BLOGCZEJNalpha

15# Chipy - znak szatana czy rewolucja przyszłości


          
Witam wszystkich na moim blogu. Przyszedł czas na poruszenie tematu o ,, chipach ''.


Pewnie części z was przyjdzie na myśl, znowu jakieś wymyślone teorie spiskowe. To właśnie jest rzeczywistość. Już koło 2000 roku mikrochipy były wielkości 1 cm to można sobie wyobrazić jakiej są wielkości teraz. Różnią się zapewnie jakie mają pełnić funkcje: śledzenie, autoryzacja, uśpiony stan czy  skomplikowaność działań. Dodatkowo firmy chwalą się otwarcie swoją genialną i nowoczesną technologią. Nawet tworzą klipy i reklamy zachęcające do kupna, że produkt jest rewolucją i krokiem ku przyszłości. Przytoczę definicje co to konkretnie ,, chip '' mam na myśli :  


RFID  wykorzystuje fale radiowe zarówno do zasilania układu elektronicznego,  oraz przesyłania danych na odległość. RFID zbudowany jest z procesora  (IC) i anteny. Czytnik przy pomocy anteny nadajnika wytwarza falę  elektromagnetyczną o częstotliwości rezonansowej układu odbiorczego. RFID po skondensowaniu odpowiedniej ilości energii wysyła odpowiedź,  która zawiera kod znacznika. 


                                                               Wikipedia


Obecnie daną technologię wykorzystuje wiele rzeczy jak karty płatnicze, biletowe, kontrolne w pracy. Coraz częściej pracodawcy chętnie korzystają z śledzenia pracownika jak tylko mogą. Najlepiej jakby pracownik mówił, że jest na działce i musi coś zrobić, a pracodawca na ten dzień nie ma pracownika i chce wymusić jego przyjście, to sprawdzi gdzie on jest faktycznie. Jak skłamie to będzie jakaś konsekwencja. To tylko początek, na celu ma ograniczyć gdzie dana osoba robi w wolnym czasie choć całkowicie do niej należy ten czas. Pracodawcy może się to nie spodobać. Jedni powiedzą nie wymyślaj tak nigdy nie będzie - tego nie jesteśmy pewni. Wręcz przeciwnie w dalekiej przyszłości do takich sytuacji będzie dochodzić.
Na razie nie było na większą skalę przymusowego chipowania ludzi. Jednak nasze pupile i zwierzęta już od jakiegoś czasu są chipowane. Pomaga to odnaleźć np: naszego pieska gdy się zgubi. Jak widzimy nie tylko ma negatywne cechy jeżeli jest wykorzystywany w odpowiedni z założenia sposób. Zakładając od razu, ze nikt nie włamie się do sytemu kontroli chipa. Innym pozytywną rzeczą jest możliwość odnalezienia zagubionej osoby lub jej ostatniej lokalizacji. Nic nie jest doskonałe, na pewno osoby porywające daną osobę wiedzieliby o nadajniku. 
Dla państw bardzo praktyczne jest użycie chipów które skontrolują i dadzą znać, gdy dana osoba za długo przebywa w USA. Gdzie zaraz będą mogły zadziałać specjalne służby. Co znacząco inwigilacja u obywateli by się zwiększyła. To żaden problem dodać do funkcji chipów - jaką mamy temperaturę, ciśnienie itp. Z drugiej strony może poinformować o naszym złym stanie odpowiednie służby. Kolejnym zastosowaniem jest możliwość otwierania drzwi domu. 
Ważną sprawą jest decydowanie o dobrowolnym podaniu się zabiegu - chipowania implantu czy odmowa. Teraz może zdziwić taka możliwość, jednak za np : 100 lat jak wszystko będzie ze sobą połączone to może stać się tak, że nie będziemy mogli wejść na osiedle, do metra, galerii czy na parking. To nie jest wcale science- fiction. Tylko duże prawdopodobieństwo przyszłości. Może się okazać, że osoby bez chipu będą ,, gorsze '', bez dostępu. Bardzo zaciekle  nasza ,, kochana Unia Europejska " dąży, aby do obiegu weszły już częściowo różne chipy, co według ich poprawi poziom życia ( czyj ich czy nasz). W Polsce i nie tylko, na całym świecie promuje nowoczesność i bezpieczeństwo implantów. Ostatnio nawet patent dostał pozwolenie na używanie u ludzi. Nie wszystkie czynności muszą mieć związek z NWO , jednak nowy porządek świata widocznie planuje użyć genialnego dla nich broni przeciwko ludzkości ( choć wiarę w daną teorie pozostawiam wam ). Nie muszę chyba dodawać, że konkretne częstotliwość fal wpływa na zachowanie i nastrój ludzi ( patrz pojazdy używanie przez policje podczas zamieszek). 


Starałem krotko i tak nawet nie omówiłem wszystkich zagadnień, tylko te najważniejsze. Polecam samodzielnie poszukać w internecie. Daje linka do filmu z wykopu który ma już 8 lat : 


https://www.wykop.pl/link/248016/reklamy-chipow-rfid-juz-w-telewizji/


Źródła: portalprawait.com/entry/chipowanie-ludzi-gdy-science-fiction-staje-sie-rzeczywistoscia/


pl.wikipedia.org/wiki/RFID


www.odkrywamyzakryte.com/chip-rfid/


Obrazek:  parezja.pl/australia-rozpoczela-wszczepianie-ludziom-mikrochipow/
                            Dziękuję za uwagę !!!


Czekam na wasze zdanie jaka będzie wizja ludzkości z chipem. 


                      


KOMENTARZE

  • msmp

    Absolutnie się z Tobą zgadzam, że wizja chipowania ludzi jest wielce prawdopodobna. Szczerze mówiąc nawet skłaniam się do tego, że tak właśnie będzie.
    Ludzie będą mamieni niesamowitymi korzyściami z tego wynikającymi - bezpieczeństwem, wygodą, troską o zdrowie, wymogami postępu technologicznego, itd., i sami w większości przypadków będą się dobrowolnie poddawać temu procesowi.
    A co do teorii spiskowych, choć powiem to żartobliwie, to osobiście uważam, że największą teorią spiskową jest twierdzenie, że nie ma teorii spiskowych na świecie :)
    Pozdrawiam Cię.