BLOGCZEJNalpha

Zostałem inwestorem STEEM czyli + 420 SP w portfelu oraz kilka porad laika dla laika ;)

Dziś chciałem oznajmić wszem i wobec że wasz Steemianim @khrom dołączył do grona zacnych inwestorów doładowując moc swojego konta do równych 500 SP! :)

business-163464_1280.jpg

Długo nosiłem się z tym zamiarem jednak droga do zrealizowania go była długa i wyboista. Oczywiście jak wszyscy nowi użytkownicy na początku podchodziłem nieufnie do platformy. Musiałem się też zorientować jak tu wszystko działa i przekonać że warto.

Gdy już szala przechyliła się w stronę inwestycji na mojej drodze stanęły oczywiście zupełny brak wiedzy o tym jak się do tego zabrać( co manifestowało się np. w mojej nieudolnej próbie wypłacenia wcześniejszej mniejszej sumki tokenów z bittrex ;) ), oraz całkiem wysoki kurs Steema który w pewnym momencie gdy już byłem zdecydowany, skoczył nagle (jak wszyscy oczywiście wiemy z winy @kapitanpolak ;) ) do góry, a którego spadek do najniższej wartości w tym roku ostatecznie otworzył drogę dla mojej inwestycji :)

Tym samym Stałem się posiadaczem dodatkowych 420 SP co łącznie z posiadaną wartością dało mi wyżej wymieniona okrągłą sumkę:)

Trochę porad laika :D


Aby ten post nie był jednak tyko wyrazem mojego przechwalania się ;) a przydał się na coś innym potencjalnym inwestorom, postanowiłem opisać tu jak przebiegała moja droga do realizacji tej wpłaty oraz kilka moich spostrzeżeń odnośnie tego jak najkorzystniej wyczuć moment w którym wpłacić taką sumkę.

Zanim wysłałem jakąkolwiek złotówkę z zamiarem wymiany na krypto walutę, wykorzystałem oczywiście zdobyte tu tokeny do rozeznania się jak działają giełdy. Postanowiłem wysłać je na Bittrex jako że interfejs tej giełdy przekonywał mnie do siebie najbardziej przy czym chociaż nie jest to największy rynek obracający Steem to wystarczająco duży aby ilość transakcji stała na wysokim poziomie.

Siłą rzeczy co dzień zerkałem więc na Bittrexa spekulując ową sumką co pozwoliło mi w pewnym stopniu ją pomnożyć  a zdobyte tokeny wysłałem z powrotem w celu wybadania drogi powrotnej czyli przelania Steem na konto Steemit.

Wtedy pojawił się problem który opisałem tutaj a który wynikał oczywiście jak się oczywiście okazało z mojej niewiedzy. Ta sytuacja znów spowolniła mój transfer i spędził sen z powiek, ponieważ nie miałem oczywiście zamiaru przelać ani złotówki dopóki nie upewnię się że będę ją mógł skutecznie i szybko wypłacić w jedna i drugą stronę.

Do zamiany złotówek na BTC wybrałem giełdę Bitbay korzystając z jednego z poradników. Tam też nie było łatwo ponieważ procedura weryfikacji konta jest tam taka sama jak wszystko inne w naszym pięknym kraju czyli irracjonalnie udziwniona i nadmiernie zbiurokratyzowana. Musiałem 2 razy przesyłać ponownie formularz ponieważ a to nie pasowało im zdjęcie mojego dowodu a to znów rachunek potwierdzający (cholera wie po co) adres zamieszkania był nie teges..

W końcu jednak po długich bojach udało mi się przesłać pieniądze na pierwsza giełdę a następnie po przyzwoitym kursie BTC kupić krypto walutę którą wysłałem na giełdę Bittrex. Tu nieco pohandlowałem sumą aby ją powiększyć i nadrobić prowizje, które zostały pobrane ode mnie za przelewy i zamiany walut.

Być może zawodowi traderzy wyśmieją moje rady albo uznają za oczywistość jednak myślę ze dla osoby niemającej żadnego pojęcia jak się za to zabrać takiej jak ja jeszcze 2 miesiące temu, mogą się mimo wszystko okazać przydatne.

Na co więc warto zwrócić uwagę przy zakupie Steem tą drogą?


Po pierwsze zaobserwowałem że Steem powiązany jest z BTC w taki sposób że jak BTC idzie do góry to STEEM spada na wartości. Gdy to już zrozumiałem to oczywiście okazało się logiczne, początkowo jednak nie było a jest to dość istotna informacja gdyż dzięki temu wiemy że warto kupić BTC po niskim kursie a następnie poczekać na jego wzrost z kupnem STEEM.

Oczywiście Są też inne czynniki wpływające na wartość samego tokena STEEM które mogą spowalniać jego spadek a w skrajnych przypadkach nawet odwrócić trend, ponieważ wartość samego tokenu wzrasta względem bitcoina, jednak ogólnie z tego co zrozumiałem, tak właśnie to działa.

Jeśli chcecie tak jak ja spekulować sumą którą wpłaciliście na giełdę krypto walut warto natomiast stosować się do prostej zasady i nie liczyć na zbyt duże wahania ani nie zakładać zbyt dużych skoków. Zarobimy w ten sposób mniej na jednej transakcji ale mamy bardzo duże szanse zarobić cokolwiek. Ja na ostatniej transakcji założyłem że wymienię steem jeszcze raz na btc i z powrotem przy założeniu zbyt dużego wzrostu, przez co mówiąc delikatnie wtopiłem ponieważ kurs do założonej wartości się już nie podniósł.

To właśnie ten incydent uznałem za znak że czas aby mój Steem przestał w końcu pracować tylko dla mnie, a zaczął służyć całej społeczności steemit. Dokonałem więc wypłaty środków i tym samym wszyscy których obserwuję mogą liczyć że moje przyszłe upvotey będą wam dawały o 0.03 SBD więcej!

Treści które oczywiście wspierał będę najchętniej jak zawsze są i będą związane zarówno z grami RPG, alternatywnymi metodami stylu życia oraz ogólnym poszukiwaniem drogi na uniezależnienie się od tyranii współczesnego systemu. Niemniej często bywa że zainteresuje mnie zupełnie randomowy artykuł, także mam nadzieję że skorzysta na tym cała społeczność.

Mam nadzieję że moja historia z wpłatą przyda się również innym inwestorom :) Przy czym zaznaczam że nie koniecznie jest to oczywiście optymalna droga.

Jak zawsze zapraszam do czytania innych moich wpisów i niech (Steem)Moc będzie z wami;)

UPVOTE <> FOLOW <> RESTEEM

KOMENTARZE

 • deepresearch

  Super, gratuluję! Ja już 150 Steema włożyłem, kolejne 190 czeka na giełdzie. Też miałe nadzieję tym poobracać, kupiłem jednak za 4dolary więc, aż głupio wystawiać tę transakcję sell...

 • herbacianymag

  Społeczność na pewno zyska, a tobie życzę, żeby się zwróciło z nawiązką.

 • annaburska

  Takie informacje bardzo przyjemnie się czyta :) Co do wymiany zakupionych już BTC na Steem to ja bym jednak była za tym, żeby zakupione BTC wymienić na Steem jak najszybciej, jeśli już się decydujemy na zakup Steem za PLN, w innym wypadku zaczynamy wchodzić w spekulacje i mimo obserwacji, które opisujesz to zawsze należy pamiętać, że wiąże się to z ryzykiem zmiany kursu w czasie i przez to później możemy zakupić mniej Steem niż planowaliśmy. Co innego jak chcemy sobie w ten sposób pospekulować, ale zawsze trzeba się liczyć też z możliwą stratą. Mi też na początku ciężko szło z tymi giełdami do handlu krypto i jeszcze to poczucie, że jedna literka, cyferka, czy spacja więcej przy wymianie i wszystko może przepaść z jednym kliknięciem :)). Też życzę, żeby te zainwestowane środki na Steem przynosiły Ci same zyski!!

 • puzzle.maniac

  Teraz mamy dość specyficzną sytuację na rynku kryptowalutowym. Wcześniej gdy BTC rósł rosły również altcoiny a gdy spadał spadały i one. Obecnie czy BTC rośnie czy spada altcoiny zwykle tylko spadają.
  Słabo też widzę przyszłość STEEM, wycen jakie widzieliśmy jeszcze niedawno możemy już nie zobaczyć nigdy a cena STEEMa prawdopodobnie niedługo spadnie poniżej 1$ i piramida jaką jest ten token zacznie się powoli rozsypywać.

 • kapitanpolak

  Witam w gronie przyszłych milionerów ;) Wybrałeś już kolor swojego nowego Lambo?

  Nie daj się zdemotywować malkontentom twierdzącym, że Steem padnie. Później Ci sami ludzie będą płakać, że nie zainwestowali w SP kiedy mieli na to okazję. A my będziemy w tym czasie popijać pinnacoladę ciesząc się słońcem na Hawajach ;)

  Pozdrawiam i raduję się razem z tobą!

 • wzp

  Upsss... Trzeba uważać z kim się na udry idzie ;)

 • morveska

  No no, to teraz to jesteś wyjątkowo opasłą płotką :D

 • mykitchenlab

  bardzo pożyteczny arrtykuł @khrom, bo zbieram wiedzę o tym, jak namówić męża, żeby zainwestować w steem ;-) podrzucę także kilku znajomym, bo sądzę, że będą zainteresowani.

  dzięki za dawkę wiedzy. zaciekawiłeś mnie bardzo z tym, że Steem rośnie i spada odwrotnie proporcjonalnie do BTC! mąż to wszytko ogarnia ale ja nie, dopiero zaczynam się kręcić w tym krypto świecie, węc to cenna informacja.

  podoba mi się w steem, że ludzie razem budują coś większego, wspólnymi siłami, pomagając sobie nawzajem. dobrze być częścią steemit. i gratulacje, naprawdę fajnie, że dołączyłeś do grona inwestorów. ja też (wcześniej lub później, zależy jakie jeszcze projekty/krypto nawiną się po drodze ;p ) do nich dołączę ;-)

  Pozdrawiam!
  MyKitchenLab