BLOGCZEJNalpha

🤠 Poznaj 8 miejsc, które warto zobaczyć w Kuala Lumpur!
Kolejnym przystankiem w mojej podróży jest Malezja ze swoją ogromną stolicą Kuala Lumpur!

Zatrzymaliśmy się w centrum tego miasta, aby poznać bliżej jego mieszkańców i przekonać się w jakim rytmie bije jego serce.
Jeżeli zastanawiacie się, co warto zobaczyć w tej olbrzymiej metropolii to przygotowałam dla Was plan wycieczki, który pozwoli na zobaczenie miejsc, moim zdaniem najciekawszych.

Zaczynamy!


1. China Town - Petaling Street


Tutaj zaczyna się nie tylko trasa naszej wycieczki, ale również historia całego miasta.

Miejsce to zostało założone w 1857r., a w 2003r. przeszło renowację i z powodzeniem funkcjonuje do dziś. 


Z racji tego, że dzielnica położna jest wysoko, co zapobiegało powodziom, to właśnie tutaj osiedlali się pierwsi mieszkańcy, którzy przybyli w to miejsce.

Jak wskazuje nazwa dzielnicy, byli to głównie Chińczycy, którzy pracowali w lokalnych kopalniach.

To właśnie dzięki nim Kuala Lumpur zaczęło się rozrastać i urosło do tak olbrzymich rozmiarów, a dzielnica zyskała miano Starego Miasta.


Obecnie na Petaling Street, na którym znajduje się China Town, znajdziecie dziesiątki straganów proponujących najróżniejsze produkty.

Najczęściej są to podróbki znanych marek, które możecie tu kupić za ułamek ich sklepowej ceny.
Znajdziecie tu również liczne restauracje i stragany, a na nich ogromny wybór lokalnych dań.
Króluje tu kuchnia chińska oraz indyjska, więc polecam odwiedzić to miejsce jako pierwsze, w porze śniadaniowej i nabrać tu sił, przed kolejnymi punktami wycieczki.  Warto zobaczyć to miejsce również wieczorem, ponieważ kiedy zapada zmrok zapalane są piękne chińskie lampiony, które nadają temu miejscu wyjątkowego uroku.    


2. Sri Maha

Ta hinduska świątynia została wybudowana na prywatne zlecenie w 1873r. i co ciekawe dopiero w 1920r. została  otwarta dla wszystkich odwiedzających.

Ta budowla robi ogromne wrażenie ze względu na liczne figury, które zdobią jej dach oraz wnętrza.
Znajdziemy na nich cały przekrój bóstw i postaci, w które wierzą hindusi.
Zobaczyć możecie tutaj podobizny Sivy, Lakshmi, Ganeshy oraz innych bóstw.

Zdobione złotem i cennymi kamieniami posągi przedstawiają sceny ukazujące historię powstania hinduizmu i pozwalają lepiej poznać tę religię.

Wewnątrz urzędują mnisi indyjscy, którzy udzielają miejscowej ludności błogosławieństw, odprawiają rytuały i dbają o czystość w świątyni. Jak w wielu podobnym miejscach, również tutaj, przed wejściem należy okryć ciało i zdjąć buty.3. Central Market


W pobliżu świątyni Sri Maha znajdziemy wybudowany w 1888r. Central Market.

To miejsce w którym obecnie znajdziecie ogromne ilości rękodzieła tworzonego przez artystów reprezentujących różne mniejszości zamieszkujące to barwne miasto.

To obowiązkowy punkt wycieczki dla wszystkich koneserów sztuki.
Wewnątrz znajdziemy sklepy z tradycyjnymi ubraniami z Indii czy Chin, rzeźbami czy obrazami tworzonymi na zamówienie. To miejsce jest pełne kolorów i świetnie obrazuje, jak różnorodnym miastem jest Kuala Lumpur. Warto poświęcić czas na to, by zobaczyć te wszystkie dzieła sztuki i kupić oryginalne pamiątki, jakich z pewnością nie znajdziecie na ulicznych bazarach. 


Oprócz tego, że na Central Market kwitnie handel, budynek ten jest również miejscem w którym miejscowa ludność obchodzi swoje święta i tłumnie przybywa aby wspólnie je celebrować.  4. Kasturi Walk


Znalezienie pamiątek i obejrzenie wszystkich sklepów w Central Market na pewno zajmie Wam sporo czasu i możecie zrobić się głodni.

Miejscowi doskonale o tym wiedzą dlatego tuż obok znajdziecie deptak Kasturi.

W tym miejscu nie tylko zjecie pyszne, lokalne dania i zaspokoicie pragnienie kolorowymi sokami.

Możecie tu kupić również plecaki, koszulki, chusty a nawet zabawki!

Liczne stragany umieszczone są pod przepięknymi łukami zdobionymi w chińskim stylu.

Kasturi Walk ma naprawdę wyjątkowy klimat, który udziela się wszystkim, którzy zdecydują się spędzić chwilę w tym miejscu.

5. Forest Eco Park - Bukit Nanas


Miejsce to uznaje się za kolebkę kultury malajskiej w tym regionie.

W 1857r. powstała tu kopalnia, która zaczęła przyciągać ludność, chętnie osiedlającą się w jej okolicach.  Pierwotna nazwa tego miejsca, czyli „Bukit Nanasa” to w dosłownym tłumaczeniu „Wzgórze Ananasów”, które rosły tu bardzo licznie.

W 1906r. miejsce to stało się rezerwatem, który do dziś zajmuje powierzchnię ponad 9 hektarów. Jego nazwę zmieniano kilka razy, ale ostatecznie przyjęto, że jest to Forest Eco Park. 


Teren ten porastają liczne gatunki egzotycznych roślin, które możemy podziwiać w zupełnie wyjątkowy sposób! Nad rezerwatem, na dużej wysokości, zostały zainstalowane widokowe kładki, które pozwalają na oglądanie bujnej roślinności z góry.


Oprócz lasu, świetnie widoczna jest z nich również panorama całego miasta.  

Uwaga! Po parku grasują małpy, które skaczą z drzewa na drzewo i zaczepiają turystów!          6. Menara - KL TowerTuż za rezerwatem znajdziecie jedną z dwóch budowli charakterystyczny dla Kuala Lumpur – wieżę telewizyjną Menara, zwaną też KL Tower.

Budynek ma aż 421 metrów wysokości i został zbudowany w 1994r.

Punkt widokowy umieszczony jest na 282 metrze, czyli znajduje się wyżej niż punkt na wieżach Petronas.

Nie jest to „zwykły balkon” ale restauracja, która umożliwia obejrzenie panoramy miasta w 360 stopniach. Całość jest przeszklona, więc chodząc dookoła możecie podziwiać dowolnym punkt w Kuala Lumpur.  

Ceny biletów wahają się od 20 PLN dla dzieci do 49 PLN dla dorosłych.


To naprawdę monumentalna budowla, która ma symbolizować dążenie w naszym życiu do perfekcji.  

Wieża robi też ogromne wrażenie oglądana z dołu i to nie tylko za dnia, ale również w nocy!

Kiedy zapada zmrok włączane są piękne, kolorowe światła, które widoczne są w całym mieście i jego okolicach.

Ten widok zapiera dech w piersi!

7. Petronas Towers
Te budowle na pewno widzieliście nie raz w filmach czy programach podróżniczych.

Są symbolem Kuala Lumpur i dumnie górują nad całym miastem.  

Budowę tego miejsca ukończono w 1998r. i od tego momentu, aż do 2004r. były to najwyższe budynki na świecie!  

Konstrukcja ma aż 452 metry, liczy 88 pięter a na 276 metrze znajdziecie taras widokowy, który pozwoli Wam podziwiać panoramę miasta z nieco innej perspektywy niż taras na Menarze.
Ceny biletów dla dorosłych to 80 PLN za osobę.

Co ciekawe, wieże budowały dwie osobne firmy, a druga z wieży została oddana miesiąc wcześniej, pomimo tego, że prace nad nią rozpoczęły się z miesięcznym opóźnieniem.

Charakterystycznym elementem budowli jest most łączący obie wieże – znajduje się on na 41 i 42 piętrze budynków. Mierzy 58 metrów i rozciąga się na wysokości aż 170 metrów!Jest to budynek biurowy, a firmy, które stać na wynajęcie tu powierzchni uchodzą za bardzo prestiżowe.

Oprócz tego na terenie budowli znajdziemy centrum handlowe z licznymi sklepami i restauracjami, muzea, galeria sztuki, meczet a nawet filharmonię!  

Budowla szczególne wrażenie robi wieczorem dlatego plan mojej wycieczki ułożyłam tak, aby dotrzeć tam po zmroku. Podświetlenie wież sprawia, że ich widok na bardzo długo zapadnie w Waszej pamięci!  8. Park KLCC – Lake Symphony

Po całym dniu atrakcji możecie odpocząć w parku, który położony jest zaraz przy wyjściu z Petronas Towers.

Cały teren jest bardzo zadbany - pięknie przystrzyżona trawa, liczne jeziorka i altanki sprawiają, że warto posiedzieć w nim przez jakiś czas czekając wodne przedstawienie.

Lake Symphony to fantastyczna gra światła, kolorów i wody tryskające w rytm muzyki z licznych fontann.
Przedstawienie zaczyna się około 20:00 i trwa 30 minut.

Można podziwiać je z parkowej ławki i dzielić się wrażeniami z całego dnia spędzone go w Kuala Lumpur.  

Mam nadzieję, że będziecie mieli okazję poznać uroki tego wyjątkowego miasta i skorzystacie wówczas z planu wycieczki, który dla Was przygotowałam.
Zwiedzanie rozpoczęłam o godzinie 10:00, a zakończyłam (poruszając się pieszo) o około 20:00. Korzystając z moich wskazówek macie gotowy przepis na spędzenie fantastycznych chwili i podziwianie niezwykłych widoków w stolicy Malezji.
Dajcie znać, która z atrakcji podoba Wam się najbardziej i koniecznie chcielibyście ją zobaczyć?

Czekam na Wasze komentarze! :)
Cała nasza wyprawa finansowana jest wyłącznie ze środków pozyskiwanych na Steemit dlatego, jeżeli podobają Wam się moje artykuły, zostawcie upvote i obserwujcie mój profil.@see-it-feel-itKOMENTARZE

 • informator

  [BOT] Witamy see-it-feel-itpl na #polish, tagu używanym przez Polaków do publikacji polskich treści w ekosystemie Steem (np. Steemit czy Busy). W ekosystemie Steem wspiera się oraz nagradza się nową i autorską twórczość.

  • Plagiaty oraz kopiowanie cudzej twórczości są niemile widziane przez społeczność i mogą doprowadzić do ukrywania wszystkich publikowanych postów danego użytkownika.
  • Wszelkie szczegóły związane bezpośrednio z twoim kontem i twoimi postami znajdują się na steemd.com.
  • Posty zawierające takie rzeczy jak nagość, pornografia, wulgaryzmy czy przemoc powinny zawierać dodatkowo tag #nsfw (Not Suitable/Safe For Work).
  • Wiele ciekawych i bardziej szczegółowych informacji można przeczytać w FAQ dla zupełnie początkujących użytkowników Steemit.
  • Parę dobrych praktych na temat zachowania na steem przeczytasz tutaj.
  • Posiadamy polski serwer Discord.
  • Istnieje polski kanał na oficjalnym czacie, który wymaga osobnej rejestracji.
  • Jeżeli chcesz ładnie formatować swoje posty, to spójrz na poradnik stworzony przez społeczność Markdown.
  • Przegląd wydarzeń i informacje o polskich, steemowych tagach, możesz znaleźć na @kurator-polski.
  • Lista wszystkich tagów wykorzystywanych przez polskich użytkowników znajduje się tutaj
  • Tutaj uzyskasz parę informacji nt. wspierania danych tagów tematycznych przez kuratorów.
   Jeżeli uważasz, że glos bota jest niesluszny, napisz to pod tym komentarzem.

 • veggie-sloth

  Piękne zdjęcia! Piękna wycieczka! Myślę, że odpoczynki co kilka godzin, szczególnie w takim klimacie wskazane :) Jak jest z wodą? Może to głupie pytanie, jednak pamiętam, że w Kambodży, kraju za 1 $, woda również kosztowała tyle, czyli więcej niż w kraju, co przy litrach dziennie wypitych było sporym w sumie wywatkiem :)

 • introduce.bot

  ✅ @see-it-feel-itpl, I gave you an upvote on your first post! Please give me a follow and I will give you a follow in return!<br><br>Please also take a moment to read this post regarding bad behavior on Steemit.

 • dronojad

  ależ tam kolorowo ;-) super zdjęcia i świetny tekst. Magiczne miejsce.

 • gtg

  Ja tam jestem jednak zwolennikiem zdjęć o mniejszej saturacji, less is more, nie żeby w ogóle, ale ciągnięcie suwaka do oporu w prawo sprawia, że potem takie zdjęcia wyglądają bardzo nienaturalnie.