BLOGCZEJNalpha

Czekolada za SBD, czyli największy przemyt w dziejach Kartelu.

IMG_0867.jpg

Oto spełnia się przepowiednia astrologów z początku marca, ogłoszona w artykule "2+2=5, czyli o Steemie i synergii". Pisałem wtedy, że Steemit to nie tylko platforma blogowa, ale również portfel, a Steem Dollar jako środek wymiany handlowej jest mocno niedoceniony. Dziś moje przemyślenia idą jeszcze dalej. Uważam, że możliwość wydania SBD na różnego rodzaju usługi/produkty jest warunkiem sine qua non rozwoju ekosystemu.

Minęły dwa miesiące. Nadeszła pora, aby dołożyć własną cegłę.

Z dniem dzisiejszym towar Kartelu Bez Kresu można dostać tylko i wyłącznie za SBD. Jest to najlepszej jakości czekolada robiona ręcznie z prażonego ziarna kakaowca. Jego zawartość w przypadku gorzkiej czekolady kartelowej wynosi około 75%. W przypadku czekolady mlecznej 60%. Waga tabliczki waha się od 35 g (w przypadku czekolady gorzkiej) do 45 g (w przypadku czekolady mlecznej). Jako, że kartelowy zakład produkcyjny to manufaktura, to każda tabliczka jest inna. Autorska receptura gwarantuje jednak jej wyjątkowy smak.

https://steemitimages.com/DQmZ4r5cYwpZf4p7gU6SkxZNrtn6nxbd4aMHVqoocQjLrQy/czeko1.jpg

Co zatem należy zrobić, aby dostać kartelową czekoladę?

 1. Napisać maila z zapytaniem (podając rodzaj czekolady) na adres: fundacjatradycji@gmail.com
 2. Poczekać na maila zwrotnego z hasłem.
 3. Wysłać adres pocztowy (w Polsce).
 4. Przesłać 3 SBD na konto @hallmann podając w memo hasło.
 5. Czekać na przesyłkę. Dojdzie w ciągu kilku dni.

Alternatywna metoda:

PRIMO: Przesłać 3 SBD na konto @hallmann a w memo wpisać: # rodzaj czekolady, adres pocztowy. Użycie # spowoduje zaszyfrowanie wiadomości tak, że będzie ona widoczna tylko dla nadawcy i odbiorcy.

Przykład: # mleczna, Pablo San Escobar, al. Piłsudskiego 8-10, 35-001 Rzeszów

SECUNDO: Czekać na przesyłkę lub zwrot SBD.

https://steemitimages.com/DQmZYn7kB2kvfgXHBGKv6MdYYmUHCi9UhBLSt9gNFupDvBk/czeko3.jpg

Tabliczki czekolady są wytwarzane po złożeniu zamówienia. W Kartelu nie trzymamy zapasów, bo zwykle znikają w ciągu doby od produkcji. Przyjęty proces produkcyjny gwarantuje uzyskanie towaru prima sort, nie pozwala jednak wytwarzać zbyt wielkiej ilości tabliczek w ciągu doby. Stąd też i podaż jest bardzo niska. W przeciwieństwie do popytu. Stawka SBD jest stała, ustalona została w oparciu o nakład pracy, a nie kurs na giełdzie.

KOMENTARZE

 • photocontests3

  <b>World of Photography</b><br><a href="http://worldofphotography.org">>Visit the website<</a><br><br>You have earned <b>6.50 XP</b> for sharing your photo! <br><table><tr><td><b>Daily Stats</b><br>Daily photos: 1/2 <br> Daily comments: 0/5<br>Multiplier: 1.30<br><sub>Block time: 2018-05-07T18:05:42</sub></td><td><b>Account Level: 5</b><br>Total XP: 2599.92/3200.00<br>Total Photos: 153<br>Total comments: 52<br> Total contest wins: 37</td></tr></table>And have also received a <b>0.50</b> percent upvote.<br><br> <b>Follow:</b> @photocontests<br><b>Join the Discord channel:</b> <a href="https://discord.gg/2pmd5Dr">click!</a><br><b>Play and win SBD: </b>@fairlotto<br><b>Daily Steem Statistics: </b>@dailysteemreport<br><b>Learn how to program Steem-Python applications: </b>@steempytutorials<br><b>Developed and sponsored by:</b> @juliank

 • katayah

  Super pomysł! Ja niestety jestem za daleko, ale resteemuje i wspieram przedsięwzięcie całym sercem miłośnika czekolady :D

 • gural0000

  że się tak wyrażę zajebisty pomysł :)

 • wolontariusz

  Poczułem klimat czasów prohibicji w USA. :)

 • n7reny

  Najpierw sklep z grami za SBD, teraz czekolada. Steemit powoli staje się
  cyfrowym centrum handlowym.

 • fervi

  EEE OOO EEE OOO
  Co tam przemycacie obywatelu? :>

 • rozku

  i co?
  da się?
  da!

 • gufas

  Nie stać mnie XDDD

 • marcon

  Oferta aktualna? Odbiór osobisty w KBK 30 czerwca wchodziłby w grę? :P

 • khrom

  mógłbyś ogłaszać się również ze sprzedażą czekolady na pl-bazarek. Jak chcesz mogę dodać tą ofertę jako stałą pozycję do Bazarku o ile oczywiście jeszcze aktualna.

 • hallmann

  UWAGA! UWAGA! Obecnie przemyt czekolady jest wstrzymany. Czekoladę za SBD można jednak wciąż dostać w siedzibie Kartelu w Rzeszowie.