BLOGCZEJNalpha

Krypto-kotwice a blockchain

Nikt nie lubi podróbek. Krypto-kotwice i blockchain rozprawią się z fałszerzami.
W ciągu następnych pięciu lat kotwy kryptograficzne i technologia blockchain zapewnią autentyczność produktu oraz jego procesu produkcji od miejsca jego pochodzenia do rąk klienta.

Dziś oszustwa związane z produktami są ogromne.
Oszustwa kosztują globalną gospodarkę ponad 600 miliardów dolarów rocznie, w niektórych krajach prawie 70 procent niektórych leków ratujących życie jest podrobiona. Złożone łańcuchy dostaw - złożone z kilkudziesięciu dostawców w wielu krajach - ułatwiają manipulowanie wszystkim, od waluty papierowej po elektronikę użytkową. Technologia Blockchain jest gotowa na przyszłość transakcji cyfrowych, wprowadzając zaufanie, wydajność i przejrzystość w łańcuchach dostaw.Sam blockchain jako rozproszona baza danych nie może zapewnić autentyczności dóbr fizycznych. Zapewnia jedynie autentyczny zapis.

Poprzez globalny łańcuch dostaw produkty często zmieniają ręce wielokrotnie przed dotarciem do miejsca przeznaczenia. Fałsz można wprowadzić w dowolnym momencie po drodze.

IBM Researcher Andreas Kind omawia swoją pracę nad krypto-kotwicami, które mogą uwierzytelnić pochodzenie produktu i jego zawartość, upewniając się, że pasuje do zapisu w blockchainie.

Zwalczanie oszustw za pomocą blockchain i krypto-kotwic

Zrzut ekranu 2018-08-03 o 13.15.21.png

Badacze IBM opracowują krypto-kotwice , odporne na manipulacje, cyfrowe odciski palców, które mają być wbudowane w produkty lub części produktów i połączone z łańcuchem blockchain. Te odciski palców mogą przybierać różne formy, takie jak małe komputery lub kody optyczne, ale kiedy są powiązane z łańcuchem blokow , stanowią potężny środek do udowodnienia autentyczności produktu.

Na przykład krypto-kotwice można osadzić w jadalnym odcieniu atramentu magnetycznego, który można wykorzystać do barwienia pigułki przeciw malarii. Kod może stać się aktywny i widoczny w kropli wody, informując konsumenta, że ​​jest autentyczny i bezpieczny do spożycia.
Krypto-kotwice są bardzo bezpieczne, ponieważ są osadzone w produkcie i składają się z mechanizmów kryptograficznych, które zapewniają identyfikację niemożliwą do sklasyfikowania.
Te krypto-kotwice torują drogę nowym rozwiązaniom, które mogą zwalczać oszustwa i chronić konsumentów. Pierwsze modele można udostępnić klientom w ciągu najbliższych 18 miesięcy. W ciągu następnych pięciu lat postępy w mikrofluidyce, platformach pakujących, kryptografii, pamięci nieulotnej i projektowaniu przeniosą wszystkie te systemy z laboratorium na rynek.
Niektóre kotwice kryptograficzne zrobią więcej niż uwierzytelnianie towarów fizycznych
Najmniejszy na świecie komputer to zaprojektowana przez IBM architektura krawędzi i platforma obliczeniowa, która jest mniejsza niż ziarno soli, koszt produkcji to mniej niż dziesięć centów, a i może monitorować, analizowaći komunikować się,Zawiera kilkaset tysięcy tranzystorów w śladzie , który jest ledwo widoczny dla ludzkiego oka, i może pomóc w sprawdzeniu, czy produkt został właściwie przetworzony podczas długiej podróży.

najmniejszy komputer swiata

https://youtu.be/yCL1F9oM4HI

Co się stanie, jeśli krypto-kotwicy nie można osadzić bezpośrednio na produkcie takim jak płynny lub drogi metal?
Naukowcy IBM stworzyli krypto-kotwicę, która łączy sensor mobilny (lub telefon komórkowy) wyposażony w specjalne urządzenie optyczne i algorytmy sztucznej inteligencji, aby poznać i zidentyfikować strukturę optyczną i cechy niektórych obiektów. Może również zidentyfikować obecność sekwencji DNA w ciągu kilku minut.

KOMENTARZE

 • postoffice

  Uncomplicated article. I learned a lot of interesting and cognitive. I'm screwed up with you, I'll be glad to reciprocal subscription))

 • kungalu

  Podam przykład takiej kryptokotwicy, to Wabi

 • fervi

  Moim zdaniem jest to troszkę na wyrost, ale o ile mam swoją wizję świata, o tyle lubię czytać każdą ideę :P Technologia zweryfikuje. Oczywiście upvote za ile mogę :D

 • tkolpaczek

  Super materiał! Branża się rozwija

 • mycoolway

  pięknie się to rozwija oczywiście można to użyć w zły sposób jak np zakotwiczyć ludzi ;)

 • breadcentric

  zapewniają identyfikację niemożliwą do sklasyfikowania

  Chyba sfalsyfikowania :)