BLOGCZEJNalpha

Za co kochasz Niepodległą? - moje odpowiedzi na konkurs @pl-spolecznosc

Opening.jpg


Mógłbym opowiadać tutaj o ludziach, ale...

hands-2066551_1920.jpg

Mógłbym opowiadać tutaj o ludziach, ale problem jest taki, że moje zdanie może tu się różnić od zdania innych z jednego prostego powodu. Wszyscy żyjemy w innych środowiskach, otaczamy się innymi ludźmi. To wszystko może zakrzywiać naszą wizję całego narodu. Nie oszukujmy się, w każdym państwie są ludzie wybitni, oraz Ci, którzy nawet do przeciętnych nie należą. Warto o tym pamiętać, bo to z kim rozmawiamy na co dzień wpływa na nasze postrzeganie ogółu. I nie zrozumcie mnie źle, bardzo lubię naszą społeczność, ale jest to tylko moje zdanie, które wynika z tego, z jakimi ludźmi się zadaję.

question-mark-2123969_1920.jpg

Jak nie ludzie to co?
Chcę tutaj opisać otaczającą nas naturę, czy miejsca, które możemy podziwiać dzięki naszym przodkom.
A więc zaczynajmy.

Polskę kocham za naturę...

https://ipfs.busy.org/ipfs/QmRMBWh1MJpPmsg3KsaBJojurkDjU5GAP9AqqtoDMBAsQU


Polskę kocham za naturę, która (przynajmniej w części) pozostaje niezmieniona, lub jest zmieniona tylko w małym stopniu.
Chodzi mi tutaj o nasze polskie góry czy chociażby naszą pięknie zachowaną puszczę białowieską.
Uwielbiam przyrodę, kocham spokój, który w niej występuje. Uwielbiam wsłuchiwać się w szum drzew albo przyglądać się dzikim zwierzętom.
Smutnym jest fakt, że zwierzęta, którymi teraz możemy się napawać kiedyś mogą wyginąć, a w ten sposób nasi potomkowie (jeżeli w ogóle nasz gatunek nie unicestwi się sam). Nieraz zastanawiam się jak piękna byłaby przyroda, gdyby człowiek nigdy nie pojawił się na Ziemii.
Nie dajmy zniszczyć pięknych miejsc, które nas otaczają!Polskę kocham za tradycję...cooking-2132874_1920.jpg

Kolejną rzeczą, jaką kocham w Polsce jest tradycja. Uwielbiam nasze potrawy, z którymi wiąże się długa tradycja, a niekiedy występują w legendach.
Jako Polacy lubimy także zjadać przy wigilijnym stole, często niezależnie od tego jakiego jesteśmy wyznania. Jako Polacy lubimy także zjadać tłusto, już najlepiej w dużych ilościach.
Czy wiedzieliście, że Śmigus dyngus nie jest wytworem amerykańskich marketingowych naukowców, a jest kultywowany od wieków w Polsce i innych słowiańskich narodach? Wielu tutaj mogło się zdziwić, no ale cóż żyjemy w świecie gdzie święta są fabrykowane tylko po to, aby na tym dobrze zarobić. Mówię tutaj o świętach takich jak Walentynki czy Halloween. Na szczęście nasze święto narodziło się przez chęć „poderwania” dziewczyn, a nie zostało spopularyzowane w wyniku ciągłego puszczania w spotach reklamowych.
Polskę kocham za tradycje, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Nie pozwólmy, aby na stałe zniknęła!


Polskę kocham za kulturę...warsaw-1423864_1920.jpg

Polskę kocham także za kulturę. Wielu Polaków nie docenia tego, jakie dzieła sztuki wytwarzali nasi przodkowie. I można by tutaj rozpisywać się o budownictwie, o obrazach, o muzyce, ale myślę, że ciekawszym sposobem na rozpropagowanie polskich treści będzie po prostu ich pokazanie.
Nie pozwólmy wmówić sobie, że nasi przodkowie byli Faszystami.

Przykładowe zdjęcia ukazujące polską kulturę:lichen-3388527_1920.jpg

astronomer-2306436_1920.jpg
zamosc-776954_1920.jpg

streets-1284394_1920.jpgI to by było na tyle. Dziękuję za uwagę, a was zapraszam do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez @pl-spolecznosc w którym jest do wygrania SBD.
Źródło zdjęć: PixabayKoniec.png

KOMENTARZE

  • kurator-polski

    Twój post został podbity głosem @mmmmkkkk311, w ramach wsparcia tagu #pl-emocjonalnie z puli @kurator-polski.
    @nieidealna.mama