BLOGCZEJNalpha

SimplySato.ml - ostrzegamy przed Scamem

Brawo, wygrałeś iPhone! No prawie ... chcemy posiadać jak najwięcej jak najmniejszym kosztem - ktoś kto stworzył pieniądze był geniuszem, ale stworzył ich za mało ;) Dlatego aby podreperować nasz budżet staramy się zarabiać na inne, prostsze sposoby - jak na przykład pisanie na Steem.

https://cdn.pixabay.com/photo/2018/04/17/14/26/bitcoin-3327635_960_720.jpg

Internet daje jednak różne inne sposoby zarobków, jednym z nich który postanowiłem sprawdzić jest Simplysato.

Simplysato to gra typu clicker, w której ... klikamy w guzik. Za każde kliknięcie dostajemy ileś Satoshi (na początku 1). Z czasem usprawniamy nasze konto kupując różnego rodzaju koparki (pracujące gdy śpimy) lub kupując ulepszenia w wydobywaniu coraz to większej ilości kryptowaluty (Bitcoinów).

To może się udać

Pomyślałem ... strona miała tyle reklam, że pewnie jednym klikiem nabijaliśmy fortunę Billa Gatesa - parę reklam, kopanie kryptowalut w tle ... więc czemu mieliby nie być wypłacalni?

Oczywiście by to potwierdzić należało zebrać 25000 satoshi, sama wypłata kosztuje 3000 satoshi.

I ... zaskakujące ... nie da się. Co prawda nasza transakcja pojawia się na liście oczekujących do jej wykonania, ale prawdopodobnie nigdy nie zostanie wykonana - powód?

Linki

Niestety nie kliknąłem w dwa linki - Pending payments i Finished payments spodziewając się, że te linki dotyczą mnie. Niestety lub na szczęście twórca SimplySato pokazuje wszystkie osoby.

obraz.png

obraz.png

Jak ktoś nie zauważył - transakcji wykonanych (w ciągu 4 miesięcy) zostało dwie ... do wykonania 12. Zrozumiałbym jakby to działało jak piramida - początkujący pracują na użytkowników zaawansowanych (nie popieram, ale rozumiem), ale wcześniejsze transakcje powinny być wykonane. Moim zdaniem to "popisówka", która ma pokazać ludziom, że ktoś dostał swoje pieniądze, ale nie da się tego zweryfikować (że dostał je z grania).

Czy jest możliwe oszukiwanie w grze?

Moim zdaniem nie, co 5 kliknięć (czyli dość często tak naprawdę) gra prosi o wypełnienie captchy. Jeśli ktoś łamie reCaptchę no to pewnie mógłby oszukiwać - równie dobrze mógłby udostępniać swoje usługi z rozwiązywania captchy i zarobić wiele więcej.

Ostrzeżenie

Takich oszustów w świecie kryptowalut jest zapewne dużo więcej, będziemy co jakiś czas ich weryfikować. Niestety wysoki kurs Bitcoina sprawił, że ludzie stali się bardziej chciwi i chcą za wszelką cenę pozyskać trochę Satoshi, a złodzieje też chętnie sobie zarobią, jak zawsze.

Co jakiś czas spróbuję opisać różne tego typu usługi, które mają umożliwić nam zarabianie w kryptowalutach. Jak widać pierwszą już odrzuciliśmy ;)

KOMENTARZE

  • artemistau

    Wygrałeś BMW. Wyślij smsa o treści BMW i odbierz nagrodę.

  • shogunma

    Nie klikam w takie rzeczy, za dużo cennego czasu i tak naprawdę to za darmo to można po buzi dostać.