BLOGCZEJNalpha

Bitcoin Q&A Czemu jestem przeciwko ETF? [PL]

Andreas Antonopoulos to wspaniały mówca Bitcoinowy - na jego wykłady przychodzą tysiące ludzi z różnych branż by go posłuchać, a także by czegoś się nauczyć i zadać własne pytania. Jego wykłady na temat kryptowalut są znane na całym świecie, głównie z powodu używania prostego języka i jasnych porównań, które mogą być zrozumiane nawet przez dzieci.

Jako, że podjąłem się tłumaczeń tylko tzw. Question and Answer czyli "Pytania i odpowiedzi" to dzisiaj trafi filmik Andreasa Antonopoluosa odpowiadający na pytanie "Czemu jestem przeciwny ETF?". Serdecznie zapraszam!

Ostatnio słyszeliśmy sporo debat na temat ETF - mają je wprowadzić, nie mają? Ale właściwe czym są ETFy? Dlaczego wiele osób chce, by je wprowadzić? Czy wspomoże to Bitcoina czy może mu zaszkodzi?

ETFy można w skrócie zrozumieć jako pośrednika między "Bitcoinami", a kupującymi (chociaż niekoniecznie muszą być jakieś Bitcoiny), kupujący nie kupują kryptowaluty, a system obracania nimi. Tak więc ludzie nie mają dostępu do swoich tokenów co powoduje wiele problemów:

 • Czy jeśli powstanie hard fork to dostaną tokeny z drugiej strony?
 • Którą stronę Hard forka wybierze ETF?
 • Czy trzymanie tokenów u kogoś jest bezpieczne?
 • Co się stanie jak zostaną dodane łatki (np. zwiększające prywatność), które będą godzić w typowe "rządowe" tematy. Zostaną zaakceptowane czy odrzucone?

https://www.youtube.com/watch?v=l4BabpPASyo

Oczywiście włączcie napisy! :)

Zachęcam przy okazji tego materiału do składania dotacji:


Bitcoin:37X3wakVYG1L22g4c7fePzxfj4apxW8MkB https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_LIRdeME6moULc98GdTcWxeGIXRl5yEZL.jpg
Steem:@fervi

I zachęcam do subskrypcji naszego kanału Youtubowego Many More.

KOMENTARZE

 • alcik

  HA!

  Pierwszy!!


 • gerry999

  Też jestem przeciw ETF-om i niepotrzebnym regulacjom przez państwa. Wg mnie kryptowaluty powinny być wolne i o nich powinna decydować ich społeczność.