BLOGCZEJNalpha

Wsparcie Polskiej społeczności #1

Postanowiłem by 2 razy w miesiącu w poniedziałki publikować pewien raport kuratorski, który może streścić dwutygodniową pracę dla Polskiej społeczności.

obraz.png

Oczywiście w skrócie - kuratorzy to osoby wybrane spośród społeczności, których celem jest wybieranie dobrej jakości treści i na mocy umów z różnymi organizacjami (np. Perpetuum Mobile - mmmmkkkk311) sprawianie, by były lepiej docenione. Lepiej doceniona treść, bo szczęśliwy autor, a szczęśliwy autor to więcej dobrych treści itd.

Kupno delegacji

Jak niektórzy wiedzą, albo i nie - kupiona została delegacja na DiosBota, która posłuży do:

 • Zwiększania zarobków użytkowników i kuratorów (wiadomo)
 • Tworzenie nowych kont

Tak więc DiosBot (Trail) ma do dyspozycji 21928 Steem Power. Oczywiście jak ktoś chce to może dołączyć za pomocą SteemAuto wyszukując trail "Hellobot". Na razie pracujemy nad zwiększeniem delegacji kontaktując się z dwoma osobami (Pozdrawiamy), a co z tego będzie - zobaczymy za dwa tygodnie.

Mamy też pomysł jak skalować delegacje (do ok. 60 000 SP), ale o tym za 1-3 miesiące się dowiecie prawdopodobnie.

Link do traila:
https://steemauto.com/dash.php?trail=hellobot&i=1

Wsparcie dla "Codziennik"

Codziennik to inicjatywa stworzona przez @baro89, która codziennie dostarcza wyselekcjonowane treści i promuje je wśród użytkowników. Dzięki Wise udało się załatwić wsparcie dla tych autorów, tak więc (podsumowując) wpisy promowane przez codziennik będą podbijane kontem DiosBot. Na razie za max 50%, ale jeśli Voting Mana będzie starczać, limit zostanie zniesiony.

Zagraniczne wsparcie

Paru wielorybów już dawno udzieliło nam wsparcia - jak dawno? Wynika, że 15 miesięcy temu :o Czyli zostało zgłoszonych z 4000 wpisów ludzi :)

Oczywiście dziennie zostaje zgłoszonych do 10 wpisów (zwykle 10), które zostają podbite - zawsze troszkę do przodu ;)

Na razie trwają negocjacje z inną grupą, która może udzielić nam wsparcia przez Wise. Już jakiś czas temu o tym pisałem na Steem Chat i chociaż rozmowy idą do przodu, to nie mogę żadnych, nawet prognozowanych deklaracji stawiać - będzie to będzie, nie trzeba co pół roku przypominać ;)

Tworzę dobrą inicjatywę ...

Zdarza się, że kogoś w DiosBot pominę, dlatego warto sprawdzać raport i pisać do mnie. Sam ostatnio dodałem parę osób, więc zawsze kogoś pominąć można ;)

Bany

Oczywiście sp-group informuje (po prośbach wielu) o banie na tag od mmmmkkkk311, jednakże nie robi tego w stosunku do DiosBot w ramach wsparcia kuratorów i projektów oraz dla wsparcia treści w ramach projektu Wise.

Aktualne roboty

Pracuję nad "osłabieniem" pl-artykuly by wzmocnić inne tagi, na razie za cel wsparcia wziąłem pl-kuchnia i pl-emocjonalnie, którzy w ramach decentralizacji wsparcia mogą zgłaszać wpisy z tagów do zagranicznych kuratorów.

Pytania?

Śmiało ;)

KOMENTARZE

 • noisy

  Bany

  Oczywiście sp-group informuje (po prośbach wielu) o banie na tag od mmmmkkkk311, jednakże nie robi tego w stosunku do DiosBot w ramach wsparcia kuratorów i projektów oraz dla wsparcia treści w ramach projektu Wise.

  Komentarz ten dodaje, dlatego że otrzymałem pytania w tej sprawie na czacie od kilku osób.

  Czy grupa ma bana od wise?

  To pytanie jest źle sformułowane. Wise to zdecentralizowany protokół. Nikt go nie kontroluje, także ja. Każdy może używać Wise tak jak sam chcę

  Należało by więc zapytać, czy ja skonfigurowałem dla siebie reguły Wise w taki sposób, by banowały kogokolwiek i odpowiedź jest nie.

  To jakie reguły są przeze mnie zdefiniowane dla innych jest zapisane w blockchainie Steem i jest transparetne. Każdy może to sprawdzić albo za pomocą dowolnego block explorera analizujac custom_jsoiny (co jest dość upierdliwe) albo za pomocą naszego Wise Huba:

  https://hub.wise.vote/@noisy/rulesets

  Zgaduję, że @fervi'emu chodziło o to jak on sobie ustawił reguły dla swojego diosbota

  https://hub.wise.vote/@diosbot/rulesets

  screencapture-hub-wise-vote-diosbot-rulesets-2018-12-03-19_57_37.png


  Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania, to można je tutaj zadać :)

 • mys

  Dzieje się!

 • ignis-witness

  <center>logo.png</center>

  Congratulations, your post was discovered and featured in our Daily Curation Report (03-12-2018) and has been upvoted for free by @ignis-witness Curation Trail ! For curation, we are currently using a curation trail that includes 9 people.

  <hr>

  <center>You can vote for @ignis-witness with SteemConnect or on Steemit Witnesses to help support undervalued authors!</center>

 • bartheek

  Bardzo dobra inicjatywa - mówię całkowicie poważnie.

  Chciałem oddelegować @diosbot - owi 400 SP, ale ciągle wyskakiwał błąd z niewystarczającą liczbą Many, ale z 200 SP się udało.

  Mnie tam jakieś wojenki na #polish nie interesują i chcę wspierać dobre treści na #polish. Mam nadzieję, że te 200 SP (całe 0.005 SBD za głos XD) pomogą Robocikowi i dobrym treściom na #polish :) Tym bardziej, że nie mam teraz czasu siedzieć na Steem(it), a przynajmniej mój głos się nie zmarnuje.

  Zobaczę, czy będzie się dało wyedytować delegację i podnieść ją do 300 SP, jeśli nie to po "dziesiątym".

 • kapitanpolak

  Diosbot to projekt stronniczny i mocno nacechowany politycznie, absolutnie nie polecam.