BLOGCZEJNalpha

Wiosna Arabska. Czyli jak lewica ideologiczna zniszczyła lewice gospodarczą.

Państwo Islamskie dziś w mediach oraz umysłach ludzi wizualizuje się jedynie w ciemnych barwach. Brutalność, bezkarność a przede wszystkim barak poczucia sprawiedliwości w świadomości nie tylko samych ofiar lecz również opinii międzynarodowej popycha wszystkich przeciwników Daeszu do skrajnych uczuć. Internet aż roi się od filmów i zdjęć egzekucji, które nie mieszczą się w granicach pojmowania śmierci. Lecz skąd ten twór pochodzi jak ta fala zbrodni się zaczęła?

Źródło obrazka: http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/8638-rola-nato-w-wydarzeniach-arabskiej-wiosny-2011%E2%80%932013

Wiosna arabska miała różne przyczyny:
-walczono o prawa człowieka (Tunezja, Egipt, Syria),
-walczono przeciwdziałanie korupcji (Tunezja, Egipt),
-walczono poprawę warunków bytowych (Tunezja, Egipt, Libia, Syria),
-walczono liberalizację systemu politycznego (Libia, Jemen, Syria),
Konflikty miały podłoże etniczne (Libia, Jemen) lub wyznaniowe (Bahrajn, Syria). Charakterystyczną cechą Arabskiej Wiosny były jednoczesne wystąpienia rewolucyjne w wielu krajach, szeroko wykorzystano do komunikacji portale społecznościowe. Ruch ten miał charakter wolnościowy i demokratyczny, podatny był jednak na wpływy środowisk fundamentalistycznych. Upadek dyktatur północnoafrykańskich (państwa o ustroju monarchicznym okazały się bardziej odporne na skutki A.W.) doprowadził do destabilizacji rejonu Libii, Tunezji i Egiptu i pośrednio spowodował zjawisko masowego uchodźstwa z Afryki do Europy.
Zazwyczaj dzieli się je na trzy fazy:
-2011 - masowe protesty,
-2012 - okres wycofywania się i skupienia na lokalnych problemach,
-2013 - ingerencje regionalnych i międzynarodowych mocarstw.
Ciekawym faktem, o którym media nie wspominają było podejście władz do kwestii polityki socjalnej oraz szeroko pojętych przywilejów ludności w krajach arabskich. Przykładowo znienawidzony przez media Muammar Kaddafi w Libii wprowadził przywileje, o których europejczycy mogą tylko pomarzyć.

Szesnaście rzeczy, których Libia już nigdy nie doświadczy:

 1. Brak rachunków za prąd; elektryczność jest darmowa dla wszystkich obywateli.
 2. Brak oprocentowania pożyczek; banki w Libii są państwowe, a zero procentowe pożyczki są prawnie zagwarantowane dla wszystkich.
 3. Posiadanie mieszkania jest w Libii uważane za prawo człowieka.
 4. Wszyscy nowożeńcy w Libii otrzymują 60000 dinarów (50000 dolarów amerykańskich) rządowego wsparcia na zakup mieszkania.
 5. Edukacja i opieka zdrowotna są bezpłatne. Przed rządami Kadafiego tylko 25 % Libijczyków umiało czytać i pisać. Dziś wskaźnik alfabetyzmu wynosi 83%.
 6. Jeśli Libijczycy chcą zostać rolnikami – otrzymują ziemię, budynki gospodarcze, sprzęt, nasiona, żywy inwentarz za darmo.
 7. Jeśli Libijczyk nie może znaleźć wsparcia edukacyjnego i medycznego, którego potrzebuje – rząd funduje mu wyjazd zagraniczny i stypendium w wysokości 2300 dolarów amerykańskich na miesiąc w celu zaakomodowania się i na wynajęcie samochodu.
 8. Gdy Libijczyk kupuje samochód to rząd dopłaca mu połowę ceny auta.
 9. Cena benzyny w Libii wynosi 14 centów amerykańskich za jeden litr.
 10. Libia nie ma zagranicznych długów, a jej rezerwy dochodzące do 150 miliardów dolarów amerykańskich zostały zamrożone.
 11. Jeśli Libijczyk absolwent nie może znaleźć zatrudnienia po skończeniu edukacji w wyuczonym zawodzie, to jeśli znajdzie inną pracę, państwo będzie płacić mu średnią pensję w wyuczonej profesji dopóki nie znajdzie pracy w swoim zawodzie.
 12. Każda porcja sprzedanej benzyny jest bezpośrednio dotowana na konta bankowe Libijczyków.
 13. Becikowe wynosi 5000 dolarów amerykańskich.
 14. Czterdzieści bochenków chleba kosztuje w Libii 15 centów amerykańskich.
 15. Jedna czwarta Libijczyków posiada uniwersyteckie wykształcenie.
 16. Kadafi zorganizował największy na świecie projekt irygacji – Great Manmade River (Wielka Ludzką Ręką Uczynioną Rzekę) – w celu zapewnienia dostaw wody pustynnemu krajowi.

Zatem śmiało można zarzucić mediom przesadną demonizację postaci jakiej był Muammar Kaddafi, a skoro doszło do tego w tym przypadku to może dzienniki wiadomości nie powiedziały nam całej prawdy o Wiośnie Arabskiej.
Ogromnym problemem dla europy okazali się być "uchodźcy", którzy wręcz kolonizują ten kontynent. Przez zdestabilizowanie sytuacji politycznej w krajach objętych obecnie wojną lub zamieszkami po Wiośnie Arabskiej ludzie zaczęli uciekać z swoich mieszkań w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Dla wielu z nich podróż okazała się być śmiertelną nie tylko ze względu na wybuchające obok nich bomby lecz również na prześladowania ze strony muzułmanów, którzy dokonują na oczach świata ludobójstwa na skalę, której umysł osoby zdrowo myślącej nie jest w stanie ogarnąć. Nawet w obozach dla uchodźców dochodzi do skandalicznych zachowań względem chrześcijan i mniej gorliwie wierzących muzułmanów. Kolejnym problemem są zachodnie media oraz politycy, którzy to pokazują tylko jedna stronę medalu. Nie będzie bowiem zaskoczeniem, że bakteria poprawności politycznej zainfekowała media i ludzkie umysły. Powiedzenie "słuchaj tylko 3-6% (są różne szacunki) z tych ludzi co przyjeżdżają do Europy to Syryjczycy" od razu przypina łatkę rasisty. Zapamiętajcie jedno państwa takie jak Libia musiały być zdestabilizowane nawet nie ze względu na surowce ale fakt, że w krajach arabskich zadłużanie się nie jest dobrze postrzegane. Zatem te kraje nie były zadłużane, ba budżety tych państw co raku miały zyski. Nie podobało się to bankom, które powiedzmy sobie szczerzże kontrolują nasze "nowoczesne" zachodnie społeczeństwo (z resztą nie tylko one).

Źródło obrazka: https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1871786,Syria-Panstwo-Islamskie-odbilo-z-rak-armii-miasto-alKarjatajn

Islamskie Państwo powstało w Iraku na przełomie 2013/14 roku Islamskie jest on muzułmańską (sunnicką) organizacją terrorystyczną. Oparty został na bazie wcześniejszej (założonej 2003 lub 2004 przez Abu Musab az-Zarkawiego) organizacji Dżama’at at-Tauhid wa-al-Dżihad, uchodzącej za odłam Al-Ka’idy, w wyniku unifikacji różnych grup fundamentalistycznych. Odpowiedzialna za ataki terrorystyczne na obszarze Iraku w okresie misji stabilizacyjnej. Dąży do przejęcia władzy nad częścią obszaru Bliskiego Wschodu (2014/2015 kontrolowała obszar północno-zachodniego Iraku i wschodniej Syrii). Na tych terenach dopuszcza się zbrodni na ludności cywilnej. 29.06.2014 jednostronna deklaracja o powstaniu państwa islamskiego (kalifatu) na okupowanych przez organizację terenach.

Dajcie znać czy chcecie więcej artykułów na ten temat. Dziś przedstawiony został jedynie zarys sytuacji w jakiej znalazły się te kraje i co to tak na prawde oznacza dla naszego europejskiego społeczeństwa.

Źródła:

Encyklopedia Internetowa PWN.
Jacek Rossakiewicz - Stosunki gospodarcze w Libii za rządów Mu’ammara al-Kaddafiego. Fragment wykładu, ze studiów podyplomowych "Nawigatorzy Jutra": http://www.wsz-sw.edu.pl/studia/podyplomowe/nawigatorzy_jutra

All rights reserved by @veroniq 2018

KOMENTARZE

 • sajkus

  lubie takie tematy:) polecam autora

 • deepresearch

  To co zrobiono Libii i Kadafi'emu to największe świństwo w wykonaniu zachdniej cywilizacji... Fajnie, że piszesz o tym, jak wyglądał ten kraj zanim zachodnie banksterskie elity weszły tam z buciorami. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Kadafiego wykreowano na potwora i tyrana tymczasem za kulisami politycy robili deale i chodzi z nim na imprezy.

 • raufkhan786

  NICE POST GOOD ACHIEVEMENT

 • bartheek

  Bardzo dobry temat i współczesna lekcja historii. Mało osób może pamiętać, lub nie kojarzyć faktów, ale ten cały kryzys imigracyjny w Europie jest następstwem arabskiej wiosny ludów z 2011 roku. Wojna domowa w Syrii właśnie zaczęła się od tego.

 • grzyb77

  Najgorsze jest to, że większość informacji, docierających ze świata, do przeciętnego śmiertelnika, jest tak wykreowana, aby pasowały one do aktualnych interesów jakiejś grupy wpływów... Media mogą wcisnąć ludziom dowolną papkę informacyjną i najczęściej nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować, jeśli akurat nie jesteśmy w miejscu, gdzie coś się dzieje... Reasumując, kto ma władzę nad mediami może dowolnie kreować rzeczywistość ... Nie jest to optymistyczny wniosek...

 • jacinto.polonia

  Więcej takich artykułów poproszę! Świetnie, że napisałeś o tym jak było w Libii za Kadaffiego, w życiu pewnie bym się o tym nie dowiedział. Mogłeś też wspomnieć o złotym dinarze, który Kadaffi chciał wprowadzić jako wspólną walutę afryki. Myślę, że to mogła być jedna z głównych przyczyn jego śmierci, bo słaba afryka to zasoby za grosze. Pozdrawiam i czekam na następne artykuły tego typu :)