BLOGCZEJNalpha

Paintown - Wolne granie

Paintown czyli miasto bólu - Myślę, że dla atrakcji warto się by było do takiego miasta przeprowadzić ;) Krew, pot i zły. Natomiast dziś możemy je odwiedzić tylko w grze.

Paintown to raczej zbiór dwóch silników, w których obijamy twarze biednym ludziom. Wątpliwości dotyczące praw autorskich tej produkcji są dość duże, ale to nie mój tytuł, więc chyba do więzienia nie pójdę.

Zacznijmy od głównego modułu.

Główny moduł to typowa gra side-scrolling action znany z automatów. Ogólnie gra jest podzielona na segmenty i wchodząc do takiego segmentu napada na nas parę osób. Dopiero wtedy możemy przejść dalej, aż do końca mapy. Coś jak seria "Streets of Rage".

Zwykle (z tego co zauważyłem) nie napadają na nas żadne super mocne postacie (one z czasem są silniejsze, ale to nie typowi "bohaterowie), a dresiarze, wojownicy itd. śmietanka towarzyska.

Do wyboru mamy trochę postaci i raczej żadna nie jest licencjonowana - Chyba, że Ryu, Wolverine czy Donatello to postacie na Public Domain :>

obraz.png

obraz.png

Drugim trybem jest Mugen Mode

Myślę, że każdy fan bijatyk lub biednego komputera i bijatyk zna ten silnik. Ogólnie silnik chyba z czasów DOSa zaskarbił sobie uznanie wielu społeczności i powstawały na tym różne gry - od Pokemonów po Mortal Kombat czy Naruto. Twórcy postanowili przenieść ten silnik, więc można POTENCJALNIE zagrać w te gry. Z kompatybilnością jest niestety różnie, a domyślnie ten silnik ma jedną postać - Kung fu Mana. Za to ma krótką historię fabularną, która jest narysowana z paint w 10 minut :D

obraz.png

Potencjalnie silnik mógłby otworzyć wiele gier na Linuksie (bijatyk), ale chyba nie ma odpowiedniej reklamy lub nikt nie jest zainteresowany. Może kiedyś ;)

Oprawa audiowizualna

Oba silniki mają bardzo ładną oprawę audiowizualną, a dokładnie taką jaką spodziewasz się po epokach. Pewnie dlatego, że "pożyczona", ale jednak - silnik Mugena ma grafiki Mugena, a silnik Paintown ... wielu podobnym. Więc jest ładnie ;)

Muzyka i dźwięki są również dobre.

Na zakończenie

Gra jest ogólnie bardzo dobrym silnikiem, szkoda, że materiały są raczej problematycznej natury. Natomiast opisuję silnik / gry ... Ale jak ktoś olewa takie rzeczy to może zagrać. Gra się przyjemnie, chociaż w trybie adventure dodałbym jakąś fabułę, cel.

Dodam tylko, że gra / silnik jest dostępny na Androida, oczywiście za darmo.

KOMENTARZE

  • a-0-0

    I will upvote and resteem your last blog post free to my 35,000+ followers if you reply with the word, "free". Blog posts over 7 days old can not be upvoted or resteemed. <b>a-0-0</b>

  • saunter-pl

    MUGEN 2 <3