BLOGCZEJNalpha

Zajęcia w Przedszkolu

Witajcie,

Dziś zapraszam Was na wpis, który powstał w ramach inicjatywy Tematy Tygodnia #29. Dotyczy on tematu nr 3 - Bo każdy dorosły był kiedyś dzieckiem!


W ramach mojego hobby (jak już pewnie większość z Was wie) zajmuję się tworzeniem kartek okolicznościowych. W związku z powyższym, zostałam kiedyś zaproszona przez Panią Przedszkolankę do przedszkola, aby pokazać dzieciom jak można własnoręcznie wykonać kartkę z okazji Dnia Matki.

Po ustaleniu terminu, sen z powiek spędzała mi myśl: co ja mogę przygotować z takimi maluchami (była to grupa 4-latków). Wpadłam na pomysł, że pewnie kleić potrafią - więc ja przygotuję im półprodukty, a oni w przedszkolu złożą je w całość. Jak pomyślałam tak i zrobiłam. Powycinałam z papieru różne kwiatki i liście (widoczne na zdjęciu poniżej). Następnie przygotowałam z grubszego, ozdobnego papieru bazy pod kartki i gdy nadszedł sądny dzień spakowałam potrzebne materiały i wyruszyłam do przedszkola.

1.jpg
Materiały przygotowane dla przedszkolaków

Na miejscu okazało się, że obecnych dzieci jest prawie o połowę mniej niż się spodziewałam. Pozwoliło mi to sprawniej poprowadzić zajęcia. Po przywitaniu się oraz przedstawieniu opowiedziałam dzieciom co będziemy robić oraz jakich przyrządów do tego użyjemy. Muszę tu zaznaczyć, że dzieci były bardzo zainteresowane i grzecznie słuchały co do nich mówię.

Następnie nadszedł czas na krótką prezentację wymienionych urządzeń ;) Pozwoliłam dzieciom powycinać dziurkaczami różne kształty w kartce papieru. Razem wycięliśmy kilka kwiatków maszynką tnąco-wytłaczającą. Po zakończonej prezentacji przeszliśmy z dziećmi do stolików, gdzie rozdałam każdemu przygotowany wcześniej zestaw do stworzenia własnej kartki okolicznościowej.

2.jpg
Zestaw do wykonania kartki okolicznościowej

Zestaw zawierał:

 • bazę do kartki okolicznościowej,
 • kopertę,
 • ozdobną serwetkę,
 • 4 listki,
 • 6 płatków kwiatów,
 • kółko z napisem.Następnie przeszliśmy do wykonywania kartki.

 1. Dzieci przykleiły ozdobną serwetkę na środku bazy kartki.

 2. Kolejno zostały stworzone dwa kwiatki. Dzieci przyklejały średni płatek kwiatu do dużego, a następnie mały płatek kwiatu do średniego (efekt poniżej).
  3.jpg
  Gotowy kwiatek

 3. Przygotowane kwiatki zostały przyklejone po dwóch stronach serwetki.

 4. Do kwiatków dzieci przykleiły liście.

 5. Na środku serwetki zostało przyklejone kółeczko z napisem.

 6. Każde dziecko dostało dwa koraliki do przyklejenia na środku kwiatów.

W ten oto sposób powstały piękne karteczki dla mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

4.jpg
Powstała kartka

Na tym zajęcia się nie skończyły. Miałam przygotowaną jeszcze małą niespodziankę dla wszystkich małych artystów. Każdy z nich otrzymał dyplom ukończenia kursu tworzenia kartek okolicznościowych ;)

5.jpg
Dyplom ukończenia kursu

Dzieci bardzo ucieszyły się z otrzymanych dyplomów, a mi przypomniało się jakie to fajne uczucie, gdy możesz u kogoś wywołać taki szczery uśmiech taką prostą czynnością.


Zajęcia w przedszkolu były dla mnie nowym, ciekawym doświadczeniem. Po tej wizycie nabrałam jeszcze większego szacunku do Pań Przedszkolanek, że dają radę tak codziennie dbać o te nasze dzieci.
Być może ktoś z Was zapyta czy było warto poświęcać swój czas? Odpowiem od razu - było! Uśmiechy dzieci to wspaniała nagroda.

Pozdrawiam :)

KOMENTARZE

 • zdrowie

  Rozbroiłaś mnie tymi dyplomami, to cudowny pomysł!
  Pracowałam z dziećmi przez kilka lat, więc tym bardziej brawa za tak świetnie przygotowane i poprowadzone zajęcia.

 • shogunma

  Pracuje w przedszkolu jako pan od wszystkiego. Takie delikatne zajęcie aby na emerytce nie nudziło się. Takie maluchy uwielbiają wszelkie niespodzianki, zwłaszcza gdy są chwalone i nagradzane. Świetna robota. Pozdrawiam.

 • sweetsandbeyond

  Razem z córeczka tworzymy laurki dla wszystkich członków rodziny z okazji ich świat. Dzięki za pomysł! Już od tygodnia chcę zrobić kartkę dla mamy i jeszcze się nie zabrałam. Podoba mi się Twoja koncepcja:)