BLOGCZEJNalpha

Krypto Prasówka v 0.2 + Dodatek lepszy niż podatek

szablon-PRASOWKA-+-dodatek-1200x900.png

Od poprzedniej prasówki minęło już aż 18 dni ! Tak jak przypuszczałem, regularne pisanie prasówki pochłonie sporo czasu, którego ostatnio mam coraz mniej ze względu na stale zwiększające się grono moich partnerów biznesowych. Jednak aby pomysł nie umarł w butach przyszłą prasówkę wydam wspólnie z dwoma osobami dzięki czemu postaramy się publikować ją w sposób regularny (co tydzień w niedzielę)
Co finalnie nam z tego wyjdzie jeszcze nie wiem jednak jestem pozytywnej myśli ;)

Do obecnej prasówki postanowiłem dodać mały dodatek, który nazwałem "Dodatek lepszy niż podatek", w którym znalazła się prasa finansowa. Czy będzie to stały dodatek to się też okaże w praniu ;)

ps. Proszę o opinię czy warto tworzyć nowy tag #KryptoPrasowka ? ;)


Yahoo! Finance otwiera się na krypto

Szósta najczęściej odwiedzana strona internetowa na świecie, Finance.Yahoo.com, oferuje obecnie transakcje kryptowalutami !
Yahoo.com ogłosiło, że nawiązało współpracę z deweloperem API Trade It, aby zaoferować funkcję handlu kryptowalutami dla użytkowników Yahoo Finance. Anthony Pompliano, wybitna postać świata kryptowalut i założyciel Morgan Creek Digital, wydaje się być bardzo podekscytowany nowościami tweetując "You can naw buy Bitcoin, Ethereum, and Litecoin on Yahoo Finance. THE VIRUS IS SPREADING 🚀"


Lloyd's of London wchodzi na rynek ubezpieczeń kryptograficznych

Kingdom Trust, pierwsza regulowana instytucja finansowa oferująca wykwalifikowaną opiekę nad inwestycjami w aktywa cyfrowe, takimi jak Bitcoin i Ethereum, ma zapewnione ubezpieczenie chroniące przed kradzieżą i zniszczeniem tych aktywów.


Postępująca adopcja krypto na Ukrainie

W Kijowie na tak zwanym rynku "Besarabskim" mieszkańcy jak i turyści mogą teraz zapłacić za warzywa i owoce w kryptowalutach ! Estoński procesor płatniczy Paytomat pomaga w globalnej adopcji płatności krypto już w takich krajach jak: Ukraina, Gruzja, Czechy, Bułgaria, Holandia a nawet Polska.
Jeśli popularność kryptowalut będzie nadal rosła n, nie ma wątpliwości, że zacznie być podstawą międzynarodowego handlu. Przyniesie to wiele korzyści, takich jak zmniejszona ilość dokumentów i szybsze transakcje. Najprawdopodobniej zajmie to dużo czasu, aby rzeczywiście przejąć międzynarodowy obrót towarowy, a liczba płatności kryptograficznych będzie pozostawać na niewielkim procencie; jednak wraz ze wzrostem wartości Bitcoin i innych kryptowalut oraz poprawą akceptacji w codziennym handlu, liczba ta powinna wykładniczo wzrastać.


Korea Północna zorganizuje międzynarodową krypto-konferencję

Uderzające w sankcje Korea Północna planuje zorganizować w październiku swoją pierwszą międzynarodową konferencję poświęconą kryptowalutom i technologii blockchain.
Według Radia Free Asia, impreza odbędzie się w stolicy królestwa Pyongyang i potrwa przez dwa dni rozpoczynających się 1 października. Według różnych raportów oczekuje się, że konferencja przyciągnie ekspertów blockchain i kryptowalut z całego świata.


Bank rezerw Indii potwierdza chęć stworzenia własnej kryptowaluty

Bank Rezerw Indii (RBI) utworzył grupę międzyresortową, aby zbadać możliwość wprowadzenia waluty cyfrowej z gwarancją rupii, aby walczyć z rosnącymi kosztami zarządzania papierową walutą.


Szwecja kolejnym krajem z narodową kryptowalutą ?

Zgodnie z zastępcą szefa Riksbank Cecilia Skingsli, obecnie Bank Centralny tego skandynawskiego kraju bada korzyści płynące z różnych technologii. Chociaż blockchain nie został bezpośrednio wymieniony, FT twierdzi, że technologia bazująca na Bitcoin może być jedną z możliwych opcji.


Kryptowaluta Petro nie istnieje ??

W lutym, kiedy Maduro ogłosiło decyzję o stworzeniu Petro, słabo zamieszkały region wokół Atapirire był reklamowany jako płynna kopalnia złota, zawierająca potwierdzone rezerwy ponad 5,3 miliarda baryłek ropy naftowej, powołując się na dane z "niezależnej międzynarodowej agencji certyfikującej". To właśnie tam miała się znajdować rzekoma większa część rezerw ropy zabezpieczająca Petro.
Jak się jednak okazuje wizyta Reuters w tym regionie ujawniła zupełnie inną rzeczywistość, ponieważ mieszkańcy najwyraźniej nie widzieli ani Petro, ani obiecanego napływu inwestycji w Atapirire. W rzeczywistości, jak się okazało, praktycznie nikt w Wenezueli i poza nią nie zdążył operować Petro.


Australia wraz z IBM będą tworzyć "National Blockchain"

Australijska agencja federalna opracowuje krajowy blockchain, który umożliwi firmom przeprowadzanie transakcji opartych na inteligentnych umowach prawnych.
Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization (CSIRO) oświadczyła, że jej dział badawczy, Data61, współpracuje z kancelarią prawniczą Herbert Smith Freehills i IBM, aby przeprowadzić pilotaż nowej platformy o nazwie Australian National Blockchain (ANB).
Technologia ma na celu umożliwienie firmom automatyzację transakcji w oparciu o pre-definiowane warunki prawne - zaprojektowane tak, aby spełniały australijskie przepisy - zakodowane w inteligentnych umowach na bazie zasilanej przez IBM sieci blockchain.


Polska - nowe regulacje dla kryptowalut

24 sierpnia br. polscy urzędnicy opublikowali nowy projekt ustawy, której celem jest uregulowanie prawa podatkowego w sektorze kryptowalut.
Pełny dokument posiada aż 155 stron, z których wynika, że krypto zostały podzielone na dwie następujące grupy: Kryptowaluty oraz Scentralizowane waluty wirtualne. Mogą być one wykorzystywane w handlu oraz jako środek płatniczy.
Opodatkowaniu będą podlegać zarówno firmy jak i osoby fizyczne. Transakcje krypto wykonane na giełdzie bądź indywidualnie, będą wolne od podatku.


10% Polaków posiada krypto ? Prawda czy fałsz ?

Badanie przeprowadzone przez ING wykazało, że 77% polaków słyszało o kryptowalutach. Jako Polacy widzimy potencjał w krypto i 1/3 deklaruje chęć ich posiadania w przyszłości. Karol Pogorzelski, ekonomista z ING uważa jednak, że ten wynik może myć przeszacowany.


BTC Przyjazne środowisku

Cena Bitcoin jest częstym tematem dla mediów głównego nurtu, podobnie jak zużycie energii Bitcoina. Ponieważ większość władz walczy o wprowadzenie większej liczby regulacji i mniejszej dotacji dla górników ze względu na ich oburzające zapotrzebowanie na energię elektryczną, wydobycie bitcoinów wydaje się wyrządzać więcej szkody niż pożytku naszemu systemowi ekologicznemu.

Jednakże, po drugiej stronie powyższego stwierdzenia, wydobycie BTC może być trwałe, a nawet może być użyte do zneutralizowania śladu węglowego innych energochłonnych procesów. Ale można to zrobić tylko w odpowiednich okolicznościach. Można w związku z tym oczekiwać, że wydobycie przyniesie minimalną produkcję węgla. Co więcej, jego emisje energetyczne można poddać recyklingowi w innych, przyjaznych dla środowiska przedsięwzięciach.


Cena kryptowalut NIE ma znaczenia

Przeliczanie wartości krypto na fiaty w przyszłości może nie mieć miejsca na faktu stałego rozrostu sieci BTC czyniąc tym samym kryptowaluty głównym środkiem przesyłu wartości.


StableCoin braci Winklevoss

Tyler i Cameron Winklevoss , twórcy platformy Gemini , otrzymali pozwolenie od nowojorskich regulatorów, aby uruchomić własnego "stablecoin". Tak zwany "dolar Gemini" ma teraz wsparcie nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych (NYDFS).


W jaki sposób blockchain przekształci rynek akcji

Żyjemy w erze kryptowalut i blockchainu jako kluczowi gracze w świecie nowoczesnych technologii. Blockchain zyskał ciekawość wśród wielu firm, branż, sektorów, szczególnie w finansach. Pomimo faktu, że nadal są sceptycy co do tej nowej technologii, wiele firm, innowacyjnych instytucji, rządów, banków, nie może się doczekać, aby wykorzystać blockchain i zebrać wszystkie korzyści z tego.

-Wykorzystanie technologii blockchain... RP.pl


70% finansów Uważa, że ​​kryptowaluty zostaną z nami na dłużej

Raport opublikowany przez firmę konsultingową Greenwich Associates mówi, że ponad 70% badanych menedżerów finansów instytucjonalnych uważa, że ​​kryptowaluty będą miały swoje miejsce w przyszłości branży.


Co z tym Miningiem - warto czy nie warto ?

Kopanie kryptowalut to jeden z najgorętszych tematów biznesowych ostatnich miesięcy. Jednak trzeba przyznać, że cyfrowe górnictwo nie jest tak "łatwym" i "szybkim" zarobkiem jak mogłoby się wielu wydawać. Zachęcam do zapoznaniem się z dwoma ciekawymi artykułami, które dla was znalazłem.


Hipokryzja banksterki - PKO przechodzi na Blockchain

PKO Bank Polski postanowił zaimplementować technologię blockchain do swojego systemu. 5 milionów klientów PKO otrzyma informację o zmianie regulaminu wysłaną na blockchain. Dzięki temu rozwiązaniu bezproblemowo będzie można sprawdzić autentyczność informacji wysyłanych przez bank eliminując tym samym próby podszycia się pod bank.


Kongres zmusza IRS do wydania lepszych wytycznych podatkowych dla kryptowalut

Grupa amerykańskich prawodawców wezwała krajowy urząd skarbowy (IRS) do opublikowania kompleksowych wytycznych dla podatników uzyskujących zyski z inwestycji w kryptowaluty lub transakcji.
Kongres wzywa Urząd Podatkowy (IRS) do wydania bardziej szczegółowych wytycznych dotyczących podatków od aktywów cyfrowych. W piśmie przedstawiono dokładnie, na jakie pytania Komitet chce odpowiedzieć, z terminem "nie później niż 17 października 2018 r.".

Kongres USA żąda ... Cryptogogle


Największe biuro maklerskie w Brazylii otwiera krypto kantor

Kolejne dobre wiadomości dla powrotu rynku byka ;) Największy biuro maklerskie w Brazylii otwiera się na kryptowaluty, uruchamiając w niedalekiej przyszłości kantor dla Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH)


Krypto "to de moon" ? 1000 krotne wzrosty dalej możliwe [ANALIZA]

Pomimo pewnych pesymistycznych nastrojów w społeczności kryptograficznej, Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, uważa, że ​​krypto mają jeszcze miejsce na 1000-krotne wzrosty w nadchodzących latach.Dodatek lepszy niż podatekPolscy banksterzy wieszczą kryzys gospodarczy

O kryzysie gospodarczym na świecie mówi się coraz częściej i głośniej a to za sprawą statystyk, które jasno mówią, że średnio co 8 lat mamy załamanie na rynkach. Od ostatniego kryzysu minęło już 10 lat więc nie dziwi fakt, że nawet banksterzy zaczynają się coraz bardziej martwić. W Polsce co trzeci bankster jest przekonany o nadejściu kryzysu a kolejnych 45% sądzi, że ten scenariusz jest prawdopodobny.


W Turcji nadal rosnąca inflacja

Turcja zanotowała najwyższą stopę inflacji od 15 lat w poniedziałek (3 września). Analitycy przewidują, że najgorsze może się dopiero wydarzyć.
Osobiście uważam, że to co się obecnie dzieje w europie oraz kilku innych miejscach na świecie to początek kolejnego światowego kryzysu ekonomicznego, który może przyczynić się do destabilizacji całej cywilizowanej europy a nawet do przetasowań granic.


Dla rządu przedsiębiorcy to "kombinatorzy"

Rzeczpospolita donosi, że rząd od nowego roku ponownie uderzy w podatników. Rządzący w projekcie nowelizacji ordynacji podatkowej, chcąc kontynuować "walkę" z optymalizacją podatkową planują unieważnić niektóre wydane już interpretacje podatkowe oraz utrudnić uzyskiwanie nowych, choć wciąż nie znamy szczegółów. Według ekspertów szczególną uwagę władza zwróci na te interpretacje, dotyczące przekształceń firm, aportów, znaków towarowych, wymiany udziałów oraz współpracy z zagranicznymi spółkami.


PiS planuje okraść nas z własności prywatnych !

Jak alarmuje Najwyższy Czas - za bezprawnik.pl - polski rząd - przy pomocy prawa o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych za czyny zabronione - planuje skok na własność prywatną, poprzez umożliwienie przejęcia każdego przedsiębiorstwa w kraju przez skarb państwa bez udziału Sądu. Rząd tłumaczy rozwiązania zawarte w projekcie ustawy chęcią dalszej walki z przestępcami w białych kołnierzykach. Jak zauważa redakcja Najwyższego Czasu ustawa zakłada łamanie zasady "prawo nie działa wstecz" i przewiduje możliwość ukarania przedsiębiorców za czyny dokonane nawet 10 lat wstecz od wprowadzenia ustawy.


To kiedy ten kryzys ?

Wielu ekonomistów w Polsce i na świecie przewiduje, że kolejny kryzys finansowy jest nie tylko pewny, ale też niezwykle blisko. Profesor Nouriel Roubini wraz z włoskim ekonomistą Rosa Brunello twierdzą, że - ze względu na protekcjonistyczną politykę Donalda Trumpa oraz wzrost słupków wyborczych partii populistycznych w Europie - kolejny kryzys finansowy nastąpi najprawdopodobniej już w 2020 roku. Natomiast zespół Independent Trader rozważa możliwe scenariusze działań banków centralnych i rządów narodowych w dobie kolejnego kryzysu po tym sprzed 10 lat. Ich przewidywania nie napawają optymizmem. Zespół ten stwierdza, że o ile niektóre posunięcia rządzących wydawały się niemożliwe do realizacji 10 lat temu, tak obecnie możemy się spodziewać wszystkiego, tak jak na przykład w Indiach jakiś czas temu zdelegalizowano najwyższe nominały, zespół ten przewiduje również, że władze mogą się zdecydować na wprowadzenie podatku od posiadania gotówki. Ich wnioski momentami naprawdę napawają grozą.


Jesteś przedsiębiorcą ? Uważaj, KAS może zablokować Ci konto bankowe !

Poniższy artykuł jest z czerwca tego roku, jednak uznałem, że dorzucę go do tej prasówki ze względu na jego powagę.
KAS czyli Krajowa Administracja Skarbowa wraz z banksterami otrzymują coraz więcej praw oraz przyzwoleń państwowych na kontrolowanie naszych pieniędzy. Jak się okazuje KAS może zablokować konto każdego przedsiębiorcy na 72h z przedłużeniem do 3 miesięcy! Jeśli jesteś przedsiębiorcą to pewnie zdajesz sobie sprawę co to oznacza dla Ciebie i Twojego biznesu... Tak, najprawdopodobniej oznacza to bankructwo a nawet zadłużenie się.
Poniższy artykuł redaktora Macieja Samcika jest tak rzeczowy, że nie będę więcej go opisywać bo musiałbym go cytować raz za razem, dlatego zachęcam Cię do lektury.

Ps. Między innymi dlatego uważam, że kryptowaluty to najlepsza alternatywa na przechowywanie swoich środków bo nikt prócz Ciebie nie ma nad nimi kontroli, nikt nie wyłączy Ci dostępu do swoich pieniędzy, oraz masz nad nimi kontrolę i możliwość przesyłu 24/7.


Wszelkie pomysły i uwagi jak zwykle mile widziane ;) Pomoże mi to w przyszłości dawać jeszcze bardziej wartościowy kontent.
Pozdrawiam i życzę Ci wspaniałego dnia🙏 oraz udanej lektury📰

#Szymonwsieci #KryptoPrasowka #KeepGoing #Cryptocurrency #Blockchain #FutureIsComing #NetWorking

KOMENTARZE

  • napotem

    Tekst czytałoby się lepiej gdyby był podzielony na 2 części. Obecny jest za długi moim zdaniem.

  • ilovecryptopl

    Znów dobra robota :)

  • gradzio

    Spoko opisane