BLOGCZEJNalpha

The Boring Company ukończyło budowę pierwszego tunelu pod Los Angeles

Elon Musk opublikował w mediach społecznościowych film przedstawiający ukończony tunel The Boring Company pod Los Angeles. Całość ma ponad 3 kilometry długości i prowadzi w kierunku Międzynarodowego Portu Lotniczego LAX. Początek zlokalizowany został na parkingu tuż obok siedziby SpaceX.

Tunel posłuży przede wszystkim do przetestowania technologii i jako dowód na to, że koncepcja firmy The Boring Company może zostać wprowadzona w życie. Głównym celem jaki postawiło przed sobą przedsiębiorstwo jest eliminacja niezwykle uciążliwych i narastających korków. Aby rozwiązać ten problem, firma planuje przenieść transport publiczny pod ziemię i uczynić go niejako trójwymiarowym. Funkcjonujący system możemy zobaczyć na animacji poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=u5V_VzRrSBI

Elon Musk poinformował również, że po otrzymaniu niezbędnych pozwoleń, testowy tunel zostanie wykorzystany jako darmowy środek transportu, którym przejechać będą się mogli wszyscy. Oprócz tego wspomniał, iż system zawsze będzie stawiał na pierwszeństwo pieszych i cyklistów, o czym informowaliśmy w artykule tutaj.

https://twitter.com/elonmusk/status/994759514082684928

Tunel pod Los Angeles jest tylko jednym z wielu projektów, nad którymi pracuje The Boring Company. Firma otrzymała ostatnio spory zastrzyk finansowy w postaci 112,5 miliona dolarów zainwestowanych przez Elona Muska więc bez problemu może sobie na to pozwolić. Obecnie rozwijane są projekty systemów transportu w Chicago i na wschodnim wybrzeżu USA w rejonie Waszyngtonu i Nowego Jorku. Dowiedzieliśmy się też, że już w przyszłym roku może zostać rozpoczęta budowa podziemnego systemu Hyperloop pomiędzy Los Angeles, a San Francisco

https://twitter.com/elonmusk/status/994760815361245184

The Boring Company postawiło sobie za cel rozwiązanie problemu “nudnych” i utrudniających życie korków ulicznych. W tym celu planują wybudować podziemną, wielopoziomową sieć tuneli, wewnątrz których pojazdy i ludzie poruszać się będą na specjalnie do tego zaprojektowanych, elektrycznych “sankach”. Owe “sanki” mają osiągać prędkość 240 km/h i autonomicznie zmieniać poszczególne poziomy tuneli, tak aby pasażer dostał się jak najszybciej do celu swojej podróży. Tunele mogą być także wykorzystane do stworzenia podziemnego systemu Hyperloop. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że może być ono tańsze od tradycyjnego naziemnego odpowiednika.


Obserwuj @glodniwiedzy - znajdziesz tu najciekawsze informacje ze świata.


Artykuł autorstwa: @bartoszmejer, dodany za pomocą serwisu Głodni Wiedzy


Źródło: Electrek

KOMENTARZE

 • krasnalek

  Ło matko bosko, czego to ludzie nie wymyśla, tunele jakieś budują

 • jasiu

  ciekawa koncepcja nie powiem. Ale czy to rozwiąże problem czy tak naprawdę odwlecze go w czasie. bieżące inwestycje pokazują nam, że im więcej pasów czy miejsc dla aut nabudujemy tym wzrasta popyt na takie środki transportu. Daje to trochę do myślenia

 • mefio

  Bardzo ciekawa koncepcja, ale jedno jest pewne, że nie dożyjemy wprowadzenia takich rozwiązań w Polsce... Z budową metra są problemy a co dopiero z takimi tunelami :)

 • gmrmarcvideos

  Bardzo ciekawy artykuł. Follow zostawiony.Pozdrawiam ;)

 • monterski

  Elon Musk. Wizjoner czy szaleniec? Czas pokarze, a po drodze jego pomysły zmienią naszą przyszłość. Dzięki za artykuł.

 • ciaranwk

  Muszę przyznać, że ciekawy artykuł :)

 • polskiarrow

  Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem! Już czekam aż w Polsce takie coś będzie... chyba długo sobie poczekam. Apwołt poleciał!