BLOGCZEJN

---

---

KOMENTARZE

 • bartheek

  Bardzo dobry artykuł. Widziałem ten film bardzo dawno temu, jeszcze w latach 90 na VHS-ie, jako dzieciak. Ojciec pozwalał na oglądanie takich filmów przy sprzeciwie matki.

  Nie powiem, ale "Mucha" wywarła na mnie jakieś wrażenie i trochę się bałem coraz bardziej zdeformowanego Jeffa Goldbluma.


  Uwaga mały spoiler.
  Pamiętam jedną scenę, która mi utkwiła w pamięci, a mianowicie sen bohaterki granej przez Geenę Davis że tam niby była z nim w ciąży i urodziła muchę.


  Nie potrafiłbym teraz ocenić tego filmu. Musiałbym go sobie skądś skombinować i przypomnieć.

 • cardboard

  O, ciekawe. Napiszesz o The Thing? tip!

 • dailyxkcd

  Laugh and the world laughs with you, snore and you sleep alone.

 • martineden

  Świetny film jak większość Cronenberga. Goldblum chyba się urodził do zagrania muchy ^^. Niedawno oglądałem sequel i też jest całkiem spoko.
  Do tego polecam oryginał z 1958 roku w którym główny bohater zamienia się w wielką humanoidalną muchę która jest urocza :D

  PS. A plakat jest świetny jak większość plakatów Polskiej Szkoły Plakatu :P Zazwyczaj są dziwne ale mają swój klimat :D

 • ciapo

  Ja jakoś nie mam sentymentu do tego filmu. Oglądałem raz za dzieciaka, drugi raz kilka lat temu i jakoś nie pojmuję jego fenomenu, ale ja już tak mam ;) Podobnie jak z grami, nie wiem czym się ludzie zachwycali w przypadku serii Halo, która dla mnie byłą takim średnim 6/10, albo wychwalany przez wszystkich Uncharted, którego drugą część przeszedłem do połowy i nigdy mi przez myśl nie przeszło żeby wrócić i dokończyć ;)
  Nie zamierzam odmawiać temu filmowi miejsca w panteonie klasyków, ale po prostu do mnie ten film nie dotarł ;) Dokładnie odwrotnie jest w przypadku The Thing, którego uważam za jeden z lepszych filmów jakie widziałem :)

  A teraz wracam oglądać Star Treka ;) Dzisiaj zacząłem drugi sezon pierwszej serii, tej z 1968 roku :) Beka jest jak się patrzy na to, jak 5o lat temu ludzie wyobrażali sobie odległą przyszłość. Z drugiej strony część pomysłów wykorzystanych w tym serialu, które w tamtych czasach wydawały się bardzo futurystyczne, teraz używamy na co dzień w prawie takim samym, lub lekko zmienionym wydaniu :)

 • dragonarts

  Kiedy miałem 6 latek, ojciec katował mnie horrorami typu Koszmar z Ulicy Wiązów,Pierwsze filmy typu Noc żywych trupów itp. do dzisiaj pamiętam te sceny z tych filmów i koszmary z Fredim xD,ale także z tych filmów był film Mucha.........sięgając pamięcią nadal pamiętam stopniowa deformacje głównego bohatera a mam 27 lat....wiec w psychikę małego dziecka wryło się na długo xD
  PS Nie puszczajcie horrorów małym dzieciom :p

 • kusior

  Nie pozostaje mi nic innego jak obejrzeć ten film. Dużo już o nim słyszałem, ale jeszcze nie miałem okazji uraczyć się tym dziełem.

  Tekst jak zwykle świetny i czytało się go naprawdę znakomicie :) Oby takich więcej!