BLOGCZEJNalpha

DGameShop - Nowa usługa na Steem, nowy rozdział w cyfrowej dystrybucji!!

Steem i jego budowa transakcji i bibliotek umożliwiają wiele rzeczy, które na Bitcoinie trzeba robić inaczej. Memo czyli tytuł przelewu jest jedną z nich. I odpowiednio pisząc kod i mając tytuł przelewu możemy realizować transakcje, które na Bitcoinie wymagają np. wielu portfeli.

https://cdn.pixabay.com/photo/2018/02/28/21/44/technology-3189176_960_720.jpg

Projekt DGameShop wymyślony przez sponsora i stworzony przeze mnie (przynajmniej przez jakiś czas będę go rozwijał - zobaczymy jak długo) służy do kupowania gier. System bazuje na bocie, który sprawdza transakcje, które przyjdą na konto i jeśli są one poprawne to wysyła klucze z grami (jeśli niepoprawne to zwraca pieniądze).

Czyli tak, stworzyliśmy prawdopodobnie pierwszy sklep internetowy na Steem handlujący grami :)

Jak to działa?

Wysyłasz pieniądze ręcznie lub za pomocą SteemConnect na konto DGameShop, a w tytule przelewu podajesz nazwę gry. Jeśli gra jest na liście otrzymujesz klucz aktywacyjny za pomocą szyfrowanego MEMO (uwaga, mocno zalecana autoryzacja z użyciem klucza pełnego). Grę aktywujesz na Steam (Uplay, GOG, Origin) i cieszysz się rozrywką!

Jakie gry są do wyboru?

https://cdn.pixabay.com/photo/2018/03/07/00/59/technology-3205024_960_720.jpg

Zachęcamy do śledzenia profilu @dgameshop, gdzie na bieżąco będziecie mieli informacje o cenach i produktach.

Tutaj jest pierwszy wpis :)

Czy opłaca się kupować gry tutaj?

Staramy się być bardzo konkurencyjnym serwisem w kwestii cen i mamy nadzieję, że się to uda. Będziemy robić wszystko by gry oferowane przez nas były jak najtańsze, a obsługa stała na wysokim poziomie.

Po drugie - wykorzystujesz walutę, w której zarabiasz na Steem. Możesz swoją ciężką pracę wymienić na grę w prosty i bezpieczny sposób.

Po trzecie - wspierasz platformę wykorzystując tokeny do tego do czego zostały stworzone - płacenia za towary i usługi ;)

Czy będę mógł zrobić własnego bota?

Nie wiemy czy sprzedaż gier będzie opłacalna, wierzymy jednak, że alternatywnie komuś innemu uda się jakoś wykorzystać potencjał projektu. Aktualnie kodu źródłowego nie ma dostępnego (ech ...), ale wkrótce będzie dostępny na Utopianie.

Promocja dla Polaków

W ramach inauguracji do 10 pierwszych zamówień dodana zostanie gra Killing Floor. Klucze zostaną wysłane w osobnych transferach. Do aktualizacji ofert będziemy publikować też klucze do innych tytułów, warto więc nas obserwować, bo kto pierwszy ten lepszy ;)

Wsparcie techniczne

Do rozwiązywania problemów został powołany specjalny pokój na Steem Chat zwany #dgameshop. Alternatywnie nie powinno być problemów kontaktując się bezpośrednio na Steem do użytkownika @dgameshop.

Dziękujemy za skorzystanie z usług :)

KOMENTARZE

 • jestemkioskiem

  Spróbowałem, dostałem klucz, klucz działa - szybciej, taniej, bezpieczniej niż na stronach typu g2a. Świetna robota!

 • barbarossastudio

  Też dostałem, spoko opcja

 • cardboard

  O ja cię kręce, ale fajne! Tylko czemu tak mało kluczy :P Fajnie jakby dało się zainwestować w projekt, żeby właściciel mógł nakupować cały wór kluczy :D Może mogę jakoś tu pomóc? I kiedy wpis ogłaszający usługę po angielsku? Jaram się :D

 • thedragonnis

  Dobry projekt!
  Myślę, że może być rewolucyjny.

 • rolsonpatison

  świetna robota, trzymam kciuki :)

 • bartheek

  O ja Was... kręcę! Bardzo ciekawy pomysł. Gdybym miał więcej kasy, to bym Was wsparł w projekcie. Może po 10-tym coś mu "odpalę". Życzę Wam powodzenia w projekcie :)

  Już sobie go zafollowałem i pozwoliłem "rsteem-nąć" ten post, aby nie zapomnieć :)

 • piotrmajda

  Fajna sprawa, życzę powodzenia :) udostępniam :)

 • handofcat

  Bardzo się cieszę, że coś takiego powstało. Kryptowaluty będą dalej rozwijane i coraz więcej ludzi o nich usłyszy a może nawet będą chcieli skorzystać! Świetny pomysł!

 • adoer123

  Świetny pomysł, życzę powodzenia ;) w przyszłości na pewno skorzystam ;)

 • thomaslucania

  Te ceny są absurdalnie niskie, oj chyba będę stałym klientem. :D

 • jasiu

  niekoniecznie skorzystam ale jestem bardzo ciekawy jak potoczą się dalsze losy projektu.

 • wmproductions

  Genialne !!!

 • muaddib1983

  Tylko nie dajcie się podkupic 😁

 • zwora

  Ja wprawdzie nie gram ostatnio, ale szzerze wam gratuluję idei!

 • hallmann

  Więcej takich projektów! Wielu ludzi Steemit nie przekonuje, bo nie chce im się ogarniać giełd. Im więcej możliwości wydania SBD, tym lepiej dla Steemita.

 • cardboard

  tipuvote!

 • tipu

  <center><p><strong>Hi @fervi! You have received 1.47 SBD @tipU upvotehttps://i.imgur.com/JFq6JWX.png! from @cardboard !</strong></p><p>@tipU pays <a href="https://steemit.com/steem/@tipu/tipu-is-looking-for-steem-power-delegators-pays-out-100-of-profit-50-of-curation-rewards-to-investors" rel="noopener">100% profit + 50% curation rewards to all investors</a> and allows to <a href="https://steemit.com/steemit/@tipu/introducing-tipu-auto-reinvest-option-for-investors-sp-delegators">automatically reinvest selected part of the payout</a>.</p><hr>https://i.imgur.com/BJ0Gds9.gif<br></center>

 • saunter

  Meeega :)

 • wrestlingworld

  Bardzo fajny pomysł, pewnie skorzystam w przyszłości.

 • bluu

  Może za zakupienie gry ludzie będą dostawali głos od bota?

 • kolegaotaku

  ciekawi mnie tylko czemu tak tanio jak na steamie klucze są drożej do tych gier :P ale takto spoko idea

 • kolegaotaku

  no i fajnie jakbyście pocisnęli jakieś klasyki np. Evil Islands Klątwa zagubionej duszy. Baldurs gate 1, 2 i inne klasyczki do kupienia (o ile są na steamie)

 • beleg

  Świetny pomysł :D

 • mactro

  Pomysł na płatności fajny, natomiast nie jestem przekonany co do bota publikującego codziennie pełną listę pozycji. Teraz jeszcze jest ok, ale zakładając, że sklep się rozwinie i będziecie mieli np. 500 pozycji, to nie wyobrażam sobie codziennego szukania czy nie pojawiło się coś, co może mnie zainteresować.

  Bot powinien publikować tylko info o nowościach, a do przeglądania wszystkich pozycji powinien być dedykowany interfejs, taki jak każdy inny sklep z grami (z kategoriami, filtrowaniem, sortowaniem itp.), tyle że z dostępną płatnością w Steem.