BLOGCZEJNalpha

Projekty na SteemFest

SteemFest to bardzo dobra okazja na poznanie różnych projektów Steemian, o których nie słyszy się, a działają. Potencjalnie dobry projekt może wspomóc społeczność jeszcze bardziej i warto się nad tym zastanowić.

Wise Team

Wise Team to chyba najlepiej przygotowana drużyna ze wszystkich na SteemFest - prezentacje, projekty, upominki, żarełko, code dress. Wszystko dosłownie zapięte na ostatni guzik i było to widać.

Dowiedziałem się o różnych dalekosiężnych projektach, ale nie wyprzedzajmy faktów.

Oczywiście zaprezentowane zostały dwa flagowe projekty:

 • Engrave czyli platforma do tworzenia blogów i stron internetowych, która w sposób transparentny ma działać na Steem. Mamy już parę projektów na Engrave, więc widać, że to bardzo dobrze przemyślany kawałek kodu. Dodatkowo z tego co rozumiałem to w ciągu niecałego miesiąca ma być pewna funkcjonalność dla Polaków ;)

 • Wise, który wręcz został mocno przerobiony. W sensie wszystko działa od strony kuratorów tak samo, ale od strony delegatorów głosu wiele się zmieniło. Mogą w bardzo prosty sposób układać reguły.

Patrząc na zainteresowanie stoiskiem Wise to jest to naprawdę solidny kawałek kodu.

Niemiecki "Diosbot"

Diosbot jest jaki jest - każdy widzi. Niemcy jednak opracowali coś potencjalnie ciekawszego w kwestii dodawania osób na listę. W Polskim projekcie osoby są weryfikowane (czy dodając treści nie łamią praw autorskich itd), a tam 3 kuratorów musi zupvotować post, by osoba została dodana na "białą listę". Proste, a działa. Może trzeba tego bota im ukraść ;)

Podobno ten sam bot działa również w Hiszpańskiej społeczności.

SteemNova i DGameShop + DGameMarket

Ogólnie podstawową sprawą na SteemFest jest zabawa i to starałem się realizować, ale oczywiście jeśli była okazja to trzeba było pochwalić się różnymi projektami, a przede wszystkim DGameMarket i SteemNova.

O ile nie wiem czy będzie jakieś wsparcie dla DGameMarketu :( o tyle SteemNova ma szanse coś dostać, a to za sprawą nowego projektu, który realizuje pewien wieloryb wspierający gry. Wierzymy, że pozwoli to rozwinąć konto SteemNovy i zwiększyć zarobki graczy jak i naszej Polskiej społeczności.

DShopy niebawem i tak się rozwiną, niebawem mamy nadzieję zaprezentować nowy sklep i usprawnienia w DGameMarket :)

Tyle na razie, albo coś sobie przypomnę i napiszę kolejną część, albo jutro coś usłyszę. SteemFest is the best!


To są podstawowe informacje, gdyż o samym Wise można i pewnie z 3 teksty zrobić (tyle pomysłów, projektów), dlatego wszystko tutaj jest skoncentrowane do minimum.

KOMENTARZE

 • kargul09

  Trzymam kciuki za SteemNovą :D

 • mys

  Widać owoce wyjazdu na SteemFest. Ładnie!
  Czasem trzeba się otworzyć poza #polish bo dzieje się dużo.

 • zwora

  Engrave - oceniasz w jaki sposób? Znaczy że każdy może założyć swoją stronę i działa?