BLOGCZEJNalpha

90 Second Portraits - Wolne granie

Tej gry nie opisywałem, bo jest pewnego rodzaju majstersztykiem dla Youtubowców, przed wami "90 Second Portraits".

Tangram Games to małe duńskie studio zajmujące się tworzeniem gier komputerowych na bibliotece Love2D. Większość ich gier powstaje na specjalne konkursy, w których startują i polegają często na zrobieniu gry w dość krótkim czasie, np. 72h.

To powoduje powstanie krótkich, ale dobrych gier, bo wiadomo - zadanie jest trudne (stworzenie gry), ale gra jest oceniana. Tak więc trzeba mocno się napracować.

W grze 90 second portraits wcielamy się w rynkowego malarza i naszym celem jest w 90 sekund narysować osobę, która do nas przychodzi. Tak więc musimy być szybcy, ale zarazem dokładni ;)

Oprawa audiowizualna

Oprawa audio jest bardzo uproszczona, raczej sprowadza się do paru efektów - nic szczególnego :P
Muzyka jest jedna i zapętlona - dość typowa dla darmowych produkcji. Nie wiem czy jest dobra, czy może neutralna (nie wiem czy długie słuchanie jest ok :D)

Oprawa wizualna jest bardzo dobra, prosta, kolorowa i przejrzysta - nie niszczy wzroku ;)

Zdjęcia

obraz.png

obraz.png

Inne prace

obraz.png

obraz.png

obraz.png

Co nieco o grze

Gra jest prosta i może nie hiper wciągająca, ale fajna rzecz do np. urozmaicenia kanału na Youtube jeśli nas bawią takie rzeczy.

Ja tu widzę bardzo wyłaniający się nurt rysowniczy XXI wieku zwany Fervizmem.

Gra chodzi potencjalnie na każdej platformie wspierającej Love2D, domyślnie przeznaczona na komputery, ale jest wersja APK dla Androida. Tak więc można malować (potencjalnie, nie testowałem) na tablecie czy smartfonie.

Czy warto? Tak. Można się pośmiać, bo jest z czego ;) W tej grze nie ma czegoś takiego jak odpoczynek, trzeba robić, bo klient jest. W locie miksować farby, wylewać je, rysować ...

Największym chyba przeciwnikiem jest myszka komputerowa, która nie umożliwia szybkich ruchów.

W każdym razie - ostatecznie - polecam.

KOMENTARZE

  • herbacianymag

    Wygląda relaksująco, zapisane na później.