BLOGCZEJNalpha

Przegląd Internetu #3: Herbert, Łotwa i czołg z jeziora

herb_rocznica.jpg

Rok Herbertowski powoli dobiega końca. Z tej okazji 11 października gościłem w Polskim Radiu 24 w audycji Pora na kulturę. Mówiłem głównie o poezji Księcia Poetów, ale również o Królestwie Bez Kresu w Rzeszowie. Z kolei Natalia Szerszeń opowiadała o Warszawskim Festiwalu Herbertowskim. Całą rozmowę można wysłuchać na stronie PR24.

Przy okazji przypominam, że na Fundition ruszyła zbiórka na Królestwo Bez Kresu. A konkretnie na węgiel, drewno, gaz i reklamę. Niestety zimą w KBK robi się nieznośnie i koniecznie jest regularne ogrzewanie. To z kolei jest kosztowane (lokal jest bardzo duży - ma 133 metry kwadratowe). Ciepło jednak nie wystarczy, aby przyciągnąć ludzi, stąd decyzja o inwestycji w reklamę na FB, aby promować wydarzenia. Zdaje się, że jest to najlepsza droga, by stworzyć w Rzeszowie steemową społeczność.

Wyniki-wyborow-Lotwa-1140x560.jpg

Na początku października na Łotwie odbyły się wybory do parlamentu. Wygrała je prorosyjska "Zgoda", zdobywając prawie 20%. Do władzy jednak nie dojdzie, bo jest to za mało, aby rządzić samodzielnie a istnieje niepisana zasada, że partie łotewskie nie wchodzą w koalicje z rosyjskimi. O wywróconej do góry nogami łotewskiej scenie politycznej można przeczytać w artykule Przeglądu Bałtyckiego. O wyborach do Saeimy opowiada również Tomasz Otocki w wywiadzie dla Znad Wilii. Z kolei łotewski dziennik Diena zauważył, że w Polsce jest rekordowo niskie bezrobocie.

Polski Internet (przynajmniej mój FB) zdominowany jest przez wybory samorządowe, a na nie szkoda strzępić blockchain, dlatego spuszczę na nie zasłonę milczenia.

Na koniec jedna z największych mądrości, jakie można znaleźć w Sieci:

panzer.jpg

PS. To prawda.

KOMENTARZE