BLOGCZEJNalpha

Głodni Wiedzy #1 - prace trwają, autorów przybywa :)

Głodni Wiedzy

Witajcie drodzy Steemianie. Jako, że projekt Głodnych Wiedzy jest wspierany przez całe polskie społeczeństwo Steem, czuję się zobowiązany do informowania o postępach prac nad nim :) Jest to dla mnie także dodatkowa motywacja, której nigdy jest za dużo.

A prace oczywiście intensywnie trwają. Oprócz rzeczy związanych z technologią portalu, staram się także ogarniać wszystko dookoła przyszłej firmy. I jednocześnie przygotowuję się do zrobienia czegoś więcej, co powinno spodobać się osobom zainteresowanym prowadzeniem własnego bloga :)

Nowi autorzy

Przybyło nam kilka osób, które będą pisać teksty dla Głodnych Wiedzy. Niektórzy byli obecni na Steemit już wcześniej i publikowali swoje artykuły, ale postanowili spróbować udostępnić także niektóre teksty dla nas. Strona Głodni Wiedzy ma tę przewagę, że jest silnie promowana poza Steemit, więc portal odwiedza całkiem spora liczba czytelników. Jest to więc idealne narzędzie nie tylko do wygenerowania kilku tokenów, ale także na dotarcie ze swoimi tekstami do szerokiej publiczności.

I tak: @krasnalek napisał świetny artykuł o tym jak nie zostać piratem internetowym, bo wbrew pozorom nie jest to sprawa oczywista. Trochę o sektorze kosmicznym, a dokładnie o NASA i ESA, które chcą sprowadzić próbki Marsa na Ziemię oraz o pierwszej załogowej misji kosmicznej Boeinga napisał @spacesheep, który tworzy świetne materiały związane z szeroko pojętym kosmosem, a w szczególności technologią kosmiczną. O psychologii i wpływie serialu Lie to Me na zdolność do rozróżniania prawdy od kłamstwa naskrobał słów kilka @saunter-pl, a o planach podboju kosmosu przez Lockheed Martin informuje nas @maruzen, który jest nowy na Steemit :)

Jak widać wszystkie materiały spotkały się z miłym przyjęciem społeczności. Pojawiały się ciekawe dyskusje i wysoka liczba upvotów, co nasz szczególnie cieszy, gdyż niektórzy autorzy dopiero zaczynają przygodę z blockchainem Steem :) Myślę, że taka zachęta będzie dla nich wystarczająca, by dalej tworzyć wysokiej jakości teksty.

Zaraz zaczną się także pojawiać artykuły ludzi całkowicie nowych, spoza ekosystemu Steem. Kontaktuję się z wartościowymi autorami publikującymi na innych portalach, którzy za swoje świetne teksty nie dostają nawet grosza. Możecie się więc spodziewać napływu świetnych i interesujących materiałów już niedługo :) Oczywiście jeśli znacie osoby, które warto byłoby zrekrutować, dajcie znać, na pewno się do nich odezwę.

Rozliczenia z autorami

Zdecydowaliśmy się na proste rozwiązanie, zarówno od strony technicznej, jak i koncepcyjnej. Artykuły pojawiające się na Głodnych Wiedzy dodawane są ze znaną i lubianą opcją "50/50". Wszystkie zarobione przez artykuł tokeny SBD trafiają przelewem na konto oryginalnego autora tekstu, natomiast SP zostaje na koncie @glodniwiedzy. Wierzę, że jest to uczciwe rozwiązanie, które przynosi zyski zarówno autorom tekstów, jak i portalowi. Autorzy tekstów mogą niejako korzystać ze społeczności, która tworzy się wokół portalu i liczyć na jej głosy. Liczba obserwujących wciąż rośnie i kwoty wynagrodzeń najprawdopodobniej także ;) Chcemy jednocześnie zbudować silne konto redakcji, które pozwoli wynagradzać wszystkich autorów. W przyszłości będziemy rozważać inne podejścia do rozliczeń i starać się dopasować do aktualnych warunków, takich jak stosunek cen tokenów STEEM i SBD.

Rozliczenia następują w pełni automatycznie. Po 7 dniach automat przesyła należne autorom tokeny SBD. Listę transakcji można oczywiście obejrzeć w historii konta @glodniwiedzy.

Nowe kategorie

Wraz z napływającymi autorami rośnie liczba kategorii na stronie Głodni Wiedzy. Do tej pory dominowała technologia, zarówno konwencjonalna, jak i kosmiczna, ale plan jest taki, żeby na portalu każdy znalazł coś dla siebie. Pojawiła się kategoria "Prawo", a w przygotowaniu są Historia, Kultura i Sztuka, Ekonomia i Finanse :) Jest także miejsce na zwykłych newsów, które nie kwalifikują się do innych kategorii :)

Rozwiązania techniczne

Po zalogowaniu się za pomocą Steemconnect na stronie można już głosować na komentarze innych użytkowników. Niedługo będzie także można na nie odpowiadać, więc prace interakcyjne kont Steem ze stroną dobiegają końca. Każdy użytkownik będzie miał także opcję wyboru siły głosu.

Pojawi się także możliwość zarabiania przez więcej niż 7 dni. Jeśli ktoś zalogowany na stronie zagłosuje na stary artykuł, jego autor i tak otrzyma odpowiednie wynagrodzenie :) Będzie to jedyny portal z taką możliwością, a jest o co walczyć, ponieważ niektóre artykuły będą aktualne jeszcze przez długi czas oraz ich pozycja w wyszukiwarkach się poprawia. Coraz więcej osób dociera na Głodnych Wiedzy z naturalnego ruchu internetowego, dlatego też zapraszam serdecznie do współpracy :) Wasze teksty będą żyły znacznie dłużej niż na Steemit :)


Wsparcie Głodnych Wiedzy

Zachęcam także gorąco do wsparcia inicjatywy poprzez delegację Steem Power na konto @glodniwiedzy. Przeznaczona zostanie ona oczywiście na głosowanie zarówno na teksty, jak i komentarze na portalu. Zainteresowanym służę pomocą i informacją jak tego dokonać. W najbliższym czasie powstanie także podstrona, która pozwoli tego dokonać w bardzo prosty i bezpieczny sposób :)

Dodatkowe SP, to dodatkowe wynagrodzenie dla wszystkich autorów :)


Platforma blogowa

Równolegle poza pracami nad platformą Głodni Wiedzy pracuję nad ogólną platformą blogową opartą na sieci Steem. Ze szczegółami jeszcze się wstrzymam, ale zdradzę tylko, że tworzenie blogów i ich monetyzacja będzie dziecinnie prosta. Czegoś takiego jeszcze na Steemie nie było :) Pozwoli to wyjść całej społeczności poza Steemit i tworzyć personalne blogi i portale tematyczne :)

Więcej informacji pojawi się już niedługo!

Zapraszam do obserwowania mojego konta @nicniezgrublem, gdzie pojawiać się będą takie właśnie aktualizacje i informacje o różnych ciekawych projektach, które chodzą mi po głowie :) A jest ich jeszcze przynajmniej kilka :)


 1. Głodni Wiedzy - pierwsza polska redakcja monetyzująca treści za pomocą kryptowaluty

KOMENTARZE

 • jacekw

  Pojawi się także możliwość zarabiania przez więcej niż 7 dni. Jeśli ktoś zalogowany na stronie zagłosuje na stary artykuł, jego autor i tak otrzyma odpowiednie wynagrodzenie :)

  A jak to będzie dokładnie realizowane? Otrzyma po prostu transfer z ze środków konta @glodniwiedzy?

 • saunter

  Świetnie, że tak ładnie się rozwijacie (rozwijamy? :P) i że rozbudowujecie kategorie!

  No i ta platforma blogowa to jest strzał w dziesiątkę

 • mciszczon

  Czy platforma blogowa, która się tworzy, będzie możliwa do hostowania na własnym serwerze? Jeżeli tak, to czy będzie i jak wysoka będzie ew. opłata licencyjna? Jaki jest tech stack?

  Jestem bardzo ciekawy, bo sam miałem pracować na podobnym rozwiązaniem na potrzeby własnego projektu – niestety, ale przez brak czasu stoi to na razie w miejscu. Bardzo chętnie wykorzystałbym twoją platformę, o ile będzie ona przyjazna dla deweloperów – szablony, wtyczki itp.

  Powodzenia i czekam na dalszy rozwój! :)

 • razex

  Mam dwa pytanka... Jak można "dołączyć" do ekipy redakcji?
  I jeżeli jeszcze kategoria Historia nie powstała, to mógłbym i tak przesłać mój artykół traktujący o historii w Polsce nie uczonej ?

 • veggie-sloth

  Bardzo trzymam za Was kciuki!

 • grecki-bazar-ewy

  Czyli wszystko idzie ku dobremu, gratulacje :)

 • foodini

  Trzymam kciuki! Widać, że macie szerszą wizję i to się ceni! 😉
  Jeżeli autorzy mogą działać na własnych domenach, więc pozycjonują się ich "własne" linki, dostają wynagrodzenie w zasadzie w czasie rzeczywistym (7 dni w tej branży to nic), a całość jest zautomatyzowana ze Steemit to moim zdaniem macie szansę sporo namieszać i przyciągnąć twórców z "zewnątrz".
  Gdybym mógł jakoś pomóc to jestem do dyspozycji, bo strasznie podoba mi się ten projekt. 👊

 • wolontariusz

  Czy pojawi się kategoria Natura lub Zwierzęta ?

 • krasnalek

  Obserwowałem głodnych wiedzy jakiś czas, ich pomysl oraz szybki rozwój niezwykle mi się spodobał. Postanowiłem się przyłączyć. Jako nowy autor tekstów jestem szczęśliwy i jednocześnie zaszczycony , że mogę tworzyć dla tak rozwojowego portalu, który docenia pomysl i pracę swoich twórców . Trzy razy na tak :)

 • bluu

  Już nie możemy się doczekać! Powodzenia! Rozwijajcie się dalej.

 • steembottrackerr

  <center>https://steemitimages.com/200x200/https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/81/28/3c/81283c6aed7bdb5b9f8ad73b8ce62c2f.jpg</center>

  <center>Hello @nicniezgrublem , Congratulations ✅ . Your content began to appear in the hot section.
  I am the information account of "SteemBotTracker" site.
  </center>

  <center>
  Your Informations
  Total SBD: 0.116
  Total STEEM: 4.6
  </center>

  <center>
  I recommend to increase this;
  You can make "Resteem" and advertise to the followers of the whale accounts.
  "Resteem Bot" for you;
  ✅ The most profitable Resteem Whale @hottopic has 18.500 Followers + 5200 Sp + Upvote with min +45 accounts.
  </center>

  <center>
  You can purchase "upvote" by bid bots.
  "Upvote Bot"
  ✅ The most profitable whale in the last round. @buildawhale
  </center>

  <center>
  I'm taking this message once. You need to use the #steembottrackerr tag for more information.
  Those who "upvote" this interpretation will be awarded a "UpVote" prize of 100 Sbd per week per person.
  I am a bot, I can not answer the comment. I hope I could help. Good luck. Sorry if I disturbed you.
  </center>