BLOGCZEJNalpha

DZISIAJ ŚWIĘTUJĘ! 2 LATA NA STEEMIT! - Podsumowanie + kilka rad dla nowych użytkowników

2 LATA STEEMIT - zdjęcie nr 2.jpg

Dzisiaj mija 2 lata odkąd jestem na platformie Steemit! AAAAAAAAA!!!!!!!!! Niewiarygodne. Wydaje się jakby to było wczoraj. Cóż to była za wspaniała przygoda do tej pory!!!!

Bez tytułu.png

Czyste szaleństwo! Trudno w to uwierzyć ale Steemit ma już ponad milion użytkowników a ja dołączyłam do tej platformy jako 26,499!!! Co ciekawe,

 • byłam tu kiedy post z pierwszym damskim make-up tutorialem zarobił dokładnie 31,543.06 $, a wpis-parodia z męskim make-up'em ponad 10,000.00 $.

 • byłam tu kiedy posty z introduceyourself osiągały kwoty od kilku do kilkunastu tysięcy dolarów a życie niektórych ludzi zmieniło się na zawsze (np. How Steemit Has Changed My Life: From living on $1/day and 3 hours of electricity to Having over $41,319 - ten wpis zarobił ponad 18,000.00$).

 • byłam tu kiedy @ned i @dan codziennie komentowali i upvote'owali innych użytkowników starając się rozwijać platformę i stymulować ją krok po kroku.

 • byłam tu kiedy Steem osiągnął cenę 8,19$ i kiedy był wart poniżej 0,10$

 • byłam tu kiedy Steemit zmienił logo z niebieskiego na zielone.

 • byłam tu kiedy powstawały wspaniałe projekty i aplikacje mające na celu rozwijać platformę i ułatwiać korzystanie z niej innym użytkownikom.

MOJE POCZĄTKI CZYLI JAK TO SIĘ WSZYSTKO ZACZĘŁO...

O Steemit dowiedziałam się od mojej szwagierki i jej męża. Za co w tym miejscu chciałam im bardzo podziękować! Zafascynowana nową ideą blogowania, postanowiłam się zarejestrować. Nie miałam pojęcia czym jest bitcoin a tym bardziej nie rozumiałam pojęcia blockchain. Chciałam po prostu pisać... - Wszystkiego się nauczysz po drodze - pomyślałam... i tak właśnie było :)

MÓJ PIERWSZY POST CZYLI MOJE #INTRODUCEYOURSELF

Mój pierwszy post był małym "falstart'em" gdyż nie potrafiłam jeszcze prawidłowo publikować moich wpisów i #introduceyourself poszedł bez zdjęcia i weryfikacyjnej kartki. Tak, dokładnie - weryfikacyjna kartka z nazwą konta oraz datą była absolutnym must have każdego #introduceyourself.

Kiedy w końcu udało mi się prawidłowo napisać post i załadować zdjęcia (nadal bez kartki weryfikacyjnej o czym się dopiero dowiedziałam z komentarzy pod postem) to jedyne co mi pozostało to najechać myszką na mały prostokąt i nacisnąć POST. Jakież to były emocje i stres! Przecież to jest na zawsze. Tego nie można już cofnąć - pomyślałam. Czy aby wszystko dobrze napisałam, czy nie zrobiłam błędów, czy to w ogóle ma sens? Ale nie było odwrotu i pierwszy post poszedł w świat...

Bez tytułu.png

Mój pierwszy (właściwy) post zarobił 19,36$, miał 36 głosów i 15 komentarzy.

NAJLEPSZY POST

Może nie tyle najlepszy co najwyżej upvote'owany. Nie potrafię nawet opisać jakie emocje mi wtedy towarzyszyły. Na początku kiedy opublikowałam post byłam trochę rozczarowana gdyż liczyły się pierwsze minuty a mój wpis nie miał większego zainteresowania. Lekko zrezygnowana postanowiłam nie obserwować już sytuacji tylko położyć się spać. Jakież było moje zdziwienie i szok kiedy rano zobaczyłam sumę upvote'ów i komentarzy pod moim wpisem. To był prawdziwy kopniak motywacyjny! Nie mogłam dojść do siebie przez chyba tydzień, niedowierzając w to co tak naprawdę się stało.

6,523.97 $, 365 upvote'ów i 81 komentarzy!

Bez tytułu.png

POST Z KTÓREGO JESTEM NAJBARDZIEJ DUMNA

Nigdy nie przypuszczałam, że ta platforma będzie środkiem do spełniania moich marzeń. Jednym z nich było posiadanie werandy za domem gdzie mogłabym się relaksować z mężem i zapraszać rodzinę i znajomych na grilla. Dlatego też, postanowiłam wypłacić część środków zarobionych na platformie i wydać je na materiały potrzebne do zbudowania werandy. Mój mąż złota rączka, moje dekoracyjne zdolności, kilka cichych dni między nami i Steemit Dolary pozwoliły na to aby po 2 miesiącach, cieszyć się nowym, wyjątkowym miejscem z tyłu ogrodu.

Ten post to efekt naszej wspólnej pracy i symbol tego jakie możliwości daje PLATFORMA STEEMIT - dlatego jestem z niego taka dumna!

Angielska wersja
Bez tytułu.png

Polska wersja
Bez tytułu.png

CIĄŻA I MACIERZYŃSTWO

To czas, który był dla mnie szczególnie ważny i chciałam go właściwie przeżywać. Ponadto, na pewno domyślacie się, że szczególnie dużo czasu na pisanie też nie było... Dlatego też postanowiłam sobie zrobić małą przerwę, zaglądając na platformę od czasu do czasu, jedynie w roli obserwatora.

Bez tytułu.png

POLSKA SPOŁECZNOŚĆ CZYLI TAG #POLISH

Po jakimś czasie ponownie wróciłam do pisania postów. Wszystkie moje artykuły były dotychczas w języku angielskim i mimo iż jestem po filologii angielskiej to jednak bardzo tęskniłam za swobodą używania ojczystego języka. Pamiętam, kiedy pod jednym z moich angielskich wpisów otrzymałam informację od @lukmarcus o błędnym użyciu tag'u #polish (odnosił się on wtedy do narodowości mojej bohaterki) i tak się dowiedziałam o społeczności #polish w której z miejsca się zakochałam i tak mi zostało do dziś...

Bez tytułu.png

TAG PL-KOBIETA

Nowy Tag, którego jestem opiekunką, dedykowany wszystkim kreatywnym Paniom na Steemit. Bardzo ważny dla mnie projekt, który mam nadzieję mocno rozwijać. Więcej informacji o tym znajdziecie tutaj

pl-kobieta (1) - logo właściwe.jpg

LEKCJE ODROBIONE CZYLI CZEGO SIĘ NAUCZYŁAM PRZEZ 2 LATA - GARŚĆ PORAD

Przez dwa lata nauczyłam się kilku rzeczy, które były dla mnie ważną lekcją i które być może przydadzą się również nowym użytkownikom.... A więc oto one:

 1. bądź prawdziwy, pisz o tym co znasz i lubisz
 2. spędź trochę czasu nad oryginalnym tytułem i pierwszymi zdaniami, które przyciągną uwagę pozostałych czytelników.
 3. wzbogać swój artykuł ciekawymi grafikami lub zdjęciami - najlepiej własnymi (im więcej Twojego wkładu, tym lepiej)
 4. udzielaj się - aktywnie głosuj i komentuj posty innych użytkowników
 5. odpowiadaj na wszystkie komentarze.
 6. używaj odpowiednich, popularnych i znanych tag'ów.
 7. pamiętaj, że nie liczy się ilość postów ale ich jakość.
 8. ciesz się i okazuj entuzjazm z sukcesów innych osób
 9. nie pisz w komentarzu rzeczy takich jak "super post" tylko zaoferuj jakąś wartość i pokaż, że przeczytałeś/-aś artykuł.
 10. nie plagiatuj!

PODSUMOWANIE W LICZBACH CZYLI GDZIE JESTEM TERAZ

Reputacja: 59.1
Steem Power: 2,442.838
Steem Power z delegacją: 8,001.10
Followers: 1188
Liczba postów: 48
**Liczba komentarzy:**691
**Liczba oddanych głosów:**2568
Liczba otrzymanych głosów: 2719

Miło było również znaleźć się w ostatnim zestawieniu @boddhisattva 135 najbardziej efektywnych kuratorów w polskiej społeczności na 5 miejscu!

2 LATA STEEMIT - 4.jpg

PODSUMOWANIA CIĄG DALSZY

2 lata to nie tylko liczby i statystyki ale przede wszystkim nowe, wspaniałe znajomości, którymi codziennie się chwale moim bliskim opowiadając o Was wszystkich. To możliwości i wiedza dzięki którym poszerzam horyzonty i rozwijam się w wielu dziedzinach.
To jest właśnie, moim zdaniem, prawdziwa wartość Steemit za którą jestem ogromnie wdzięczna! Dziękuję Wam za wszystko.... Za to, że jesteście ze mną - za Wasze komentarze i nieustanne wsparcie.

Wierzę w Steemit i już się nie mogę doczekać tego co przyniesie przyszłość. Cieszę się ogromnie, że mogę być częścią tej społeczności i świadkiem wszystkich zmian.

A TERAZ WYPIJMY ZA SUKCES TEJ PLATFORMY ORAZ ZA WSZYSTKICH, KTÓRZY SĄ LUB BĘDĄ NA JEJ POKŁADZIE!

NA ZDROWIE!!!

DSC_0238.jpg

P.S. To jest chyba mój szczęśliwy dzień... Nie dość, że obchodzę piękną, 2 rocznicę na Steemit, to jeszcze wygrałam dwa konkursy #pl-filmy, oraz #pl-rekodzielo. Chyba powinnam dzisiaj zagrać w Totka :)

Tymczasem pozdrawiam Was gorąco i uciekam świętować!

Ściskam!
sisters 6 (1).jpg

KOMENTARZE

 • veggie-sloth

  Dwa lata, o raju! Wielkie gratulacje :) Świetne rady, do kilku się stosuje i wiem, że to działa - trzeba tylko nieco pracy i wytrwałości! No i na zdrowie!

 • jozef230

  Coś pięknego...

 • smashedturtle

  Gratulacje. Za kolejne dwa lata Steemit będzie jeszcze mocniej zmieniony. Doceniam, że mogę być cześcią tego projektu na codzień :)

  No i do zobaczenia w Warszawie :)

 • thermomania

  Fajnie, że są tu takie osoby jak Ty :) Jak jakis czas temu trafiłam na Twojego bloga to z uwagą przeanalizowałam ten post z 6 tys. w celach naukowo-szkoleniowych i doszłam do wniosków takich jakie napisałaś "czego się nauczyłam" ;). Wino z czego? Wiśniowe? :) Na zdrowie!

 • firesteem

  Moje gratulacje! Piękne chwile z platformą steemit za Tobą, a jeszcze lepsze przed Tobą! :) Powodzenia w dalszej aktywnej przygodzie Steemianko :)
  Pozdrawiam Mariusz.

 • shogunma

  Gratulacje za trwanie nadal na Steemit. Na pewno byłby on całkiem inny bez Twojej obecności. No dobra, nie będę tak słodził. Jest jeszcze wielu, którzy zasługują także na pochwały, ale zrobię to przy okazji ich jubileuszy. Prześledziłem już dużo wcześniej Twoje poczynania na Steemit i są one imponujące. Życzę dalszych sukcesów na platformie a zwłaszcza rozwoju Twego tagu. Pozdrawiam.

 • robaczekwikaaa

  Gratulacjeeee !

  Miło się na Ciebie patrzy ! <3

  Pozdrawiam ! ;*

 • astromaniak

  100% up😉 Gratuluję i zazdroszczę dołączenia na samym początku. Piękne 2 lata. Pozdrawiam Gorąco🙂

 • wzp

  Jestem tu ciut więcej niż miesiąc więc każde porady chłonę jak gąbka. Do tej pory przyznam szczerze, że omijałem @sisters, na pierwszy rzut oka babskie gadanie o make-upach, steem gadżetach i kwiatkach ale widzę, że się myliłem. Widzę, że mnóstwo energii i zaangażowania wkładasz w każdy wpis. Choćby ten o konkursowy o filmie. Trochę żałuję, że oceniłem zbyt pochopnie. Już dodałem do obserwowanych i nadrabiam straty. Na pierwszy rzut poszedł przepis na wiśniówkę. Mój ulubiony trunek alkoholowy. Akurat mam identyczną drylownicę i 3 kg wiśni :)

 • rozioo

  Jak ten czas szybko leci! :) Pozdrawiam ;)

 • andzi76

  Wszystkiego Najlepszego i dalszych sukcesów na Steemit. To praktycznie jesteś tu od samego początku, u mnie pod koniec sierpnia minie 1 rok, a tez się czuje jak by to było parę dni temu. Świetne zestawienie. (Chyba na koniec kilku zdań już można tak napisać)

 • annaburska

  Na zdrowie! Dzięki takim użytkownikom jak Ty właśnie się cieszę, że tu jestem. Wartością Steemit są przede wszystkim ludzie i widząc wiele wspaniałych, uzdolnionych osób wkoło wierze w rozwój tej platformy. A takiej wiśniówki to bym spróbowała, ale jeszcze pewnie długo się to nie uda ;p

 • herbacianymag

  Gratulacje. Intensywne dwa lata, a ja pół roku przespałem, ale mi za rok będzie łyso;)

 • tomii

  Serdeczne gratulacje. Ja dopiero tutaj nie cały miesiąc. Wiec będę musiał wydrukować sobie 10 zasad o których napisałaś.

 • michalx2008x

  Piękny wynik @sisters. Ciesze się że jesteś z nami i pomimo takiego wyniku nie "wypaliłaś się":)

 • wadera

  Serdeczne gratulacje :) Czuć Twoje zaangażowanie we wszystkim, co robisz. W moich oczach należysz do grupy osób, które są siłą napędową naszej społeczności - inicjujesz i kreujesz. Dziękuję ❤

 • zdrowie

  Ojeju! To dzisiaj te 2 urodziny!!! Dopiero zobaczyłam post ;)
  Gratuluję stworzenia pięknego miejsca, które inspiruje, pobudza kreatywność, bawi, uczy. Tyle tu ciepła i radości. Ale przede wszystkim profesjonalizmu, wysokiej jakości i ciężkiej pracy.
  To ja wznoszę toast kawałkiem torta 🍰 (wegańskiego i bezglutenowego ;)) 🎈🎂🎉🎁

 • pdj85coexist

  Awwwwwww.... 2lata to poważny staż😉 kochana działaj dalej tego ci mocno życzę. Twoje zdrowie na tej pięknej werandzie 😘

 • thedragonnis

  "Kurła, kiedyś to było..."

 • highonthehog

  Gratulacje! 👍

 • mariuszw

  Witam. Wszystkiego Najlepszego i dalszych sukcesów na Steemit.

 • radekj123

  Gratulaje ! Zazdroszcze Ci bo sam sie dowiedzialem o steemit kilka miesiecy temu :) Nie zapomnij napisac posta na 20-lecie :)

 • jacekw

  Oj zazdroszczę Ci tego, że trafiłaś tu tak wcześnie. Też się mocno wkręciłem w platformę, ale jak widać wiele mnie ominęło :P Choćby ten post z męskim make-up'em haha.

  Jestem zawsze pod wrażeniem dbałości o detale w Twoich postach. A logo Steemit na różnych przedmiotach zawsze mnie przyprawia o uśmiech na twarzy :)

  Życzę powodzenia i ciągłego czerpania radości z udzielania się na platformie!

 • grzyb77

  Dwa lata... Pokaźny kawałek czasu :) Zazdroszczę Ci skrycie, że mogłaś być uczestnikiem/obserwatorem tych wszystkich wydarzeń z historii platformy, o których napisałaś :) Jestem tu dopiero od kilku miesięcy i nadal czuje się jak dziecko we mgle :) Staram się więc wszystkie dobre rady od doświadczonych Użytkowników chłonąć jak gąbka a potem stosować u siebie. Twoje na bank będę wykorzystywał albo nawet już to robię :) Nie mam wątpliwości, że te dwa lata to dopiero początek Twej przygody tutaj :)
  Pozdrawiam i życzę wielu kolejnych jubileuszy :)

 • nwacrypto

  Fajnie czyta się takie posty:) Widzę że dużo działo się zanim dołączyliśmy do steemit :D Pewnie będą jeszcze górki i dołki ale najważniejsze jest żeby sie nie poddawać ! Gratulacje!

 • rozpisana-ana

  Jestem na Steemit od tygodnia, moje początki są kiepskie, ale mam nadzieję że z czasem będzie lepiej i na mój profil będzie trafiać więcej osób. Pisze co czuję i myślę, jak Ty, po prostu bo lubię. Twoja historia jest dla mnie inspirująca, dzięki niej tak łatwo się nie poddam! Gratuluje sukcesu i stworzenia tagu pl-kobieta! Miałam okazje już go użyć, więc go jeszcze bardziej doceniam, pozdrawiam! :)<br/><div class="pull-right promo"><sub><p>This comment was made from https://pl.network</p></sub></div>