BLOGCZEJNalpha

Sztuką w zakaz


image.png
Źródło zdjęcia: piasecznonews.pl

Siła w narodzie jest ogromna!

Przedsiębiorca, właściciel kilku sklepów pod Warszawą wpadł na genialny pomysł obejścia absurdalnego zakazu handlu w niedzielę. Powiesił w swoich sklepach...obrazy. Oprócz samej wystawy, musiał oczywiście zmienić zapisy we wpisach rejestrowych i rozszerzyć swoją działalność na obszar kultury, ale to niewielka cena. Dzięki wystawianiu w swoich sklepach obrazów lokalnych artystów, obchodzi zakaz. Obrazy można oglądać oraz kupić. Przedsiębiorca zachęca lokalnych artystów do współpracy.

Powiem tak - kocham ten kraj i tych ludzi. Nasza pomysłowość nie zna granic. I jak pokazuje historia, to przeciwności rodzą w nas smykałkę do nowym pomysłów, idei, można rzecz - kombinowania.

Widzę w tym podwójne zwycięstwo - samego przedsiębiorcy i jego pracowników, których dzięki temu nie dotknie spadek przychodów ze sklepu, ale chyba największymi zwycięzcami są sami artyści. Bo co, jeśli takie galerie powstaną w większych sklepach (o ile pozwolą na to dziury w przepisach) i będziemy mieli w każdym markecie kilkanaście metrów kwadratowych galerii sztuki lokalnej. Dla mnie bomba!

Mam jedynie nadzieję, że włodarze tego kraju nie zaczną teraz strzelać do ludzi, którzy w tak pomysłowy i korzystny dla wielu ludzi sposób wykorzystują luki prawne. I nawet jeśli tylko mimochodem, jako efekt uboczny, zyskają lokalni artyści - to ja stoję w pierwszym rzędzie i biję głośno brawo!


Co sądzicie o tej inicjatywie?

Będą następni czy zaraz ktoś to ukręci?

Dajcie znać w komentarzach!


KOMENTARZE

 • wszystko-wolno

  idealnie :D
  w końcu sztuka trafi do galerii handlowych

 • gromneliusz

  Zajebioza <3 Bardzo dobrze zrobił ten właściciel sklepu :)

 • angatt

  Genialne :)

 • kristofm

  @ Niepoprawny, czy pamiętasz kto napisał te słowa „Obowiązkiem każdego obywatel powinno być zgłaszanie przypadków łamania prawa.” ?

 • dziobitv

  Super! Mi się podoba ten pomysł. Bystry właściciel :D

 • pozyton

  Gdyby dać Polakom tak kombinować w nowoczesnych technologiach, albo w problemach naukowych to za kilka lat latalibyśmy podziwiać taniec czarnych dziur w kwazarze OJ287.
  Tyle można osiągnąć w życiu a ludzie kombinują jak donieść na sąsiada.