BLOGCZEJNalpha

Woda i jej zalety

image
pixabay

Woda jest bardzo ważna dla organizmu i chyba każdy o tym wie. Organizm cłowieka składa się z 50-70% wody. Dzienna dawka powinna wynosić 1.5 litra, a osoby z dużą aktywnością fizyczną nawet 3 litry.

Najważniejsze zalety wody

1. Nawadnia organizm

Bardzo ważne.dla organizmu jest nawodnienie. Woda spulchnia komórki skóry co ma wpływ na jej wygląd od wewnątrz, poprawia krążenie, wypłukuje toksyny, a ciało wygląda młodziej. Zwiększa wytrzymałość na treningu i zapobiega skurczom.

2. Pomaga w odchudzaniu i utrzymuje przemianę materii

Woda powoduje uczucie braku sytości. Picie chłodnej wody pozwala zwiększyć metabolizm. Również lo przebudzeniu zalecana jest szklanka wody co pobudzi nasz metabolizm i wzmoży apetyt.

3. Dodaje energii

Woda jest dla nas jak paliwo :-) kiedy jej brak czujemy się zmęczeni-odwodnieni. Również pomaga w dostarczaniu krwi i tlenu, a także składników odżywczych. Większa ilość wypitej wody to lżej dla serca, które nie musi pompować intensywnie krwi.

4. Obniża stres

Nasza tkanka.mózgowa składa się w 70-80% z wody. Kiedy jesteśmy odwodnieni zaczynamy się stresować. Kiedy czujemy małą potrzebe napicia się to znak że jesteśmy lekko odwodnieni. Warto od czasu do czasu wypić szklanke wody i zapomnieć o stresie.

5. Poprawia trawienie

Woda uczestniczy w transporcie substancji odżywczych, pomaga rozpuścić jedzenie i przesłać przez przewód pokarmowy. Brak nawodnienia powoduje osuszenie okrężnicy i utrudnienie trawienia.

Wodę powinniśmy pić małymi łykami by odpowiednio się wchłonęła. Myślę że dużo ludzi widziwia z różnymi dietami zapominając o podstawach, picia odpowiedniej ilości wody.

KOMENTARZE

 • arka.noego

  Dobry materiał :), dodam jeszcze, że aby poprawić wchłanialność wody do organizmu warto pić modę mineralizowaną lub zwykłą z niewielką szczyptą soli. Ta woda jest wchłaniana bardziej niż zwykła woda ponieważ woda bez minerałów w większości przelatuje przez nasz organizm.

  Zbyt niski poziom wody w organizmie często jest odczuwalny jako ból głowy bo gospodarka elektrolityczna w mózgu jest zaburzona. Często wystarczy po prostu szklanka wody zamiast apapu ;)

 • pozyton

  Woda jako paliwo? Ciekawe zważywszy na fakt, że jest to spalony wodór a z utlenionych rzeczy ciężko już uzyskać energię. :-)

 • werpoli

  A gdyby ktoś chciał zobaczyć oryginalny materiał z którego zostało to przepisane z lekkimi modyfikacjami to zapraszam tu:
  https://www.fabrykasily.pl/diety/5-najwazniejszych-zalet-wody

 • trampmad

  Sugeruję zanurkowanie w głąb tematu. Słynny film, a w nim również informacja o inteligencji wody. Materiał bogaty w wypowiedzi naukowców.
  Woda wielka tajemnica
  Robiłem kiedyś zdjęcia lodu z wody poddawanej działaniu orgonitu, wibracji mantry, misy tybetańskiej, butelki "flaszka", jonizowanej ale w końcu nie umiałem tego wszystkiego uporządkować, opisy mi się poplątały.
  W każdym razie zdjęcia kostek lodu wykazywały bardzo zróznicowane struktury. Temat naprawdę zasługuje na uwagę. Tym bardziej, że ilość kombinacji jakie możemy tworzyć jest bardzo szeroka. Np. produkcja wody ze srebrem lub złotem koloidalnym za pomocą prostego urządzenia które można dostać na Amazonie. Pozwala wprowadzać złoto do organizmu (np. leczenie reumatyzmu). Temat jest zbyt obszerny aby to wszystko objąć w jednym komentarzu.

 • wrestlingworld

  Powiem ci jozef230 że od jakiegoś roku piję praktycznie samą wodę, nie pije energetyków, ani kawy. Głowa mnie nie boli. Skurczu nogi nigdy nie doświadczyłem, nawet nie wiem jakie to uczucie, wcześniej piłem dużo herbaty, ale było to dla mnie niekorzystne bo do każdej herbaty dawałem 2 łyżeczki cukru. Pijąc 3 herbaty dziennie 6 łyżeczek przyjmowałem. Nie skończyło by się to dobrze dla mnie jakbym nie przestał. Polecam wodę, najlepiej taką z kranu, u mnie woda jest świetnej jakości w ogóle nie czuć chloru. Dzięki kranówce nie mam problemu z kamieniami w nerkach. Ważne żeby była prosto z kranu, nieprzygotowana.

 • esteemapp

  Thanks for using eSteem! <br>Your post has been voted as a part of eSteem encouragement program. Keep up the good work! Install Android, iOS Mobile app or Windows, Mac, Linux Surfer app, if you haven't already!<br>Learn more: https://esteem.app <br>Join our discord: https://discord.gg/8eHupPq