BLOGCZEJNalpha

Nasz model Ferbi👀

P1040354.JPG

Dzisiaj post z zupełnie innej beczki, tak dla relaksu po ciężkim dniu. :) Chcę Wam przedstawić, mojego najlepszego przyjaciela. Jest to średniej wielkości czarno-biały kundelek, wabi się Ferbi. Imię nawiązuje do interaktywnych zabawek ze sklepowych półek furby, które pamiętam z dzieciństwa. A Wy, pamietacie je?

Obecnie piesek ma ok. 2,5 roku. Przeliczając na psie lata około 30 lat, także całe życie przed nim. Na pewno może pochwalić się sporym aptytem, głownie na obiadowe resztki z kurczaka a także na swoje psie chrupki (najbardziej lubi te chrupki dla kota :D). Jest okazem zdrowia, bardzo aktywny i lubiany na psim osiedlu. ;)

P1040475.JPG

A gdzie mieszka pupil? Dla Ferbiego został wyznaczony kąt w ogrzewanym garażu, natomisat najbardziej lubi spać w salonie za sofą. Osobiście jestem wielkim wrogiem trzymania zwierząt w kojcach czy na łańcuchu, zwłasza w zimie.! W garazu swoje kosze do spania maja również dwa koty, Leosia i Rudzio. Wbrew pozorom pies jak i koty żyją w niezakłóconej harmonii.

P1050493.JPG

P1050590.JPG

Wspomnę jeszcze, że przed ślubem w moim rodzinnym domu mieszkała ze mną Maja. Kim jest Maja.? Maja to suczka rasy pekinczyk o jasnobrązowej sierści i słodkim pyszczku a przede wszytkim mama Ferbiego.! Do dzisiaj zastanawiamy się, który burek ze wsi to tatuś. :)

Ktoś mądry kiedyś powiedział, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Ja osobiście się z tym zgadzam. A Wy ?
Psy darzą nas niewiarygodną wiernością i chonią przed niebezpieczeństwem.

P1050593.JPG

W wolnych chwilach, bardzo lubie przebywać z moim czteronogiem. Jego obecność uspokaja mnie po cięzkim dniu, zwłaszcza kiedy potrzebuje spokoju. Razem z mężem, często wybieramy się na spacery po okolicy, Ferbi zawsze jest naszym wiernym towarzyszem.

Posiadanie psa motywuje nas do codziennej aktywności fizycznej, co mogę zaliczyć jako ogromny plus.! Ostanio zauważyłam, że psy wyczuwają nasze emocje, wiedzą kiedy jesteśmy smutni. Bacznie nas obserwują i za wszelką cenę chcą aby na naszej twarzy zagościł uśmiech ( za pomocą swoich psich sztuczek). Kochani czy to nie jest wspaniałe.?

KOMENTARZE

  • julietlucy

    Pieski są wspaniałymi stworzeniami. Pamiętaj, że psy nie mogą jeść kości po obróbce termicznej. Surowe jak najbardziej (pije tu do resztek z kurczka).
    Co do życia jak pies z kotem też mam inne zdanie niż te krążące po ludziach. Pies, kot i człowiek to wspaniałe połączenie!