BLOGCZEJNalpha

Źle zrobili zamykając te seriale - moja czołówka serialów niedokończonych.


https://cdn.pixabay.com/photo/2013/07/12/17/47/test-pattern-152459_960_720.png


Powstało wiele serialów, które zanim na dobrze zagościły w naszych telewizorach, zostały skasowane przez producenta. Wiele z nich zostało skasowanych zupełnie niesłusznie i moim zdaniem zasługują na drugą szansę.


Caprica


https://mz-prod.s3.amazonaws.com/uploads/photo/file/86097/small_original.jpg


Wielki sukces serialu Battlestar Galactica dał początek prequelowi o nazwie Caprica. Z założenia miał on wyjaśnić widzom skąd się wzięli Cyloni. Niestety producent nie dokończył dobrze nawet pierwszego sezonu i zdjął go z anteny. Szkoda. Stworzony świat był według mnie bardzo udany, a fabuła miała ogromne szanse na zdobycie szerszej publiczności. Świetnie zaprojektowane scenerie i dobrze zrobione efekty w połączeniu z bardzo ciekawą historią mogły śmiało podbić serca niejednego widza.


Firefly - Serenity


https://mz-prod.s3.amazonaws.com/uploads/photo/file/86092/small_original.jpg


Po bardzo udanym filmie Serenity przyszedł czas na serial. I podobnie jak w przypadku Caprica został zdjęty po pierwszym sezonie. Pomimo wielu nagród producent nie zdecydował się na kolejny sezon. Wielka szkoda, bo być może doczekalibyśmy się bardzo fajnego uniwersum. Szczerze mówiąc to byłbym mile zaskoczony, gdyby dano mu drugą szansę i powstałby kolejny sezon.


Stargate Universe


https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BOTEzNTY5NDY5M15BMl5BanBnXkFtZTcwMTY4MDQ3Mg@@.V1_UX182_CR0,0,182,268_AL.jpg


Świat Stargate znają wszyscy fani sci-fi. Trzeci serial - Wszechświat, chociaż doczekał się dwóch sezonów, to jest to zdecydowanie zbyt mało. Decyzja o zdjęciu serialu z anteny zapadła zbyt wcześnie. Załoga statku Przeznaczenie nie miała wystarczająco dużo czasu na rozkręcenie się. Każdy serial o złożonej tematyce wymaga według mnie przynajmniej 3-4 sezonów. Niestety producent zdecydował inaczej. Zakończenie serialu wprawdzie pozostawia furtkę do odświeżenia marki w późniejszym terminie i uważałbym to za bardzo trafną decyzję. Uniwersum Gwiezdnych Wrót może śmiało ciągnąć się przez długi czas. Udowodnił to poprzednik serialu SG-1, którego 10 sezonów oraz 3 filmy dały bardzo wiele fanom tego gatunku.


Wayward Pines


https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMTUwNzU2MTE2M15BMl5BanBnXkFtZTgwODUxOTI5ODE@.V1_UX182_CR0,0,182,268_AL.jpg


Wooow to był serial. Jeżeli go nie oglądaliście, to bardzo polecam. Dwóch agentów przybywa do miasteczka w USA w poszukiwaniu swoich zaginionych kolegów. Po jakimś czasie orientują się, że coś w całej układance nie gra i .... Po prostu musicie obejrzeć. 2 sezony świetnej rozrywki, zasługujące na kontynuacje. 


Jakie są wasze ulubione i niedokończone seriale ? Nie wliczamy Dynastii i Mody na sukces :)


KOMENTARZE

  • kusior

    Ciekawe zestawienie. Wayward Pines oraz Firefly kiedyś obejrzę.

    Mi żaden anulowany serial nie przychodzi do głowy... Natomiast mam nadzieję, że powstaną kolejne odcinki Salad Fingers...

  • zwora

    Jest ich naprawde sporo. ostatni przyklad - widziałem pierwszy sezon.muszę luknac następny.