów po 10 SBD na wspieranie dobrych treści na platformie #steemit, ja dostałem na wspieranie Tagu #pl-muzyka.

 • wadera

  Dobra robota, Dyzia. Mnie jest bliżej do zagranicznych (głównie anglojęzycznych, choć jakieś francuskie perełki by się znalazły) produkcji z lat 90-tych. Nie siedzę w polskim hiphopie/rapie, jak słucham, to okazyjnie. Czasem mi coś syn zostawi na spotify, to leci ;)
  Szanuję natomiast pasję i zaangażowanie, a to się czuje u Ciebie :)

 • glass.wolf

  i oto nadchodzi negatywny odzew. cały na biało. nie podobały mi się te piosenki ale za karę przesłuchałem wszystkie.
  Mimo że HWDP akurat szanuję i mam je wypisane na sercu złotymi zgłoskami, to z rapem mam spory problem właśnie z powodu, o którym wspomniałaś - "jest to naprawdę obraz współczesnej poezji".
  Dla mnie rap to taki liryczny Odoaker, co wdarł się w elegancką, klasyczną (lub postklasyczną) poezję rozrywkową, zaczął pić zepsute wino z nocnika, westalki przechrzcił na "świnie" a do ocalałych urzędników i senatorów zaczął się zwracać per "mordeczko". Ale nie chodzi tylko o zamach na kulture wypowiedzi. Chałupniczy tekściarze, odcinający się od poetyckich dawnych mistrzów i gotujący się we własnym sosie przez 20 lat stworzyli manierę tak mierną technicznie, że cofnęła ona tekstopisarstwo w okolice średniowiecza. Wystarczy porównać czołówkę Klanu Jacka Cygana i teksty Gurala żeby zauważyć skalę regresu. Oczywiście nareszcie niektórzy wykonawcy zaczynają podchodzić do sprawy nieco ambitniej i bardziej refleksyjnie ale to sie dzieje od kilku lat - z barbarzyństwa wykwita kultura.
  Reasumując - Rap kojarzy mi się z gwałtem na poezji. Prawda nie jest dla mnie tak wielką wartością, aby mogła mi to zrekompensować. Szczególnie cudza prawda.
  Ale nie jestem Twoim wrogiem Dyziu i uważam że Twój tekst, dla odmiany, jest bardzo ładny. Pozdrawiam!