BLOGCZEJNalpha

Kupuj od rolnika! Czyli jak robić dobre zakupy na targu...

Nie ma to jak sobotnie, poranne TARGOWISKO ;)
Odkąd zaczęłam jeść bardziej świadomie   
nauczyłam się robić ZAKUPY NA TARGU!

 https://cdn.steemitimages.com/DQmfKsKkucxUK7ZT7mxU22NgGxmrTrswmWfALh9VowGiSpS/1.jpg


DLACZEGO POWINIENEŚ KUPOWAĆ NA TARGU?  • będzie TANIEJ 

 • będzie ZDROWIEJ 

 • towar jest bardzo RÓŻNORODNY i czasem znajdziesz perełki 

 • WSPIERASZ polskich rolników, a nie wielkie zagraniczne koncerny 

 • kupujesz w takiej cenie jaką WYNEGOCJUJESZ ;)  


JAK KUPOWAĆ NA TARGU?   • Kupuj od rolnika! Nie handlarza... Nie zwracaj uwagi na wymuskane, perfekcyjne warzywa. Mają być nieidealne, marchewki w piachu, pomidory koślawe. Przetestuj kilkanaście miejsc. Szukaj dotąd, aż trafisz idealnie. Ja na całym targu mam może z 5 stoisk, do których chodzę regularnie. 

 • Rozmawiaj! Zadawaj pytania. Możesz zdobyć wiele informacji na temat warzyw i owoców, nawiązuj dobre relacje  

 • Dotykaj, wąchaj, smakuj... Wybieraj najlepszy towar

 • Negocjuj ceny! To co lubię najbardziej ;) Na początku mogą być opory, ale z czasem nabierzesz wprawy i pewności siebie! Nie ma nic przyjemniejszego, niż satysfakcja z dobrego dealu np. zdobycie 17 sztuk avocado za 9,- PLN ;) https://cdn.steemitimages.com/DQmUvo87WyvNTsgEza4a6qwPTqkkFecS1CR6cdxoJ4yKZEX/2.jpg  Wrzucam kilka fotek z dzisiejszego targu. Te kolory, różnorodność, zapachy...


https://cdn.steemitimages.com/DQmTDYMd9dHkxeh4VspHzH1PHVcqULRrDo2K2A2e5WTUnaM/3.jpg

https://cdn.steemitimages.com/DQmWPstwXCQ1RM1d8BFfwCnNkgNPnKWPSz9zqd7ysHSicE7/4.jpg

https://cdn.steemitimages.com/DQmdhtArwAKcT9xJFzfUoYu5QaKugrW8wXRfqrYKvhaotgL/5.jpg

Kupcie sobie nawet tam jedną marchewkę i porównajcie z tym co kupujecie w sklepie. Gwarantuje, że różnica będzie zauważalna! 


Macie ochotę zrobić następne zakupy na targu?:)

 


6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

KOMENTARZE

 • veggie-sloth

  Pełna racja! Marchew ma być w ziemii, a pomidor wykoślawiony! Dobrze to ujęłaś :) Od pewnego czasu warzyw supermaketów również unikam ...ale awokado od polskiego rolnika? ;)

 • sherdzio

  Zgadzam się z artykułem. Również preferuję kupno od rolników. Od siebie dodałbym jeszcze, że warzywa i owoce prosto z "pola" są znacznie smaczniejsze - gdy po raz pierwszy spróbowałem frytek zrobionych z wiejskich ziemniaków, to byłem wniebowzięty. Następnie spróbowałem pomidorów na kanapce... to samo. One nie tylko są zdrowsze. One lepiej smakują!

 • nwacrypto

  Zgadzam się z Tobą w 100%.! Targ to jest to coś.! Po targu mogłabym chodzić całe dnie, ogladać, wyszukiwać nowości i te zapchy świeżych ekologicznych warzyw i owoców, czego chcieć więcej.?
  Muszę przyznać, że u mnie takiego wypasionego targu nie ma :(. Najbardziej urzekły mnie te piekne pomarańczowo-żółto-zielone dynie, te ozdobne i te jadalne :D aaaaa i jeszcze fioletowa papryka? Naprawdę ?
  Myślę, że powinno się wspierać polskich rolników. Wychodowanie takiego warzywka jakim jest pomidor, marchewka czy też dynia może się komuś wydawać, że to nic takiego ale moim zdaniem jest to ciężka i pracochłonna praca w którą trzeba włożyć mnóstwo serca, żeby wyrosły takie piękne dorodne pomidorki bez chemicznych oprysków. :) Zgadzacie się ze mną.?