BLOGCZEJNalpha

Oto 34 dowody na potwierdzenie tezy, że kryptowaluty nie mają żadnej przyszłości i żadna instytucja ich nie używa


 


Oto 34 dowody na potwierdzenie tezy, że kryptowaluty nie mają żadnej przyszłości i żadna instytucja ich nie używa:


1. Giełda nowojorska (NYSE) we współpracy z Microsoft i Starbucks tworzy właśnie platformę obrotu kryptowalutami Bakkt.


2. Międzynarodowa spółka inwestycyjna Fidelity (odpowiada za aktywa klientów o wartości 416 miliardów USD należące do ponad 2,3 miliona podmiotów z regionu Azji i Pacyfiku, Europy, Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej) oferuje BTC swoim klientom i kopie go już od 2015 roku.


3. Twórca JavaScript i Mozilli Brendan Eich stworzył przeglądarkę Brave z wbudowanym ad-blockerem i kryptowalutą BAT, aby nagradzać twórców treści.


4. Amazon Web Services współpracuje z QTUM.


5. Fundacja Billa i Melindy Gates wykorzystuje protokół rozliczeniowy Ripple'a do pomocy w usługach płatniczych dla osób ubogich finansowo i nieuprawnionych do posiadania kont bankowych.


6. IBM współpracuje ze Stellar Lumens (XLM) w zakresie transgranicznych rozwiązań płatniczych.


7. Prezes największego amerykańskiego banku JPMorgan Chase Jamie Dimon mówi wszystkim, że Bitcoin jest "oszustwem" i zwolni natychmiast każdego pracownika, który go posiada, podczas gdy po cichu sam zakupił bardzo dużą liczbę udziałów w szwedzkim funduszu Bitcoin Tracker One, notowanym na giełdzie w Sztockholmie.


8. Współtwórca Apple Steve Wozniak współtworzy kryptowalutową firmę inwestycyjną.


9. Amerykańska liga baseballowa MLB uruchamia grę opartą na  blockchainie przy użyciu standardu ERC-721 dla tokenów niepodlegających wymianie.


10. Finansista George Soros początkowo walczył z kryptowalutami, tylko po to, by później kupić sporą ilość Bitcoinów po cenie 6 000 $.


11. Firmy Alibaba i IBM mają najwięcej patentów blockchainowych na świecie.


12. Uniwersytet Yale zainwestował 400 milionów dolarów swojego funduszu inwestycyjnego w kryptowaluty.


13. Olimpijczycy i przedsiębiorcy bracia Winklevoss zainwestowali 11 milionów dolarów w Bitcoin w 2013 roku, kiedy kosztował on 120 USD za sztukę.


14. Prezes Twittera i Square Jack Dorsey uważa, że Bitcoin będzie walutą przyszłości.


15. Richard Branson uważa, że Bitcoin przyniesie ekonomiczną rewolucję.


16. Bank inwestycyjny Goldman-Sachs wspomógł finansowo powstanie firmy kryptowalutowej Circle.


17. Opracowana przez firmę Square aplikacja mobilna Cash Apppozwala użytkownikom kupować i sprzedawać Bitcoin.18. Giełda kryptowalutowa Coinbase ma już wartość 8 miliardów dolarów.


19. Założyciele serwisów YouTube i Twitch doradzają projektowi kryptowalutowemu Theta Token (THETA).


20. Producent koparek Bitmain jest na dobrej drodze do osiągnięcia 10 miliardów dolarów przychodu w tym roku po tym, jak zarobił już około 4 miliardów dolarów w zeszłym roku.


21. Jedna z największych giełd kryptowalutowych Binance osiągnęła w drugim kwartale 2018 r. większy zysk niż Deutsche Bank.


22. Współzałożyciel serwisu Reddit (a prywatnie mąż Sereny Williams) Alexis Ohanian stawia na Bitcoin jako zabezpieczenie w czasie kryzysów gospodarczych.


23. Współzałożyciel Wikipedii pracuje obecnie nad zdecentralizowanym i krytpowalutowym odpowiednikiem Everipedia (IQ).


24. Amerykański piosenkarz, kompozytor, producent i przedsiębiorca Akon uruchamia własną kryptowalutę Akoin i zamierza zbudować w Afryce miasto w 100-procentach oparte na ekonomii kryptowalutowej.


25. Aktor Ashton Kutcher przekazał 4 miliony dolarów w walucie XRP na cele charytatywne Ellen DeGeneres i dotarły one do adresatki w ciągu kilku sekund.


26. Współwłaściciel zespołu NBA Golden State Warriors Chamath Palihapitiya zainwestował bardzo wcześnie w Bitcoiny i uważa, że BTC osiągnie cenę 1 miliona dolarów.


27. Polityk amerykański Steve Bannon (przez 7 miesięcy członek administracji Donalda Trumpa) stawia na Bitcoin i uruchamia własną kryptowalutę.


28. Były prezydent USA Bill Clinton przemawiał ostatnio na konferencji Swell, wspierając technologię blockchain i firmę Ripple.


29. Liga NFL nabyła udziały w blockchainowym startupie SportsCastr.


30. Zarząd drużyny Sacramento Kings (NBA) zainwestował w kopanie kryptowaluty Ethereum.


31. Firma Venrock, należąca do rodziny Rockefellerów, inwestuje w kryptowaluty.


32. W lipcu 2018 oddział kapitałowy firmy General Electric (GE)dorzucił się do kwoty 12 millionów USD inwestycji w kryptowalutowy startup Xage Security.


33. Współtwórca niezwykle popularnego na świecie serwisu Airbnb Nathan Blecharczyk wziął udział w wartej 22,7 mln $ sprzedaży udziałów powstającej giełdy kryptowalut SFOX.


No i pojawił się niezbity dowód numer 34: wczoraj japoński gigant finansowy Grupa SBI (właściciel wielu banków) ogłosił, że będzie korzystał z kryptowaluty Ripple (XRP).


Tak. Te fakty niezbicie przekonywują, że kryptowaluty nie mają żadnej przyszłości i nikt normalny w to nie inwestuje. 


KOMENTARZE

 • baro89

  Nie gniewaj się za stwierdzenie, ale myślałem, że upadłeś na głowę, jak zobaczyłem ten tytuł😋 świetnie to opisałeś. Pewnie jeszcze parę innych tez też by się znalazło. Dobry artykuł dla wszystkich niedowiarków 😉

 • ilovecryptopl

  Świetny artykuł z bardzo fajnym, przewrotnym tytułem :D

 • mys

  A już miałem nadzieję na jakieś nawiązanie do rule 34 ;p

 • msmp

  Brawo!
  Świetnie i rzeczowo. Podane przez Ciebie przykłady nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości, że świat zmierza w kierunku blockchain i użyteczności kryptowalut.
  A obecne spadki, to ewidentnie manipulacje na rynku, więc HODL Everybody!
  Pozdrawiam :)

 • jozef230

  Dobre dowody! :-)

  Posted using Partiko Android

 • ilovecryptopl

  Podbijamy post w ramach akcji #perpetuummobile, jako opiekunowie tagu #pl-kryptowaluty.