BLOGCZEJNalpha

Głodni Wiedzy - "praca" jako redaktor i parę słów ode mnie

redaktor.png

Przedmowa

Prawdopodobnie jako pierwszy z wielu redaktorów, postanowiłem napisać tego typu tekst.
Chciałbym się z Wami podzielić moimi odczuciami na temat inicjatywy Bartka, czyli @nicniezgrublem – Głodni Wiedzy.
Jak pewnie większość z Was już wie, że Głodni Wiedzy to pierwsza polska redakcja, która swoje treści monetyzuje za pomocą kryptowaluty. To co napiszesz na stronie trafia również na blockchain STEEM. Po 7 dniach otrzymujesz wypłatę w postaci płynnych środków z posta, a STEEM POWER ląduje na koncie @glodniwiedzy w celu rozwoju platformy. I każdy jest zadowolony! Ty cieszysz się z artykułu i wynagrodzenia, odbiorcy z wysokiej jakości artykułów, a portal tętni życiem.

Ale taka praca to wielkie poświęcenie i monopol na rynku, arghh!

No właśnie nie! Głodni Wiedzy jest świetną inicjatywą, mającą na celu dostarczenie wartościowych artykułów odbiorcom. Bartłomiej w swoim wykładzie na STEEM MeetUp #2 w Warszawie wspominał, że nikomu nie broni prowadzenia swojego bloga na Steemit, nie ustala żadnych reguł dotyczących współpracy z serwisem. Głodni Wiedzy jest po prostu jedną z możliwości na Steemit. Świetnie, że taka inicjatywa powstała.
Co do poświęcenia. Każdy z nas ma chwilę wolnego, prawda? Ta chwila wystarczy by napisać dobry artykuł. A portal oferuje wiele ciekawych kategorii.

 • Technologia
 • Sektor kosmiczny
 • Nauka
 • Prawo
 • Historia
 • Aktualności

To ja sobie napiszę posta i wkleje u siebie

Spójrzcie na to z tej strony. Jesteście nowi na platformie, a jesteście ekspertami np. w sektorze kosmicznym. Jeżeli napiszecie go na swoim profilu, szansa że dotrzecie do większego grona odbiorców jest znikoma, co za tym idzie odpowiednie wynagrodzenie za post maleje.
Ale! Jeżeli wstawicie artykuł za pośrednictwem Głodni Wiedzy, otrzymacie wiele benefitów.

 • Twój post dotrze do większej ilości osób, co za tym idzie część z nich może zacząć obserwować Twoje konto i zostać Twoim widzem.
 • Przez większą grupę odbiorców, Twój post może otrzymać o wiele większe wynagrodzenie za włożoną pracę, dzięki czemu więcej zyskasz.
 • A przede wszystkim, współtworzysz świetny projekt :)

Brzmi super, chcę tam pracować!

Łatwo powiedzieć, jeszcze łatwiej zrobić. Na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że to najłatwiejsza "praca" jaką zdobyłem. A tak na serio. Jeżeli jesteście zainteresowani tworzeniem artykułów dla portalu Głodni Wiedzy, wystarczy skontaktować się z @nicniezgrublem np. Za pośrednictwem Steem.Chat.

Artykuł Wynagrodzenie Wartość w PLN
Start Parker Solar Probe [...] SBD: 1.69 7.80
NASA wyśle helikopter [...] SBD: 7.342 61.51
Marsjańska sonda [...] SBD: 0.728 6.84

To spis moich wszystkich artykułów (stan na 31.07.2018) na portalu Głodni Wiedzy.
Całe wynagrodzenie włożyłem w rozwój sieci, poprzez magiczną funkcję Power Up :)
Może tymi artykułami nie zabłyśniecie w CV ale ja jestem szczerze zadowolony.
Głodni Wiedzy traktuje jako "drugi profil", jest tam wiele interesujących artykułów. Po części jestem współtwórcą tego profilu, dlatego rozwój projektu jest dla mnie bardzo ważny.

Chciałbym osobiście podziękować @nicniezgrublem za utworzenie tak świetnej inicjatywy.

KOMENTARZE

 • kurator-polski

  Ten post został uznany za wysokiej jakości i otrzymał darmowe podbicie dzięki projektowi Perpetuum Mobile.