BLOGCZEJNalpha

Kiedy zainteresuje się Tobą nieodpowiedni facet. Poradnik niemieckiej policji.

http://res.cloudinary.com/ds6zmvazp/image/upload/v1536148457/POLICJA_DORTMUND_PORADY_m2gfll.jpg


Witam,

gwałt to jedno z najgorszych doświadczeń jakie może spotkać człowieka, nie ulega to wątpliwości. W niektórych religiach jest traktowany jako kara dla nieskromnych kobiet. Innym razem daje o sobie znać południowy temperament i jest bagatelizowany. Fale gwałtów prezydent Filipin podsumował stwierdzeniem, że gwałty będą dopóki istnieją piękne kobiety, a na wieść o zbiorowym gwałcie na australijskiej misjonarce publicznie wyraził ubolewanie ... że nie był pierwszy w kolejce, w końcu jako prezydent miasta powinien być zaproszony. Nie będę wam dawał linków, następny wpis poświęcę złotym myślom tego człowieka i je podlinkuję.Mając na uwadzę, że PiS negocjuje sprowadzenie tutaj nawet 10.000.000 Filipińczyków postanowiłem opublikować porady dortmundzkiej policji, ponieważ tam też jest niewesoło. Co prawda jest mowa o jednym seryjnym gwałcicielu, ale porady są uniwersalne.Swoją drogą … w dobie poprawności politycznej opisywanie poszukiwanych osób traci sens. Potwierdziłem informacje w kilku miejscach. Podawano “dość” szczegółowy rysopis: 170-175 cm, chudy, ok 40 lat, krótkie ciemne włosy, kilkudniowy zarost. Jednak dopiero dotarcie do portretu pamięciowego rozwiało wszelkie wątpliwości.http://res.cloudinary.com/ds6zmvazp/image/upload/v1536148608/POLICJA_DORTMUND_PORADY_01_cjveaf.jpgPorady poniżej, link ze sprawdzonego źródła - WAZ, czyli największy dziennik regionalny.http://res.cloudinary.com/ds6zmvazp/image/upload/v1536148713/POLICJA_DORTMUND_PORADY_02_zirmv0.jpg


 1. Zachowaj ostrożność w miejscach których nie znasz i położonych na uboczu. Bądź świadoma otoczenie, nasłuchuj, nie słuchaj muzyki, ani nie korzystaj ze smartfona.
 2. Zdaj się na swoje przeczucia, zaufaj instynktowi.
 3. Bądź pewna siebie, ale nie prowokuj. Przestępcy seksualni wybierają osoby które uważają za słabe. Ważna jest wyprostowana sylwetka i odpowiednia mimika twarzy.
 4. W przypadku podejrzanych zachowań powiadom policję i zaufaną osobę.
 5. W przypadku ataku głośno wołaj o pomoc. Krzycz "nie dotykaj mnie" itp.
 6. W przypadku ataku widząc osoby postronne skupiaj ich uwagę, zwracaj się bezpośrednio do konkretnej osoby np. "ty w czerwonej kurtce!"
 7. Staraj się wykorzystać każdą okazję by spróbować uciec .
 8. Nie noś ze sobą broni, ponieważ może zostać użyta przeciwko tobie. Zamiast tego zaopatrz się w elektroniczne gwizdki generujące hałas  Parafrazując przysłowie “lekarzu, lecz się sam”, żegnam was słowami “kobieto, chroń się sama”, ale bez przesady!  ✅wsparcie: https://tipanddonation.com/uszi-dotacje  ✅zapraszam na youtube:

  komentarzetv: https://goo.gl/cdCFKe

  uszi: https://goo.gl/1PT35C

  ✅źródła:

  [1] https://bit.ly/2NQi6SG

  [2] https://bit.ly/2Q6m0IL

  [3] https://bit.ly/2wHWW1Z

KOMENTARZE

 • nieidealna.mama

  ,,W przypadku podejrzanych zachowań nieznajomych od razu dzwonić na policję i zażądać prewencyjnie przyjazdu pogotowia (!).''

  W Punkcie czwartym (nie 3) jest napisane, aby w razie niebezpiecznych lub podejrzanych sytuacji dzwonić na policję oraz powiadomić o zzdarzeniu zaufaną sobie osobę.
  Nie ma tu nic o przyjeździe pogotowia.

  ,,5. Podczas ataku krzycz głośno. Motywem przewodnim powinno być wołanie o pomoc. W przypadku gwałtu w miejscu publicznym, nawiąż kontakt z gapiami (!) i aktywnie zachęcaj ich do pomocy. Ja pie@#%&e!.''
  W punkcie piątym natomiast jest napisane, aby w przypadku napaści krzyczeć ,,zostałem napadnięty'' oraz ,,nie dotykaj mnie'' . Nie ma tu słowa o kontakcie wzrokowym z gapiami.

  I najlepsze. W punkcie 8 jasno pisze, aby w samoobronie nie używać narzędzi ostrych, aby napastnik nie wykorzystał ich przeciwko ofierze. Natomiast zalecane jest używanie alarmów przeznaczonych do samoobrony lub W CUDZYSŁOWIE ,,gwizdków'' i tu nie chodzi o zwykłe gwizdki, a o takie ,,piszczałki'' które robią dużo szumu dzięki czemu ktoś może zareagować.

  Niechcący Ci wyszło takie tłumaczenie, czy celowo?

  Edit. Nie chce mi się poprawiać każdego punktu, który przetłumaczyłeś, więc wybrałam jedynie te najciekawsze.