BLOGCZEJNalpha

JASNE PEŁNE UWARZONE W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

BROWAR PIOTRKÓW TRYBUNALSKI DLA „PIOTR I PAWEŁ”
WETLINER SOLINA
PILS

https://www.facebook.com/DochmielonyBlog

https://dochmielonyblog.wordpress.com/2018/10/24/jasne-pelne-uwarzone-w-piotrkowie-trybunalskim/?fbclid=IwAR1ABGvER3YTtcWI2jumTyNyhD0n4VXiXo3jonaPhznrj7SnMu05r7-qaAI

IMG_20181024_230150.jpg

Barwa: Jasnozłocista. Piwo delikatnie zmętnione.

Piana: Praktycznie się nie pojawiła, zebrał się delikatny okrąg przy ścianach szkła.

Zapach: Średnio intensywny. Pierwszy plan to delikatny zbożowy aromat, połączony z nutami marihuany. Wydaje mi się, że w tle delikatnie dostrzegam gotowaną kukurydzę.

Smak: Goryczka dosyć intensywna, delikatnie zalegająca. Pierwsze skrzypce gra tutaj zbożowość, słodowość, połączona z metalicznym, gwoździstym posmakiem. Gdzieś na drugim planie pojawiają się trawiaste posmaki. Z każdym kolejnym łykiem goryczka zalega coraz bardziej w ustach. Finisz średnio wytrawny. Wysycenie wysokie.

Ogólnie: Pils to styl piwa który charakteryzuje się między innymi dobrą klarownością, oraz obfitą pianą. Co za tym idzie – już sam efekt wizualny podpowiadał mi, że może być słabo. W zapachu nie dzieje się kompletnie nic. Zielona butelka dała o sobie znać i nie trudno było wyczuć aromaty pochodzące od nasłonecznienia. W smaku jak dla mnie nieprzyjemna goryczka. Żelaziste posmaki pochodzą od mało szlachetnego chmielu, gdyż test na skórze nie wykazał zapachu monety co za tym idzie obecności jonów żelaza w piwie.

Parametry:
Alkohol: 5,5%
Ekstrakt: 13°BLG
Goryczka: nie podano
Temp. serwowania: nie podano

KOMENTARZE

  • lastprophet

    To było jedno z pierwszych "niekoncernowych" piw jakie piłem (jakieś 5 lat temu) i wtedy bardzo mi posmakowało, ale z czasem jak coraz więcej piłem kraftowych piw okazało się że te piwo jest słabe, więc jak najbardziej podzielam twoją opinię o tym piwie. Oczywiście nadal uważam, że jest lepsze niż koncernowe szczochy typu Tatra czy Carlsberg, ale jednak ta różnica z perspektywy czasu mocno się zmniejszyła.