BLOGCZEJNalpha

Na bagnach u Shreka - czy on mieszka w Polsce?

Moi drodzy, pamiętacie opowieść o Shreku? o tym zielonym Ogrze, stroniącym od ludzi i wszelkich istot żywych, ukrywającym się przed całym bożym światem gdzieś w domku na swoich bagnach. Taki właśnie był Shrek na początku pierwszej części filmu. Prowadził pustelnicze życie z dala od wszystkich, i było mu z tym dobrze, do czasu, gdy zaczęły go "odwiedzać" różne bajkowe postacie nękane przez Lorda Farquaada.

Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się z jakiego kraju właściwie pochodzi Shrek? Gdzie znajdowały się te jego tajemnicze, odludne bagna, które tak bardzo sobie upodobał?

https://images92.fotosik.pl/15/b59641b98d4f2370.jpg

Bo ja całkiem niedawno stwierdziłem ni stąd ni zowąd, że w sumie, to chciałbym spotkać się z tą zieloną istotą i zamienić sobie z nią parę słów. I tak oto postanowiłem odszukać miejsce, gdzie mieszka. I wiecie co? Jeżeli jesteście fanami Shreka to muszę się z Wami czymś podzielić. Okazało się, że Shrek mieszka całkiem niedaleko, w Polsce. Niestety obiecałem mu, że nie zdradzę do końca miejsca jego zamieszkania, z obawy przed nagłym najazdem tłumów i ciekawskich gapiów, ale jeżeli trochę poszukacie to raczej bez problemów znajdziecie miejsce, gdzie na bajkowym, zielonym bagnie z szuwar wyłania się malutka chatka - Domek Shreka. A znalezione samodzielnie sprawi pewnie dużo więcej frajdy po odnalezieniu.

https://images91.fotosik.pl/16/75d270b81eb0eacc.jpg

Nie jest tam łatwo trafić. My trafiliśmy dopiero za trzecim razem. Najpierw ścieżka, którą wybraliśmy skręciła w drugą stronę, doprowadzając nas do jeziora. Kolejna skończyła się w środku lasu w jakiś zaroślach. Dopiero za trzecim podejściem wybraliśmy dobrą drogę. Ale warto było. Miejsce faktycznie wygląda jak wyjęte z filmu o Shreku. Zielone bagno, a na środku niego malutka chatka. Cały czas ma się wrażenie, jakby drzwiczki miały się zaraz otworzyć a ze środka miał wyjść nasz bohater.

Co więcej niedaleko znajduje się również tzw. domek na wodzie. Może mniej urokliwy, ale ludzie mawiają, że to Domek Fiony. Mnie jednak zdecydowanie bardziej przypadł do gustu domek Shreka.

Chyba już wiem dlaczego tak bardzo kochał swoje małe bagno ;-)


PS. Wszystkie zdjęcia mojego autorstwa

KOMENTARZE