BLOGCZEJNalpha

[Debata] Teorie spiskowe i społeczne reakcje - podziel się opinią!

question-mark-2492009_960_720.jpg

Ponieważ są osoby na steemit, które koniecznie chcą wmówić społeczności, że istnieje wojna między przedstawicielami różnych poglądów i opcji politycznych chciałbym podjąć pewną debatę z jednym z gorętszych tematów - teorii spiskowych.

Uwaga, za "teorię spiskową" w tym poście uważamy "tezę", która stoi w opozycji do powszechnego , udokumentowanego w sposób światowo uznany metodologicznie na całym świecie sposób, stanu wiedzy.

Każdy, kto skomentuje ten post zawierając kilka podpunktów wymienionych poniżej dostanie 100% mojego upvota, niezależnie od światopoglądu, opinii i przekonań.

Nikt nie będzie hejtowany ani cenzurowany, chcę zobaczyć opinie tak jak widzą to poszczególne osoby.


Komentarz powinien zawierać 4 punkty:

1. Jedna z najbardziej prawdopodobnych teorii "spiskowych" według mnie. Jeśli jest wyjątkowa trudna - podaj krótki opis (niekoniecznie sposób działania ale po prostu co znaczy).

2. Dlaczego osoby, ukrywające prawdę na temat tej teorii, nie wykasują jej doszczętnie tzn.

 • nie pozbywają się dowodów
 • nie pozbywają się ludzi szerzących te tezy

Dość istotnym w tym punkcie jest to dlaczego rządy lub wielcy tego świata są tak potężni że potrafią przykładowo bezkarnie spryskiwać nas chemią z samolotów lub, a jednocześnie nie są na tyle potężni żeby ukryć ten temat?

3. Co musiałoby się stać, żebym przestał wierzyć w tę teorię spiskową?

Proszę potraktować ten punkt bardzo poważnie i odpisać hipotetycznie co musiałoby się stać (jakie dowody jakie autorytety), żebyś uspokoił się i nie martwił daną tezą bo okaże się nieprawdą, bo przecież tylko krowa nie zmienia zdania?

4. Czy znasz inne wyjaśnienia danego zjawiska (nie jest istotne czy w nie wierzysz czy nie). Napisz TAK lub NIE, jeśli TAK to podaj jakie.

Przykładowo - wyjaśnieniem chemtrails jest kondensacja pary wodnej, a Pearl Harbor - bardzo nieszczęsny zbieg okoliczności i niekompetencja wojskowych w ocenianiu zagrożenia ataku.Osoby, które udzielą odpowiedzi dostaną 100% mojego upvote mimo, że to tylko 0,19$ (usd ok 0,5$ chciałbym więcej ale nie mam ;) ), a mam nadzieję, że inne osoby z polish się dołączą.

W tym poście w komentarzach liczy się wolność słowa, ale muszą być odpowiedzi na wyszystkie pytania każdy w zgodzie ze swoimi poglądami.

KOMENTARZE

 • monirrohan

  All the best post sir.Your post is very important.I am all time follow your post.

 • lukmarcus

  1. Rozbicie się UFO w Roswell w 1947 roku.
  2. Informacja za bardzo się rozniosła po świecie i powstało wiele mitów na ten temat. Teraz już jest za późno, a prawda nie jest istotna.
  3. Nagła i niezapowiedziana wizytacja w Strefie 51?
  4. Mógł to być balon meteorologiczny tak jak to zostało ogłoszone. Ale who cares?

 • rafalski

  1. Geopolityka dot. uchodźców (czyli że ktoś na górze nie chce walczyć z zalewem terrorystów)
  2. Święta wojna islamu trwa od dawna i cały zachód ją przegapił, jest powolna i polega na przejmowaniu genów przez rozmnażanie, dlatego ktoś komu na niej zależy nie musi się ukrywać bo nikt zagrożenia nie widział/nie widzi
  3. Politycy by musieli zacząć prawdziwą walkę z terrorystami - kule zamiast kwiatów
  4. niestety NIE

 • tomeknguyen

  1. Gwiazdy Hollywood i amerykańskiej muzyki popularnej czczą szatana i oddają się praktykom okultystycznym.
  2. Dowody wychodzą na jaw, bo wiele osób z tamtych kręgów już prawdopodobnie nie wytrzymuje tego zepsucia, Angelina Jolie zwierzyła się w jednym z wywiadów na temat jakichś sekciarskich inicjacji związanych z poniżaniem i składaniem ofiar ze zwierząt (krążą również pogłoski, że z dzieci), a Kate Perry otwarcie mówi o kanibalizmie. W amerykańskiej popkulturze ogólnie dużo jest symboliki okultystycznej, a celebryci często pokazują gesty, które nawiązują do jakiegoś dziwnego kultu.
  3. Gdyby osoby ujawniające te informacje przyznały się, że jest to np. częścią promocji jakiegoś nowego albumu, albo filmu. Niestety dotychczas żadna z tych osób nie zmieniła zdania.
  4. Jeżeli te informacje są na rzeczy, to trudno znaleźć usprawiedliwienie dla kanibalizmu i składania ludzi w ofierze, chyba że te osoby były tak naćpane, że nie wiedziały co mówiły.

 • fervi

  1. Ozjasz Goldberg to prototyp cyborga z przyszłości izraelskiej produkcji o numerze seryjnym 02JAS2-G01D|33RG

  2. Chętnie się dzielą informacją, by ludzie uznali ją za głupią

  3. Anatomia JKMa

  4. Nie jest możliwe przetrawienie takiej ilości cukru przez zwykłego śmiertelnika

  https://www.youtube.com/watch?v=Rp8JiEXNt7U

 • thedragonnis

  1. Michael Jackson został celowo zabity.
  2. W sumie to większość dowodów właśnie została zniszczona lub ukryta, bo takich klarownych nie ma. Niby jakieś były, ale dowodu na to nie ma. Uważam jednak, że koncerny - głównie Sony - miały bardzo duży interes w jego śmierci.
  3. Musiałbym zobaczyć/usłyszeć nagranie z dnia, w którym podano mu lek.
  4. Innym wyjaśnieniem jest faktyczne przypadkowe przedawkowanie leku (nie uwierzę, żeby taki lekarz nie wiedział, że nie można danego leku podawać w warunkach domowych, a takie dostał oskarżenie) lub np. próba samobójcza, a bardziej zlecenie podania zwiększonej dawki (jak w sumie robił wcześniej), ale w celu zabicia się.

 • fraktale

  uwielbiam wymyślać teorie spiskowe

 • mattuk

  1. NWO - New World Order - Nowy Porządek Świata. Łączy się to też po części z tym co pisze @tomeknguyen oraz aferą Pizza Gate z czasów wyborów w USA oraz z Twoją teorią o uchodźcach.
  2. Nie starają się tego ukryć za bardzo. Część z osób w to zamieszanych otwarcie się do tego przyznaje. Z drugiej strony mocno starają się ukryć Pizza Gate ale to pewnie z tego powodu, że przeszkodziło by im to w zdobyciu władzy.
  3. Jedną z opcji było by ujawnienie dokumentów przekazywanych sobie przez prezydentów USA, odtajnienie spotkań grupy Bilderberg
  4. niestety nie.

 • grafzero

  1. Śmierć Elvisa została sfingowana. Facet zaangażowany był w różne krzywe interesy i mógł być źródłem informacji dla FBI, dlatego stworzono mu drugie życie.
  2. Nie mają powodów - teraz Elvis i tak pewnie już nie żyje, a zaraz po jego śmierci próby wyciszania takich informacji tylko wzmogłyby zainteresowanie tematem. Lepiej było przeczekać.
  3. W 2027 jak ujawnione zostaną materiały dotyczące sekcji zwłok powinienem przestać się martwić :)
  4. Tak - to, że umarł naturalnie :)

 • appreciator

  <p>This post has received gratitude of 1.38 % from @appreciator thanks to: @rafalski.</p>

 • andzi76

  1. Walka z terroryzmem to zasłona dymna, żeby nas szpiegować, niby dla naszego bezpieczeństwa.
  2. Za dużo osób o tym wie.
  3. Nie wiem, może ujawnienie wszystkich faktów
  4. 11 Września, to był pierwszy krok w inwigilacji ludzi, zwalając na terroryzm

 • zyczu

  1. Niebocentryzm (żyjemy wewnątrz ziemii, chodzimy od spodu kuli, https://d.tube/#!/v/zyczu/qlyru233)
  2. Uznali, że lepszą strategią walki będzie wymyślenie własnej, kompletnie absurdalnej, alternatywnej teorii i wypromowanie jej - mowa o teorii płaskiej ziemii.
  3. Musiałbym polecieć w kosmos na wysokość powyżej 100km i obleciec ziemię do okoła :)
  4. Heliocentryzm, Płaska Ziemia. W przypadku obserwacji obiektów przysłoniętych krzywizną ziemii oficjalnym wyjaśnieniem jest refrakcja atmosferyczna.

 • prawdawtvmowili

  " udokumentowanego w sposób światowo uznany metodologicznie na całym świecie sposób" tam masz dwa razy sposób, ale ja nie o tym.
  uznany metodologicznie, wobec tego bym się odniósł.
  Nie jestem fanem teorii spiskowych, jednak w świecie polit-poprawności, dobra metodologia badań nie gwarantuje powszechnego uznania.
  Casus naukowca w USA, usuniętego za badania genetyczne, z których wynikało, że ludzie z jakiejś części Afryki są mniej inteligentni i ma to podłoże genetyczne. Straszny ryk o tym był. Jeśli potrzeba, spróbuje znaleźć o tym informację, bo to nie była jakaś super tajna wiedza dla nielicznych.

 • prawdawtvmowili

  1. Celowe przyzwolenie na zalew Europy tzw. "uchodźcami" w celu zniszczenia państw narodowych, dodać do tego oficjalne wypowiedzi prominentów i to żadna teoria spiskowa.
  2. Tego nie da się póki co uczynić, choć walczy się ustawami jak w DE, za krytykę można zapłacić 4000 euro kary, każdego z automatu nazywa się faszystą, rasistą, etc.
  3. Rządy państwa Zachodniej Europy musiałyby się uczciwie przyznać do pomyłki i zmienić swoje działania.
  4. Głupota(wcale nie niemożliwe);)

 • jarosalawszafran

  1. Ostatnia rozmowa telefoniczna między Jarosławem i Lechem przed katastrofą w Smoleńsku. Jarosław nakazał Lechowi lądowanie bez względu na wszystko. Tym samym zabił brata.
   A te wszystkie szopki i miesięcznice organizuje po to aby zagłuszyc swoje sumienie.

  2. Osoby bezpośrednio zainteresowane nie mają dostępu do dowodów, gdyż mają je tylko służby obcych państw podsłuchujące rozmowy z telefonów satelitarnych.
   Państwa te nie są zainteresowane ujawnieniem prawdy gdyż, w ich interesie jest aby Polska była wewnetrznie skonfliktowana.
   A gdyby prawda wyszła na jaw Naczelnik Kaczyński był by zniszczony!

  3. Ujawnienie nagrania tej rozmowy. Tylko wtedy przekonamy się czy padło zdanie "ląduj nie pierdol"!

  4. NIE

  PS: Dla tych co zaraz pomyślą że jestem z PO albo innego KODu :)
  Nie jestem zaangażowany politycznie w żadne ruchy ani partie... Mam swój rozum i potrafię analizować fakty.
  Wszystkie ofiary katastrofy w Smoleńsku darzę szacunkiem.
  I wkurzają mnie te wszystkie szopki urządzane na trumnach przez Prezesa i spółkę.

 • saladyn276

  1.Jedyna słuszna i sprawiedliwa USA - to fikcja, działania wojskowe i polityczne.
  2.W internecie i nie tylko jest masa informacji.Co powoduje zalew informacjami i trudno odizolować prawdę od przekłamania o celowym oszukiwaniu społeczeństwa.Po co się pozbywać ludzi co tylko piszą.Nic im nie szkodzą, likwidują tylko duże jednostki i mówią ,że przypadkiem miał niefarta.Nie da się czegoś w 100% ukryć choć często jest podane fakty na tacy.Ludzie są przyzwyczajeni do typu czarne i białe.
  3.Zbiegi okoliczności,aby USA nie czerpały korzyści z ataków.Podanie realnych dokumentów do sprawdzenia, a nie jakiś raportów o dostępności publicznej o bardzo małej szczegółowości.Dużo ogólników mało faktów.
  4.TAK, wyjaśnienie Stany Zjednoczone sprzedają swoja bronią podobnie jak Ruscy.Jednak to Rosji się zarzuca bycie tym złym.USA to tylko pionek za realnymi osobami którzy kierują działaniami wojennymi i politycznymi.USA nie widzące korzyści finansowej czy ekonomicznej nie przystępuje do działania.Nie wspomnę już, że FBI i CSI ich kraju jest dobre a innych państw złe.Ostatnim czasu co złego to terroryści i Korea Północna.Bez podania jakiś rzetelnych informacji, polityka wprowadzania ludzi w błąd.Na koniec dodam media tak dobrze manipulują informacjami. Amerykanie uważają, że FED instytucją państwową jednak to całkowita bzdura bo to prywatna firma, która łaskawie działa na usługach państwa- w to wierzy ponad 80 % Amerykanów.

 • curitek

  1. Ukraina dąży do odłączenia tzw. Zakerzonia od Polski.
  2. Resentymenty wobec Polski nie mogą być ukrywane, bo utrzymywanie ich jest elementem reintegracyjnej polityki wewnętrznej Ukrainy. Również Związek Ukraińców w Polsce nie odcina się od pretensji terytorialnych, o których bardzo często słychać przy okazji obchodów rocznicowych akcji Wisła.
  3. Przestałbym traktować to jako zagrożenie dla Polski gdyby:
  • Prezydent Poroszenko wyjaśnił swoje komentarze na temat powrotu tych ziem do ,,prawowitych właścicieli"
  • przestały pojawiać się wciąż nowe upamiętnienia i pomniki ludobójców z UPA
  • herszt Związku Ukraińców w Polsce, pan Tyma publicznie odciął się od banderyzmu i pretensji terytorialnych wobec Polski
  • nauczanie historii nad Dnieprem nie opierało się wyłącznie na krzewieniu kultu UPA
  1. ad 4. TAK, Ukraina gra z nami ostro, bo czuje poparcie USA. Wszak CIA wspierała niedobitki po Banderze już w latach '40. Obecnie Ukraina dla ,,najwspanialszej armii świata" to miejsce, gdzie mogą prowadzić wojnę zastępczą z Rosją i dalej destabilizować region, czyli to co Imperium Dobra lubi najbardziej. Nasze wrażliwości Amerykanów obchodzą tyle, co zeszłoroczny śnieg, albowiem jesteśmy ich najtańszym sojusznikiem (niestety). Sami też popieramy jedną ze stron wewnętrznego konfliktu na wschodzie i wygląda na to, że polskie władze i znacząca część społeczeństwa kochają USA bardziej niż Polskę, toteż okoliczności nie po myśli naszych sojuszy są przez naszych włodarzy wyciszane i bagatelizowane.

 • alcik

  Fajny eksperyment. Choć przez chwilę miałem wątpliwości czy to słuszny pomysł dawać upvote'y za teorie spiskowe w internetach ;-P.Zwłaszcza, że wydaje się, że w wielu przypadkach punkt 3 a zwłaszcza 4 jakoś się słabo sprawdza :-(.

 • synchrotronics

  https://www.youtube.com/watch?v=aQ0lIKO0X-s
  Ad. 1 Na dnie Bałtyku grupa szwedzkich badaczy zidentyfikowała artefakt o nieznanym pochodzeniu, który był najprawdoodobniej niezidentyfikowanym obiektem latającym. Wykonano szereg badań w tym echograficzne, sporządzono dokumentację filmową, pobrano próbki z obiektu. Grupa została zmuszona do milczenia, a w mediach pojawiły się fejki filmowe i rysunki o charakterze "artist representation". Filmy fejki dostępne w youtube.com można porównać z tym filmem, którego do tej pory nikt nie usunął. Warto zrobić kopię.
  Ad 2. Pozbycie się dowodów jest kłopotliwe, bo informacja początkowo obiegła świat lotem błyskawicy, i zbyt wielu ludzi się o tym dowiedziało. Brutalne uciszanie wszystkich jest w takiej sytuacji niemożliwe i może tylko zwiększyć podejrzenia opinii publicznej
  Ad 3. Na to jest już za późno, istnienie filmów i rysunków fałszujących to wydarzenie potwierdza, że komuś zależy na ograniczeniu rozprzestrzeniania się tej informacji. Sprawdź film na czasie 5:52 jeśli nie masz czasu obejrzeć całego.
  Ad 4. Możliwe, że to jakiś inny obiekt np. wojskowy albo artefakt historyczny, ale nieudolna metodologia kontroli informacji potwierdza, że obywatele nie są rzetelnie informowani przez agencje informacyjne i rządy, a w zamian podawane są do wiadomości idiotyczne wyjaśnienia, które są obrazą zdrowego rozsądku i inteligencji przeciętnego człowieka.

 • as66

  Pojęcie "teoria spiskowa" jest zbyt wieloznaczne, są teorie i są "teorie". Dla mnie znaczna część "teorii spiskowych" nie jest nawet warta rozważenia.

  Założenia wstępne:
  A. - Istnieją ludzie, którzy nie liczą się ze zwyczajowym (europejskim/łacińskim) rozumieniem prawa, moralności i prawdy
  B. - Część z tych ludzi ma cele niegodziwe i je realizuje według swojej ideologii/cywilizacji
  C. - Do osiągnięcia tych celów używają oni WSZELKICH MOŻLIWYCH METOD I ŚRODKÓW, DLATEGO jeśli coś przyniesie efekt, a jest WYKONALNE, zostanie WYKONANE


  Odpowiedzi na punkty:

  ad 1. Przykładowo: 11 września 2001

  ad 2. a) "nie pozbywają się dowodów" - założenie trudne do obrony (że się nie pozbywają), niemniej pozbycie się wszystkich dowodów jest awykonalne, nikt nie ma pełnej władzy nad człowiekiem
  b) "nie pozbywają się ludzi szerzących te tezy" - likwidacja fizyczna osób jest dla szarego człowieka poza możliwością udowodnienia, jednak "likwidacją" jest także:

  • "zamilczanie" tematu/człowieka,
  • ośmieszanie, deprecjonowanie ludzi
  • propagowanie ośmieszonych wersji danego/podobnego zdarzenia
  • eliminacja z obiegu "nieodpowiednich" treści - kasowanie kont, usuwanie treści z portali, itp.
   a istnienie takich zachowań trudno jest zanegować.

  ad 3. Argumenty racjonalne, nie będące w sprzeczności z jakimikolwiek pewnymi faktami dotyczącymi danego zdarzenia.

  ad 4. TAK.
  Pazerność autorów "zdarzenia" dała niepodważalny argument "teoriom spiskowym" i uczyniła wszelkie WYLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE budynków, możliwości spiskowców, użyte środki, itp. ZBĘDNYMI.

  1. pierwsze uderzenie 8:46, drugie zawalenie 10:28.
  2. O godzinie 17:20 ZOSTAJE WYBURZONY w sposób KONTROLOWANY wieżowiec WTC7 a)
  3. NIE MA FIZYCZNEJ MOŻLIWOŚCI ZAMINOWANIA BUDYNKU W CIĄGU 7 GODZIN, pominąwszy BRAK prawnych i logicznych PODSTAW WYBURZENIA.

  Wniosek:
  TEN KTO PRZYGOTOWAŁ wysadzenie WTC7 PRZYGOTOWAŁ lub przynajmniej WIEDZIAŁ o zamachu na WTC1 i WTC2. Wyburzenie WTC7 w przypadku braku zawalenia się WTC1 i WTC2 byłoby całkowicie nie do przyjęcia dla opinii społecznej, byłoby wręcz ABSURDALNE.


  a) poniżej porównanie: zwykłe wyburzenie kontra WTC7 oraz film o wyburzeniach:

  [link to YT!] https://www.youtube.com/watch?v=D7Rm6ZFROmc

  https://www.youtube.com/watch?v=sK50So-yYRU