BLOGCZEJNalpha

Powrót po przerwie. Jak malować sprayami. Spray Paint Art.

Witam! Po dłuższej przerwie.

Nie było mnie tu ponad dwa miesiące ale brak motywacji do malowania minął i jestem tu z powrotem, zapraszam do nowego artkułu w którym pokaże jak sprayami namalować planety.

Poniżej zdjęcie efektu końcowego:

20180706_142424.jpg

Zacznijmy od tego co potrzebujemy do wykonania takiego obrazu:
-Różne kolory sprayów w zależności od tego jaki efekt planet chcemy uzyskać. W moim przypadku jest zielony, czerwony, biały, czarny, pomarańczowy, żółty, fioletowy, różowy oraz ciemny niebieski. (oczywiście nie potrzebujecie wszystkich tych kolorów ale wiadomo czym więcej tym lepiej )
-Drugą potrzebną nam rzeczą są rękawiczki aby chronić nasze ręce, przed trudno zmywalną farbą.
-Trzecią rzeczą bardzo istotną są kartki papieru śliskiego czy takiego z gazety.
-Czwarta najważniejsza rzecz to nasze płótno czyli kartka papieru fotograficznego (najlepiej a3 gramatura 235 g.)
-Piąta szablony o okrągłym kształcie. np. wieczko od słoika, miska, pokrywka od garnka

Kiedy skompletowaliśmy wszystkie potrzebne materiał do wykonania obrazu, możemy przejść dalej. Ustawiamy szablony w miejscach, w których chcemy aby powstały nasze planety, a następnie obojętnie jakim kolorem psikamy na szablony aby odznaczyć ich położenie.

https://media.giphy.com/media/3ZZ6y0Op85QO7z2YB9/giphy-downsized-large.gif

Teraz ściągamy szablony i przechodzimy do malowania pierwszej planety. Wybieramy kolory, którymi chcemy ją pomalować w moim przypadku jest to pomarańczowy oraz żółty. Po pomalowaniu planety, zamalowujemy ją całą białym sprayem a u dołu nadajemy ciemniejszego koloru czarnym sprayem.

https://media.giphy.com/media/wpacNnnfnGouabpWgA/giphy-downsized-large.gif

Gnieciemy kartkę z gazety i przykładamy ją do planety aby nadać tekstury. Następnie białym sprayem psikamy na górną cześć planety oraz przykrywamy szablonem gotową planetę aby ją uchronić przed uszkodzeniem. Zabieramy się w tym momencie za drugą planetę. Również ją zamalowujemy wybranymi kolorami, w moim przypadku zielonym i fioletowym. Po zamalowaniu pokrywamy cała planetę białym kolorem i przyciemniamy górną cześć, czarnym kolorem.

https://media.giphy.com/media/enqMcOljk3xiO1RVh6/giphy-downsized-large.gif

Bierzemy kartkę z gazety, tym razem jej nie gnieciemy a zwijamy jak na gifie niżej i wykonujemy koliste ruchy jak poniżej aby nadać tekstury.

https://media.giphy.com/media/2dmiP9iaG9Oz34aZk3/giphy.gif

Przykrywamy szablonem drugą planetę i zabieramy się za trzecią. Do małej planety wybrałem kolor czerwony i żółty, oczywiście od was zależy jakie kolory wybierzecie. Tworzymy teksturę zależnie od tego jaką wybraliśmy metodę z dwóch poznanych dzisiaj, albo przykładając pogniecioną gazetę albo przecierając. Na koniec również przykrywamy szablonem.

https://media.giphy.com/media/bqtke4Zo7D7gMct9Lq/giphy-downsized-large.gif

Czas na ostatnią planetę, znów wybieramy kolory i ja zamalowujemy. Następnie cała zamalowujemy białym sprayem i przykładamy kartkę, na koniec przykłądamy szablon dla ochrony.

https://media.giphy.com/media/TJ9yiGBsysk4HcJbQh/giphy-downsized-large.gif

Bierzemy czarny spray w jedną dłoń i ciemny niebieski spray w drugą. Psikamy dwoma naraz aby namalować tło. Przy okazji możemy się w tym momencie podpisać, najlepiej narzędziem o zaostrzonej krawędzi.

https://media.giphy.com/media/QPoszXk57X4FONfNl5/giphy-downsized-large.gif

Teraz wykonujemy rozbłysk i gwiazdy. Do rozbłysku potrzebujemy najlepiej kawałek kartoniku, przykładamy prostopadle do obrazu i psikamy białym sprayem na środek kartoniku. Do wykonania gwiazd, musimy użyć białego sprayu na place a następnie pstrykać w stronę obrazu jak na gifie niżej.

https://media.giphy.com/media/1wpPlgBgNDjrewJHLN/giphy-downsized-large.gif

Jeśli ktoś chce, dla lepszego efektu możemy zrobić ''drogę mleczną'' wybieramy do tego różne kolory sprayów i przeciągamy między planetami.

https://media.giphy.com/media/1ymqOtOTvZfpML83Bk/giphy-downsized-large.gif

Ostatnim krokiem, jest ściągnięcie wszystkich szablonów i cieszenie się z obrazu, który stworzyliśmy.

https://media.giphy.com/media/1n5I5S7w79gsdQLwUi/giphy.gif

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kogo ucieszy powrót moich artykułów o Spray Paintingu.

Pozdrawiam MisiekArts! :)

KOMENTARZE

  • mcko

    Niby prosta sprawa ale trzeba mieć talent :D Pięknie

  • kolorowa.wedzma

    Kocham tą metoe pracy